Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Co ciekawe tuż po napisaniu posta mi też wypadło i to kilka spraw, ale dzisiaj nic nie planuję. Wczoraj wracałem z zajęć i Wenus nawet nie mrugnęła więc seeing musiał być przedni i brak wiatru.

 

Jak sie nie zbiesi do wieczora, to mysle skoczyc na chwile okolo 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj, wracając z pracy po 18 widziałem Merkurego, nisko nad horyzontem, nie jest wcale tak łatwo go wypatrzeć :astronom: Dziś pracuję do 22, więc nie wybiorę się nigdzie na obserwy...

Ja też (wielokrotnie) zabserwowałem Merkurego }O+ . Przez szybę i z łóżka jako, że dopadły mnie: krtań, zatoki i oskrzela. Ot, kara od Nawyższej Instancji długoletnie i notoryczne za darcie buzi a "biedną młodzież". :/

 

Zgrzytam zębami, bo przez lornetkę 20x80 i szybę widzę tarczkę Marsa (a zatem jest spora) a nam świadomość , że właśnie go minęliśmy i będzie szybko malał :swear:

 

P.S.:

Na zdjęciu moje igraszki z Wenus :mrgreen:

Lorneta.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też (wielokrotnie) zabserwowałem Merkurego }O+ . Przez szybę i z łóżka jako, że dopadły mnie: krtań, zatoki i oskrzela. Ot, kara od Nawyższej Instancji długoletnie i notoryczne za darcie buzi a "biedną młodzież". :/

 

Zgrzytam zębami, bo przez lornetkę 20x80 i szybę widzę tarczkę Marsa (a zatem jest spora) a nam świadomość , że właśnie go minęliśmy i będzie szybko malał :swear:

 

P.S.:

Na zdjęciu moje igraszki z Wenus :mrgreen:

Piotr, zdrowiej szybko, bo masz małe zaległości wyjazdowe, myśmy ostatnio z Łukaszem walczyli z wichurą na Matysówce, ale co oblukaliśmy to nasze :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice,

Maszt GSM na Łanach nie jest chyba dobrym miejscem do planowanych do obserwacji 6 czerwca 2012.

 

A sprawdzaliście Koledzy jak wygląda horyzont w kierunku NNE (azymut ca. 50oE ) z Łanów?

Żebyśmy mogli obserwować już od samego wschodu. O 4:30 zacznie się przedstawienie więc trzeba być wcześniej :5min:

 

Wydaje się, korzystniejsza lokalizacją byłaby Magdalenka (Podkościółek), jako najwyższy punkt terenowy w okolicach RZ. Kierunek półonocno-wschodni powinien być raczej czysty. Ponadto byłoby gdzie zaparkować. Oczywiście należałoby zrobić rekonesans by sprawdzić różne subtelności terenowe (czy coś akurat nie wyrosło itp.)

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alice,

Maszt GSM na Łanach nie jest chyba dobrym miejscem do planowanych do obserwacji 6 czerwca 2012.

 

A sprawdzaliście Koledzy jak wygląda horyzont w kierunku NNE (azymut ca. 50oE ) z Łanów?

Żebyśmy mogli obserwować już od samego wschodu. O 4:30 zacznie się przedstawienie więc trzeba być wcześniej :5min:

 

Wydaje się, korzystniejsza lokalizacją byłaby Magdalenka (Podkościółek), jako najwyższy punkt terenowy w okolicach RZ. Kierunek półonocno-wschodni powinien być raczej czysty. Ponadto byłoby gdzie zaparkować. Oczywiście należałoby zrobić rekonesans by sprawdzić różne subtelności terenowe (czy coś akurat nie wyrosło itp.)

Wg mnie Magdalenka świetnie się nadaje, zwłaszcza, że mam bliżej niż na Matysówkę :szczerbaty: Wybiorę się tam kiedyś, żeby się upewnić co do widoczności w kierunku NNE :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, wiem że czas szybko leci ale mamy dopiero poczatek marca. W czerwcu dyskusja zacznie się od nowa więc....może porozmawiajmy o blizszej przyszłości. Za kilka dni Księżyc stanie sie mniej uciażliwy i będzie można pomyśleć o jakiejś wyprawie.

Tak na marginesie to fajnie byłoby w końcu żebyśmy się wszyscy na raz zebrali. :astronom:

 

,a i jeszcze jedno :szczerbaty: Już wiecej nie mam zamiaru ustępować, kiedy po przybyciu na miejsce obserwacji okazuje się żę jest ono okupowane przez osobniki Homo sapiens chcące "przedłużac" gatunek. :Boink:

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, wiem że czas szybko leci ale mamy dopiero poczatek marca. W czerwcu dyskusja zacznie się od nowa więc....może porozmawiajmy o blizszej przyszłości. Za kilka dni Księżyc stanie sie mniej uciażliwy i będzie można pomyśleć o jakiejś wyprawie.

Tak na marginesie to fajnie byłoby w końcu żebyśmy się wszyscy na raz zebrali. :astronom:

 

,a i jeszcze jedno :szczerbaty: Już wiecej nie mam zamiaru ustępować, kiedy po przybyciu na miejsce obserwacji okazuje się żę jest ono okupowane przez osobniki Homo sapiens chcące "przedłużac" gatunek. :Boink:

Łukasz ma rację: Precz z Księżycem! Żądamy DeeSów! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej panocki,

od kwietnia będę trochę więcej w domu niż do tej pory, a jak dobrze pójdzie, to może nawet zostanę na zawsze :D. W planach mam rozbudowę obserwatorium w kierunku robotyzacji i ustrzelenie pierwszych możliwych fotonów, bo sprzęt coraz starszy, a ja coraz głupszy :szczerbaty: . Mam też nadzieje, że nasza grupa będzie rosła w siłę. Nawet nie wiecie jakie są plany na wiosenne obserwacje :yahoo:, mogę Wam tylko powiedzieć, że na taki wypad trzeba sobie zarezerwować całą noc i może nawet kawałek ranka. Oczywiście wszystko będzie zależało od tego ilu nas będzie.

Rozmowy są w toku.

 

Pzdr i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@angelscorpion:

"...Łukasz ma rację: Precz z Księżycem! Żądamy DeeSów! :szczerbaty: ..." Wodorówką w Łysego!/Nuke the Moon!

....może porozmawiajmy o bliższej przyszłości. Za kilka dni Księżyc stanie się mniej uciążliwy i będzie można pomyśleć o jakiejś wyprawie.

a moje L-4 ma ważność do 9 marca więc chetnie bym powalczył z planetkami. Apetytu nabrałem po tym jak wrzuciłem prowizorycznie (chory ma leżeć!) maksia 150/1800 na statyw i...przez szybę wyciągnąłem czapkę z polaru na Marsie :astronomer2: I teraz mnie telepie jak to na odwyku... ;)

 

Tak na marginesie to fajnie byłoby w końcu żebyśmy się wszyscy na raz zebrali. :astronom:

Podpisuję się wszystkimi ośmioma kończynami.

Jakoś znowu odżyła u mnie w głowie idea PSMA Antares

 

Już wiecej nie mam zamiaru ustępować, kiedy po przybyciu na miejsce obserwacji okazuje się żę jest ono okupowane przez osobniki Homo sapiens chcące "przedłużac" gatunek. :Boink:

Zgodnie ze słynnym zawołaniem Podkarpackich Astronomów: "Bądź człowiekiem! Daj popatrzeć!": :yahoo:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.