Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zachmurzenie to powinno być nieźle - czyli bezchmurnie,

 

Myślisz o dzisiejszym wieczorze? :astronom:

 

ale to chyba dziś najkrótsza noc w roku?

Ee tam nie raczej z 21/22 czerwca czyli:

Noc Jana Chrzciciela, Noc Iwana Kupały, zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą, kupaliszte, sobótką lub sobótkami... :szczerbaty:

ale fakt jedna z tych krótszych

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby środa/czwartek wygląda lepiej:

 

http://meteo.icm.edu.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2012061900&row=465&col=269&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

 

ale, poczekamy do wieczora to zobaczymy jak sie sytuacja ułoży:

Wrazie "jakby co": dzwońcie a będzie (Wam) odebrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak lepiej się nastawić na jutro, też tak uważacie?

Uważamy.

 

Za oknem to co widać, ale można próbować myśleć o środzie/czwartku:

http://meteo.icm.edu.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2012061912&row=465&col=269&lang=pl&cname=Rzesz%F3w

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pogody. Ja już od poniedziałku po sesji jestem, więc dzisiaj oglądam Słońce, oprócz tej głównej plamy widać nową wyłaniającą się na skraju tarczy. Wczoraj Księżyc wyglądał fajnie, na Saturnie dało się zobaczyć jak jest przechylony.

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio robię za balconettiego (r. ż.: balkonetka ;) ) bo: brak pogody, bo reforma i koniec roku ale:

ze zdumieniem stwierdziłem, że mimo tragicznego LP udało mi się wczoraj wylornetować kulkę: M22 nisko nad RZ

a także: M11, Koniczynkę M20, Lagunę M8, M5, M10 i M12

i to tyle od deszczowego tranzytu...

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio zaliczyłem tylko kilka sesji balkonowych. Bodajże trzy dni temu obserwowałem z dzieciakami Księżyc i Saturna. Nawet porobiliśmy szkice Saturna. Tłumaczyłem im jakie detale można wyłapać na tarczy, a widac było w sumie wszystko. Pierścień, cień planety na pierścieniu i cień pierścieni na planecie, ciemniejszy pas chmur n powierzchni planety, Tytan, oraz zerkaniem Rhea i nieco słabiej Thetys ii być może Dione - tutaj trudno było rozpoznac bo oba księżyce były bardzo blisko siebie. Momentami tez majaczyła przerwa Cassiniego. Co do Księżyca to mamy duża rozkładaną mapę Księzyca która była dołaczona do jakiejs gazety, więc porównywaliśmy to co widać na zywo z tym co na mapie. Wyszło jednak że na żywo widoki sa o wiele lepsze i widać więcej kraterów i detali niż na mapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego co najlepsze w dniu imienin, Piotrze! :szczerbaty:

Ja mam trzecią zmianę, więc u mnie w grę wchodzi wyłącznie "oczny wizual" :ha: Co sądzicie, żeby się spotkać podczas zakrycia Jowisza przez Księżyc 15/07? Do zobaczyska na obserwach :Salut:

Obecność obowiązkowa! :Salut::Salut: :Salut: :Salut: :Salut: :

Myślę, że chyba się wcześniej coś wspólnie polukać?

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zakryciu być może będę w Rzeszowie, mam nadzieję, że pogoda będzie ok, bo należy się nam po tym wspaniałym tranzycie... A dzisiaj o 3 rano się obudziłem, popatrzyłem przez okno no i jakoś ledwo wytaszczyłem się z lornetką na dwór na łysego, paczam a tu jeszcze w koronach sosen coś jasnego. Jak popatrzyłem na Jowisza to tylko pomyślałem "no i po kiego grzyba mi teleskop! :D " Kto powiedział, że lornetka nie jest do planet :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się z właścicielem działki w Dylągówce - po konsultacji z nim dowiedziałem się, że jest działka lepsza obserwacyjnie niż ta nasza, którą byłby skłonny odsprzedać - z drugiej strony ja skłonny byłbym ją nabyć. Jadę dzisiaj zrobić wizję lokalną. Jakby ktoś z Rzeszowa chciał się przyłączyć to zapraszam :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.