Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jutro bede chyba testowal kamerke na guider - przejade sie wieczorkiem postrzelac do ksiezyca ;) - ktos chetny na podgladanie lysego? :)

 

Daleki wyjazd to nie bedzie, jakies miejsce gdzie jest w miare rowno i nic nie blyska w obiektyw - parking za miastem czy cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka dojechała - wieczorkiem skocze przewietrzyć teleskop i przy okazji potestować QHY5T :)

 

Ech, wybrałbym się ale jestem dzisiaj uziemiony w domu (paradoks urlopu). A miałem ochotę podriftować na jakiś parkingu swoim EQ5 którego zmodyfikowałem do EQ5GoTo :/

Na razie to się zanosi na burzę. :lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wybrałbym się ale jestem dzisiaj uziemiony w domu (paradoks urlopu). A miałem ochotę podriftować na jakiś parkingu swoim EQ5 którego zmodyfikowałem do EQ5GoTo :/

Na razie to się zanosi na burzę. :lightning:

 

Ot typowa polska pogoda - jak czlowiek pracowac musial to niebo czyste, dni sloneczne itp itd...

Idzie weekend - deszcze.

 

Zmienilem plan na sprzatanie w graciarni z braku laku.. a raczej z nadmiaru chmur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj "krzciny" córeczki, a w przyszłyum tygodniu 3-cią zmianę, więc chyba spotkam się z Wami w okolicach najbliższego nowiu :Astrobrać: Poza tym na razie czekam na czerwcową wypłatę :swear:http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/artykul/transsystem-nie-placi-pensji-w-terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

Kto ma dziś ochotę na mały wypadzik? ICM pokazuje pogodę na wieczór! Dla tego kto zaryzykuje oferuję obrazy z dużego Newtona ;)

Może Raniżów, Mołodycz lub Kolonia Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj raczej odpadam.

 

Z innej beczki: http://maszynowy.eu/akumulator-rozruchowy-pro-start-1712-telwin.html - zastanawiam sie czy by sobie nie sprawic... tylko nie wiem jak ze stabilnoscia zasilania przy ciaglym obciazeniu ;)

 

Ja dzisiaj odpadam, dzieciaki wracają wieczorem z kolonii. Rozważam za to wyjazd w dniu jutrzejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem cieakwy co można zobaczyć przez teleskop, najchętniej przez synte, ale oczywiscie inne też chętnie bym sprawdził.

 

Mieszkam 20 km od Rzeszowa w stronę KR.

Nie będzie ktoś z Was w jakiś dzień, a raczej noc oglądał nieba, aby zademonstrować jak to wygląda "na żywo"??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dziś się zbieracie gdzieś?Może Mołodycz lub Raniżów?

Wczoraj z Andrzejem lookaliśy do 24.00w Raniżowie, nawet troszkę obiektów padło!

Jutro podobno załamanie pogody!

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dziś się zbieracie gdzieś?Może Mołodycz lub Raniżów?

Wczoraj z Andrzejem lookaliśy do 24.00w Raniżowie, nawet troszkę obiektów padło!

Jutro podobno załamanie pogody!

Ja bym się wybrał - aczkolwiek wypadła mi robota w młócarni (serwerowni) - jak się wyrobie do okolo 20, to jestem skłonny sie do ranizowa przejechac. Jak sie nie wyrobie to niestety bede czekal na lepsza pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wybrał - aczkolwiek wypadła mi robota w młócarni (serwerowni) - jak się wyrobie do okolo 20, to jestem skłonny sie do ranizowa przejechac. Jak sie nie wyrobie to niestety bede czekal na lepsza pogode.

OK wstępnie więc Raniżow!

Mam urlop więc śledzę prognozy. Tradycyjnie najlepiej spotkać się ok 20.00 w Sokołowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy do 22, więc odpadam. Ignis, do kiedy siedzisz na urlopie w okolicach? Może uda się zoranizować jakis większy wypad, jak będzie oczywiście wszystkim czas się układał :astronom:

 

No idzie nów a ja będę do przyszłego piątku u Was!

Choć dziś jeśli dziura z nad Niemiec nas dogoni będzie szansa

ps. możesz od razu z pracy z biegu na Raniżów lecieć !

;)

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 3 chętnych łącznie ze mną zbieramy się 20.00 -20-15 w Sokłowie na parkingu stamtąd jedziemy do Raniżowa. Niebo się klaruje. Dziura powiększa. powinno być znośnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie pogoda w przyszłym tygodniu, to chętnie pojadę, niestety teraz jestem jeszcze u Franków i dopiero dzisiaj po południu wracam do domu, tak więc do poniedziałku nie ma mowy o obserwach, tym bardziej, że w niedziele mam chrzciny.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytamałem o możliwość zaprezentowania widoku przez teleskop, ponieważ troszke się zastanawiam nad kupnem, ale chciałem najpierw zobaczyć jak to wszystko się prezentuje. Oczywiście mogę podjechać gdzieś.

Mam lornetke Nikona, ale to już nie den "szał" co na początku.

Trzeba śledzić forum - jak się warunki dobre zrobią to z całą pewnością będziemy się umawiać na obserwacje. Wtedy też okaże się gdzie, co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak będzie z pogodą w najbliższym tygodniu, byłbym chętny na małe lookanko, jeszcze jak Ignis będzie miał swoją armatę, to wogóle niezła gratka :szczerbaty:http://www.twojapogoda.pl/tematyczne/dla-astronomow - to akurat czwartek, ale nie napalam się, bo to szmat czasu :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i zarejestrowałem się

tutaj głównie dla tegoż tematu. Mieszkam pomiędzy Rzeszowem

a Łańcutem. Jestem na etapie poszukiwania teleskopu i mocnego

wkręcania się w klimaty obserwacji. Idąc za radą wielu forumowiczów

chciałbym przeżyć na własnej skórze obserwacje z kimś kto siedzi

w temacie dłuższy czas. Byłbym wdzięczny za "przyjęcie" mnie na

jakąś wspólną obserwację, abym mógł zobaczyć w praktyce

z czym to się je, a dopiero potem dokonał zakupu odpowiedniego

sprzętu. Posiadam własne auto więc transport nie jest żadnym

problemem.

Jeśli byłby ktoś zainteresowany wprowadzeniem świeżaka w ten

świat - będę wdzięczny;)

Serdecznie pozdrawiam !!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.