Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

gzie traktory są zmuszone ustąpić (szerokiego) pola teleskopom złaknionym świeżego światła :szczerbaty:

 

Tu się nie zgodzę! Przecież po to właśnie staramy się jeździć w odludne miejsca, żeby tego świeżego światła było jak najmniej, a jak najwięcej tego już dosyć starego :szczerbaty:

 

Lukanko w sobotę to jest całkiem niezły pomysł. Auto mam od kilku dni sprawne, tylko nie wiem jak z przejezdnością dróg gruntowych nieutwardzonych po ostatnich deszczach. No i spray na komary tez może być już potrzebny. A tak w ogóle to ma być bezchmurnie od soboty do wtorku włącznie. Szkoda by było tyle dobrej pogody zmarnować.

Edytowane przez adam_k27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę! Przecież po to właśnie staramy się jeździć w odludne miejsca, żeby tego świeżego światła było jak najmniej, a jak najwięcej tego już dosyć starego :szczerbaty:

 

Masz rację w przypadku światła astronomii obowiązuje ta sama zasada co w przypadku wina: im starsze tym lepsze.

 

A to była taka metafora, oddająca fakt, że już dawno nie były w akcji (coś a la: " Krtań lufy łaknie wciąż pocisków smaku :g: ..." ;) )

 

Lukanko w sobotę to jest całkiem niezły pomysł.(...) Tylko nie wiem jak z przejezdnością dróg gruntowych nieutwardzonych po ostatnich deszczach. Szkoda by było tyle dobrej pogody zmarnować.

 

W rzeczy grzechem byłoby nie skorzystać z okazji. Co do gruntówek: dzisiaj wracając od strony Przemyśla zjechałem tuż za zjazdem na Szklary na gruntówkę wiodącą na Astrodylągówkę (a więc średnio rzecz biorąc jechałem w dół, ścinając Dylążańskie serpentyny) i poza kilkunastoma błotnistymi kałużami (przeszkody terenowe o wilgotności 100% bez znaczenia taktyczno-operacyjnego) na odcinku 2 km jest sucho. Sama miejscówka jest prawie sucha, ale trawa nieco wybujała. Na szczęście 5om dalej/wyżej jest rżysko.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możemy to uznać za oficjalne zmówiny? :astronom::szczerbaty: Oczywiście, jeśli ktoś nie wybierze piłki nożnej zamiast obserwacji :g: Proszę od razu meldować, żeby się nie okazało jutro, że ktoś się wykruszy :D

 

No i szynka zbita.... :sorry:

Na śmierć zapomniałem, że M.N.z Ż. ma *5-lecie matury właśnie jutro od 18:00->xx:yy CET. A takie spotkanie to święte-świętych więc jutro to ja jestem baby-sitter. :rofl: To też są uroki tatusiowania.

Co najwyżej będę coś próbował chwycić z balkonu :no:

 

So, Good Night & Good Look (Seeing)

 

Pozdrawiam serdecznie

Kolega Kierownik

http://pl.wikiquote.org/wiki/Moje_spotkania_z_Koleg%C4%85_Kierownikiem

 

_____________________________________________________________

 

P.S>:

Własnie sobe patrzę znad laptoka jak virga zasiewa niższe piętro chmur :/

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Skąd będziemy obserwować i o której godźinie.

Gdzie - to zależy ilu i skąd będzie chętnych, godzina - o 21 pasuje wyjechać na obserwacje, gdyż jest jeszcze widno i rozlokować się zanim się ściemni. Myślę więc, że wszystko okaże się jutro, tj. w sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad był jak najbardziej udany, byliśmy we czterech, obserwowaliśmy m.in. tym sprzętem: http://astromarket.p...n-300-1500.html - robi wrażenie :astronomer2:

 

Toż, to Wy nie obserwowaly tylko do kosmytów strzelaly. Ale armata!!!

 

Jak odpoczniesz, to relacyje zdej, jak robylyśta foty, to je zapodajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to artyleryja główna dreadnoughta jakiegoś: http://pl.wikipedia.org/wiki/HMS_Dreadnought_%281906%29 :szczerbaty:

Taki widok od razu powoduje chęć posiadania jeszcze większego lustra, tylko gdzie to trzymać? Znam odpowiedź: u mnie! u mnie! :rofl: Przydałobysię jakieś obsrewatorium, :fool: daleko za miastem. :helo:

 

Czekam z niecierpliwością na sprawozdanie z wyprawy. :)

 

BTW:

 

Jak by dzisiaj wieczorem było ładnie to czy znaleźliby się jacyś chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się uczyć, bo we wtorek zaliczenie z teorii sprężystości i plastyczności, Huber, Misses, Timoshenko (bynajmniej nie Julia) itp. geniusze. Pocieszam się, że zaczęło się to od Galileusza badającego zginanie z belce :) Wczoraj za to trochę oglądaliśmy z okolic Biłgoraja http://astropolis.pl/topic/37980-moja-pierwsza-relacyjka/page__view__findpost__p__460147

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwacje były bardzo ciekawe najbardziej spodobały mi się m81 i m82 w syncie 10 z okularem ES14 minimalnie mieściły się w polu widzenia.

Bardzo spodobała mi się gromada m13 oraz m27 hantle. Saturn w GSO 12 z okularem LVW 8 wyglądał świetnie ostry jak brzytwa obraz robił wrażenie.

Przy ES 4,7 nie był już tak ostry nie było warunków na takie powiększenia. Jednym słowem obsewacje były udane.

Chciałbym podziękować użytkownikowi angelscorpion za pomoc w obserwacjach i za udzielenie wielu rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się uczyć, bo we wtorek zaliczenie z teorii sprężystości i plastyczności, Huber, Misses, Timoshenko (bynajmniej nie Julia) itp. geniusze....

 

Od siebie przyznaję Ci GWIAZDĘ PEŁCZYŃSKIEGO:

http://www.scribd.com/doc/11088566/9/Interpretacja-stanu-napr%C4%99%C5%BCenia-za-pomoc%C4%85-gwiazdy-Pe%C5%82czy%C5%84skiego

:szczerbaty: :szczerbaty: :szczerbaty:

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutrzejszą tj. z wtorku na środę? Jeżeli się pogoda utrzyma to jak najbardziej! W tej chwli walczę z K(...)RK(...) tym razem dla fizyków.

 

BTW:

 

Warto rozmawiać, bo okazuje się, że jest w naszej okolicy pewien głód na naszą działalność:

-Kasiu, Madziu i Kornelu zapraszamy! :friends:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.