Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

To jest całkiem niezły pomysł. Swoją droga obserwacje Słońca mogą być bardzo ciekawe szczególnie gdy są prowadzone regularnie.

Podpisuję się pod pomysłem wszystkimi czterema kończynami tudzież płetwami ;)

Można by zacząć prowadzić regularne obserwacje Słońca w okolicach RZ. Te obserwacje są dużo miej wymagające co do warunków pogodowych od innych (vide: 6 czerwca '12)

... Co ciekawe Słońce obraca się z różną szybkością na różnych szerokościach geograficznych. Najszybciej obraca się równik - około 25 dni zajmuje pełny obrót. Najwolniej zaś w okolicach biegunów - około 30 dni na pełen obrót.

To typowe dla obrotu kuli płynu (cieczy lub gazu) <_<

Myślałeś Adamie raczej o szerokościach heliograficznych :flirt:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaliczyłem przelot ISS: mimo chmurwów prezentował się nieźle: stacja przedefilowała dość nisko "równolegle do mojego balkonu" :) Szczegół widać nie było (goniłem ją MAKiem)

Zasadzam się na drugi przelot, ten właśnie:

http://www.heavens-above.com/PassDetails.asp?lat=50.050&lng=22.000&loc=Rzeszow&alt=206&tz=CET&satid=25544&date=41067.8932445023

jak chmury pozwolą....

Pozdrawiam,

Piotr S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęło sie pytanie co do dnia dzisiejszego..może kto chętny? W gre wchodzi również Raniżów!

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=376.msg22753;topicseen#msg22753

Hehe, a ja opiero teraz zajrzałem :szczerbaty:

Co do regularnych obserwacji Słoneczka, jestem jak najbardziej za (w miarę moich skromnych możliwości), wczoraj po południu miałem okazję po raz pierwszy nań spojrzeć... ehhh.... cudny widok! A jedna z plam przypominała kształtem karciany trefl :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ignisdei

Niestety Koledzy, jutro rano wyjeżdżam zatem na kolejne looknko możemy umówić się na początek sierpnia. Będą już długie nocki a ja przyjadę z Columbusem 412mm..:flirt: Poobserwujemy sobie wtedy galaretki 14-15 mag w Raniżowie lub Mołodyczu a może i Koloni Polskiej!

Dzięki za spotkanie "tranzytowe" na Magdalence. I do zobaczenia w sierpniu!

Pozdrawiam Igni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Koledzy, jutro rano wyjeżdżam zatem na kolejne looknko możemy umówić się na początek sierpnia. Będą już długie nocki a ja przyjadę z Columbusem 412mm..:flirt: Poobserwujemy sobie wtedy galaretki 14-15 mag w Raniżowie lub Mołodyczu a może i Koloni Polskiej!

Dzięki za spotkanie "tranzytowe" na Magdalence. I do zobaczenia w sierpniu!

Pozdrawiam Igni

Czekamy niecierpliwie na "betoniarkę" :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Koledzy, jutro rano wyjeżdżam zatem na kolejne looknko możemy umówić się na początek sierpnia. Będą już długie nocki a ja przyjadę z Columbusem 412mm..:flirt: Poobserwujemy sobie wtedy galaretki 14-15 mag w Raniżowie lub Mołodyczu a może i Koloni Polskiej!

412 mm O! To już ciężka artyleria okrętowa! ;) Nie mogę się doczekać! A może Dylągówka?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ciekawy ten blog, myślę, że trochę przewietrzy skostniałe elementy naszego astro :szczerbaty: środowiska! Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że będę cytowany, a więc Panowie, miejcie się na baczności - Wielki Brat nie śpi i czyta, co wypisujecie na forach :naughty:

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: ignisdei, chciałem wysłac zdjęcia na Twoje forum ale coś mi nie wychodziło, spróbuje jeszcze ale jakby co podaj maila to Ci je prześlę w full res.

