Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Daniel, mam 25 lat i pomimo tego, że w niebo spoglądam już od małego brzdąca dopiero rozpoczynam przygodę z astronomią. Mieszkam w okolicach Jarosławia i mam pytanie. Czy są blisko osoby chętne zaprosić mnie na wspólne obserwacje i zapoznać z tajnikami obsługi teleskopu oraz pokazać mi trochę niebo? Posiadam samochód i chętnie dojadę.

Proszę o kontakt tu lub na priv. Pozdrawiam :icon_smile:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy (i Koleżanki)

Na ostatnich obserwacjach DS w Dylagówce wspomniałem o DeeSiarskim atlasie nieba. Oto on:

http://www.deepskywa...-Atlas-full.pdf

i jeszcze to:

http://www.deepskywa...-guide-full.pdf

Pozdrawiam,

PMS

 

P.S>

Nie nie jestem pewien czy te źródła nie są gdzieś na astropolisie zalinkowane. Tak czy inaczej wrzucam je tutaj jako "przydasie", bo chyba warto.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Daniel, mam 25 lat i pomimo tego, że w niebo spoglądam już od małego brzdąca dopiero rozpoczynam przygodę z astronomią. Mieszkam w okolicach Jarosławia i mam pytanie. Czy są blisko osoby chętne zaprosić mnie na wspólne obserwacje i zapoznać z tajnikami obsługi teleskopu oraz pokazać mi trochę niebo? Posiadam samochód i chętnie dojadę.

Proszę o kontakt tu lub na priv. Pozdrawiam :icon_smile:

 

Witamy serdecznie. Obserwuj forum jak tylko będzie planowany wyjazd na obserwacje to napewno będzie tutaj info. :astronomer2: Pozdro

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę nadmienić, iż ostatni wypad do Dylągówki był bardzo owocny, nałapaliśmy trochę Deesików, dla mojej Synty rarytasikiem były mgławice Ślimak i Saturn, zwłaszcza ta pierwsza, która ukazała się naszym oczom dopiero po założeniu filtra Orion Ultrablock :yahoo: Do następnych, no i witamy nowego astromiłośnika :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Krzysztofem Ś. przez PW, on mieszka niedaleko Jarosławia, gdyby grupa Rzeszowska nie zebrała sie, to jego masz, że tak powiem "pod ręką". Pogoda się zapowiada niezła na dziś, jeszcze gdyby mgły nie było, to może jakieś lukanko??? :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, jeżeli ktoś się ew. będzie wybierał to dajcie znać. Wygląd mojego zachodniego horyzont nie napawa optymizmem...

@ddaniel0313:

"...Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Daniel, mam 25 lat i pomimo tego, że w niebo spoglądam już od małego brzdąca dopiero rozpoczynam przygodę z astronomią..." :icon_biggrin:

 

A zatem witaj nam! :icon_biggrin:

 

PodSKryptem:

Ach, zapomniałem o relacji sprzed prawie tygodnia.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie widziałem scenę z dnia niepodległości puszczoną od tyłu - ława chmur wycofała się odsłaniając Księżyc....

Gdyby to było w sobotę to pomyslałbym, że to za wstawiennictwem o. Tadeusza.... ;)

 

Czyżby dobry omen na zbliżające się obserwacje?

Mam nadzieję, że tak, bo powoli zapominam jak wygląda teleskop :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Z chęcią bym się wybrał na obserwy, zwłaszcza, że muszę się, niestety rozstać ze sprzętem, kolega Alice ode mnie nabywa telepa plus 2 Eesy :icon_rolleyes: Jeżeli chodzi o resztę (okulary, filtry, lornetki), to jeśli reflektujecie, mogę odsprzedać Wam na zasadzie pierwokupu :) Trochę to dla mnie bolesne, jednak konieczne, pozdrawiam, do kolejnych obserwacji, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Rozmawiałem wczoraj z Pawłem Be, zaprasza nas na wspólne obsery w Roztokach (on, Bodi i Karol Szary) puls ewentuanie nasza ekipa. Byłby to weekend za dwa tygodnie. Byliby chętni na taki wyjazd?

 

edit: wyjazd obserwacyjno - astrofotograficzny z Karolem jako specjalistą :D

 

Pozdro

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Rozmawiałem wczoraj z Pawłem Be, zaprasza nas na wspólne obsery w Roztokach (on, Bodi i Karol Szary) puls ewentuanie nasza ekipa. Byłby to weekend za dwa tygodnie. Byliby chętni na taki wyjazd?

