Skocz do zawartości

Filary M16


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marvaz napisał(a):

Czarujesz Panie :)

Ten detal jest hiponotyzujacy.

 

1 godzinę temu, Robson_g napisał(a):

No kolego!

 

48 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Jest moc :)

 

Dzieki Wam!

 

2 godziny temu, Afur napisał(a):

Kolory wzorowe, podoba mi się kontrast i detal, ale jak dla mnie za mało gwiazd. Poza tym miodzio 😊 

 

Wiem co masz na myśli.  Gwiazdy są ale małe.  W tym kadrze nie ma mocnych gwiazd i jest bardzo żywy kolorystycznie.  Gdybym zrobił wersję HOO to gwiazdy by się bardziej wybijały a w SHO bardzo trudno gwiazdom zaistnieć.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, diver napisał(a):

Ładnie to ogarnąłeś, przekonujące odwzorowanie. :) Tylko ta najwyższa "kolumna" jakby odrobinę przepalona na biało. (?)

 

 

Wiem, strasznie mocna w Ha ale też w pozostałych pasmach, nie przygaszałem specjalnie, niech świeci!

 

Gdybym robił kadr w zbliżeniu to bym to zmienił, na pewno stosowałbym krótsze czasy naświetlania.  Ale wyszedłem z założenia że zbieranie super detalu-zbliżenia Filarów z 54*N trochę byłoby pretensjonalne!🙃  Samo to że robiłem ten obiekt stąd na 2000mm jest pewnym rodzajem prowokacji i rzuconą rękawicą wobec powszechnie wyznawanych praktyk astrofotografii!😁

 

Gdyby nie to że "M16 klasykiem jest" to bym tego nie robił.  Mam wahania co do M17, technicznie jeszcze mogę, ale nie wiem czy chcę.

 

Spoiler

M17.jpg.d99622cb37404878a5c352e54d8dee3a.jpg

 

Edytowane przez licho52
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, licho52 napisał(a):

Ale wyszedłem z założenia że zbieranie super detalu-zbliżenia Filarów z 54*N trochę byłoby pretensjonalne!🙃  Samo to że robiłem ten obiekt stąd na 2000mm jest pewnym rodzajem prowokacji i rzuconą rękawicą wobec powszechnie wyznawanych praktyk astrofotografii!😁

 

Ja nie odważyłbym się ze swojego również 54*N. Tego jakże symbolicznego obiektu nie mam na swoich listach "to do". A jednak z Twojej "prowokacji" wyszło coś bardzo sensownego, na czym z przyjemnością można zawiesić oko. :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, diver napisał(a):

 

Ja nie odważyłbym się ze swojego również 54*N. Tego jakże symbolicznego obiektu nie mam na swoich listach "to do". A jednak z Twojej "prowokacji" wyszło coś bardzo sensownego, na czym z przyjemnością można zawiesić oko. :)

 

A to dziękuję!  Nie zapuszczam się tam na zbyt długo...obszary M20, Helixa, M8 na zawsze pozostaną poza zasięgiem mieszkańców koła podbiegunowego.  No nie na zawsze, precesja to zmieni....za kilkanaście tysięcy lat... (słyszałem nawet Krzyż Południa jest to zobaczenia w Polsce przy korzystnej precesji).

 

Za to Smoka mamy w fajnej pozycji i to cały rok!🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tom-cio napisał(a):

Detal+kolorystyka super!!! Ale z BlurX chyba jednak lekko przesadziłeś!?

Zastosowany w umiarkowanym stopniu (0,60 o ile pamiętam) ale on tak działa że w powiększeniu nie zawsze wygląda naturalnie ale tutaj i 0,3 robiłoby to samo a zrezygnować z niego nie mogę - alternatywą byłaby deficyt ostrości w pełnej skali - jak zwykle w takich przypadkach jest to kompromis.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.