Pozdro

 

Użyj opcji u dołu :):

 

"Załączniki i opcje dodatkowe"

 

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry mam 13 lat i mieszkam w Łańcucie zakupiłem teleskop gso 12. Niestety nie mam doświadczenia obserwacyjnego nie patrzyłem jeszcze przez żaden teleskop (przed zakupem).

Czy mugłbym się wybrać z wami na obserwacje astronomiczne. Chciałbym się poradzić kogoś z doświadczenie.

Edytowane przez wt16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry mam 13 lat i mieszkam w Łańcucie zakupiłem teleskop gso 12. Niestety nie mam doświadczenia obserwacyjnego nie patrzyłem jeszcze przez żaden teleskop (przed zakupem).

Czy mugłbym się wybrać z wami na obserwacje astronomiczne. Chciałbym się poradzić kogoś z doświadczenie.

 

Cześć,

oczywiście, że możesz się z nami wybrać pod warunkiem, że będzie z Tobą ktoś z opiekunów, bo jak wiesz My jeździmy w ciemne i mroczne miejsca :szczerbaty:. A tak na poważnie, jeżeli mieszkasz w Łańcucie, to skontaktuj się z Angelscorpionem, on Cię poprowadzi. Teraz pewnie ma mniej czas na astro, ale to dobry i uczynny chłopak i z pewnością pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry mam 13 lat i mieszkam w Łańcucie zakupiłem teleskop gso 12. Niestety nie mam doświadczenia obserwacyjnego nie patrzyłem jeszcze przez żaden teleskop (przed zakupem).

Czy mugłbym się wybrać z wami na obserwacje astronomiczne. Chciałbym się poradzić kogoś z doświadczenie.

Jasne, że mógłbyś, tylko najlepiej, gdyby ktoś Cię z tym teleskopem dostarczył na obserwacje :yes: Obserwuj forum (wątek rzeszowski), jak się będziemy wybierać, nie widzę przeszkód, żebyś wybrał się z nami. Jakbyś miał jakieś pytania pisz do mnie na PW, może coś doradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

oczywiście, że możesz się z nami wybrać pod warunkiem, że będzie z Tobą ktoś z opiekunów, bo jak wiesz My jeździmy w ciemne i mroczne miejsca :szczerbaty:. A tak na poważnie, jeżeli mieszkasz w Łańcucie, to skontaktuj się z Angelscorpionem, on Cię poprowadzi. Teraz pewnie ma mniej czas na astro, ale to dobry i uczynny chłopak i z pewnością pomoże.

 

:icon_redface: Łukasz, ale mi zrobiłeś CV :buahaha: Na ile mi czas pozwoli, pomogę na pewno :Astrobrać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, służymy radą i pomocą. Jednak asysta kogoś z Rodziców byłaby tu wskazana. Mamy też nadzieję, że tata ma spore auto bo jednak GSO 12" (jak wnoszę z Twojego posta) to jednak kawał sprzętu jeżeli chodzi o parametr BMI: duży i ciężki instrument (jakieś 35 kg podstawa fi60..65 cm pewnie z 160 cm wysokości)

 

Aha, jak słusznie zauważył Łukasz: my jeździmy w naprawdę ciemne :icon_mad: i odludne miejsca :szczerbaty:

Pozdrawiam,

Piotr S.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, służymy radą i pomocą. Mamy jednak nadzieję, że tata ma spore auto bo jednak GSO 12" (jak wnoszę z Twojego posta) to jednak kawał sprzętu jeżeli chodzi o parametr BMI: duży i ciężki instrument (jakieś 35 kg podstawa fi60..65 cm

 

A jak słusznie zauważył Łukasz: my jeździmy w naprawdę ciemne :icon_mad: i odludne miejsca :szczerbaty:

Pozdrawiam,

Piotr S.

Jeździmy w ciemne, odludne, ale astro-tłoczne miejsca :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek nów, więc coraz lepsze warunki, pogoda też, może w sobotę małe lukanko? http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=146 :astronom: A'propos GSO 12, to naprawdę duży sprzęt, dla mnie 10 cali to już betoniarka, która na styk mieści się w golfie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.