 

edit: wyjazd obserwacyjno - astrofotograficzny z Karolem jako specjalistą :D

 

Pozdro

 

Normalnie zabić Was, to mało :laughbounce2: , dzisiaj w nocy wyruszam do domu i będę tam 2 tydnie, ale ten weekend, o którym piszesz, mam zarezerwowany na wyjazd z rodziną do Rymanowa, może jakieś inne dni ale w tygodniu, plisssssssssss :notworthy: .

Tak czy inaczej, rozdzwonimy się w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Rozmawiałem wczoraj z Pawłem Be, zaprasza nas na wspólne obsery w Roztokach (on, Bodi i Karol Szary) puls ewentuanie nasza ekipa. Byłby to weekend za dwa tygodnie. Byliby chętni na taki wyjazd?

 

edit: wyjazd obserwacyjno - astrofotograficzny z Karolem jako specjalistą :D

 

Pozdro

Piszę się na tę imprezę!

Napiszcie jakby to było z nocelgami bo wyciągnąłbym w teren Moje Panie :) : W dzień górki w nocy gwiazdki :laughbounce2:

Jutro rano śmigam na P. Caryńską :)

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Brzegach (Berehach) Górnych (kurs na. P. Caryńską i z powrotem) i.... tak cudnego nieba wieczorową porą dawno nie wizdiałem. Nabieram coraz większej ochoty na Roztoki Grn. Oby pogoda dopisała.

Oczywiście, jak wcześniej przydarzy się okazja to chętnie się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, na dziś wieczór zapowiada się ładna pogoda. Może wyskoczymy gdzieś na obserwejszyn, tam zrobimy kalkulejszyn :szczerbaty: . Miejsce spotkania w zależności od tego, kto jedzie, jeżeli będzie jechał Janusz, a mam nadzieje, że pojedzie, bo ostatnio z nim lookałem prawie rok temu, to wybierzemy się w okolice Kolbuszowej, jeżeli Janusz nie pojedzie, to wybierzemy się na nasze pobliskie miejscówki. Mam nadzieje, że zobaczę las rąk chętnych na wypad :astronomer2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja niestety odpadam, łapie mie jakieś przeziebienie a w poniedziałek mam wyjazd i musze sie doprowadzic do stanu użytecznosci. Mój wyjazd w Roztoki tez odpada :icon_sad: ale mam nadzieje że w krótce sie spotkamy. Kshyvy przypomniał mi wczoraj że może bysmy sie na to już dawno wspomniane piwo wybrali przy najblizeszej okazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie już nie wiem gdzie patrzeć na prognozy pogody. Jedne źródła powiadają, że będzie pogodnie inne, że będzie częściowo pochmurnie. Znając moje szczęście będzie dzisiaj pogodnie, ale nie będzie mnie. Jadę na weekend do Rymanowa Zdroju i tak się zastanawiam, co zrobić. Wybrać odpoczynek, czy wybrać gwiazdy, a może by wybrać to i to. Nie do końca nam się chce jechać, nam tzn. mnie i żonie z dziećmi, a domek zapłacony, dlatego też zastanawiam się czy w przypadku rezygnacji z wyjazdu przez moją familię nie zorganizować wypadu dla kilku z nas. Domek może pomieścić 6 osób i położony jest na uboczu Rymanowa. http://www.nocowanie.../www,32625.html myślę, że jeżeli było by nas więcej, to można by zorganizować miejsce do spania, jak widać z linka miejsce do postawienia sprzętu jest, teraz tylko pytanie czy byli by chętni, odpowiedź muszę znać najpóźniej do godziny 16, żeby mieć możliwość zmiany u właścicieli itd. Jeżeli znajdą się chętni, to cena za dobę w tym miejscu od osoby wynosi 50zł.

Chętnych zapraszam na PW lub kontakt tel. 793796456 . Nie wiem tylko jak z niebem w tym regionie, jeżeli ktoś może to niech sprawdzi LP

 

ps. małe naprostowanie, w linku jest cena 40zł ale to jest stara cena, ja nic na tym nie zarabiam, każdy by płacił indywidualnie u właścicieli.

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.