Skocz do zawartości

Rzeszów


wozlu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzialeczka, ktora z don Pedro ogladalismy jest po drugiej stronie drogi na zboczu gorki. Wyglada to wszystko obiecujaco za wyjatkiem obecnej drogi "sciezki", ktora przejechac poki co moze tylko traktor a i to ostroznie. Zbocze nachylone w kierunku poludniowym, od dolu i gory porosniete jest pasem drzewek, ktore daja pewna oslone przed wiatrem. Na dzialce latwo mozna dolaczyc prad.

 

Jutro bede rozmawial z wlascicielem jak wygladaja szanse na zrobienie tam drogi ktora moglby przejechac typowy osobowy samochod.

 

Jak beda jakies konkrety to dam znac.

 

Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakrycie, to sprawa wydaje się być przesądzona... :Cry:http://meteo.icm.edu.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2012071406&row=465&col=269&lang=pl&cname=Rzesz%F3w Jak nie darzy, to nie darzy...

 

:unsure:

:Cry:

 

 

Tak czy inaczej maczo 150/1800 będzie warował pod drzwiami balkonowymi i warczał na chmurwy!

 

Pod Skryptem:

Jutro będę w J. Lubelskim, wcześniejszy, nocny wyjazd też niczego nie załatwia bo tam też przechlapane :lightning:

!awruk! (ang. !tickuf!) jak wołało elektrycerstwo Selektryckie.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tę śrubę 1/4" gwint foto dostać. Kiedyś próbowałem to kupić. Bez skutku. Ale jest pewne wyjście. Potrzebne są:

1. Chiński mini statyw stołowy za ca. 18-20 PLN :szczerbaty:

2. Młotek0,5 kg :Boink:

3. Odrobina wyczucia :yes:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko że za tyle miałbym już samą śrubę z allegro (z przesyłką). W takim razie zastanawiam się czy nie kupić już tego L-adaptera, nie jest to drogie, ale nadal mdli mnie na widok śruby i małego kątownika za kilkadziesiąt złotych.... żenada, może by ktoś w końcu ten monopol zakończył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko że za tyle miałbym już samą śrubę z allegro (z przesyłką). W takim razie zastanawiam się czy nie kupić już tego L-adaptera, nie jest to drogie, ale nadal mdli mnie na widok śruby i małego kątownika za kilkadziesiąt złotych.... żenada, może by ktoś w końcu ten monopol zakończył?

 

http://www.astrozakupy.pl/product/Adapter-lornetka-statyw-z-tworzywa/?id=84

 

ale ten raczej bedzie wymagał ze 2 opakowania poxipolu żeby go usztywnić skrętnie (lub wklejenia jakiegoś żeberka do środka, bo 2-teownik sztywność skrętną (jak wiesz) ma raczej symboliczną:

http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,17306.0.html

hLaY5St7ILQoGJnvyB.jpg

 

bo to to:

http://www.astrozakupy.pl/product/Adapter-lornetka-statyw-metalowy/?id=783

to faktycznie żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych dwóch nawet nie myślałem, miałem na myśli to http://astrokrak.pl/112-l-adapter-duy-do-lornetki-60-100mm-.html - na razie do 10x50, ale nie wiadomo co kiedyś będzie dlatego wolę większy. Poluję też na statyw teodolitowy używany, za 100 zł jestem w stanie wziąć, bo to jednak porządna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Już byłem, ale nic nie mają do opchnięcia, byłem też w sklepie dla geodetów na Cegielnianej, ale w tej chwili nic z używek nie mają, poszukam jeszcze w swojej mieścinie, w końcu gdzieś znajdę.

 

Heh... popatrzyłem jeszcze raz dokładniej na allegro, te śruby są tam po 6,50 zł z przesyłką więc wziąłem, to teraz tylko L kątownik stalowy i za 6,50 zł mam lepszy L-adapter niż w astrokraku za jakieś 55 zł, bo stalowy a nie aluminiowy. Statywu szukam jeszcze i myślę też nad głowicą do niego, może by tak zaszaleć z porządnym łożyskiem kulkowym i jakąś regulacją docisku :D

Edytowane przez Alice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sierpień, to ja planuję wyprawę astrofotograficzną z całym moim bazarem :szczerbaty:, a tak na poważnie to nie wiem co robić z tym moim sprzętem do astrofoto, przez ponad 3 lata sprzęt mój zbiera tylko kurz. Nie raz się biłem z myślami, żeby to sprzedać i zostawić tylko sprzęt do wizuala, ale ciągle myślę sobie, że może nadejdzie taki dzień, w którym i sprzęt i obserwatorium doczekają się pierwszej fotki.

 

 

witam wszystkich

Dopiero zaczynam w to wszystko wsiakac i potrzebna bylaby mi pomoc moze planujecie jakies spotkanie poczatkiem sierpnia bo chetnie dolaczylabym ? :szczerbaty:

 

 

Jeżeli początek sierpnia, to tez jest 13-16, to ja już się piszę na jakieś obserwy, a tym czasem pozostaje mi tylko śledzić, to co się dzieje w naszej okolicy.Naszej czyli w rejonie Paryża też :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas juz dwoje:)

A moze by tak kiedys zrobic wypad za paryz i popatrzec w niebo?? ale to juz chcyba raczej po wakacjach co Ty na to?

 

Się zobaczy, bo ja co wyjazd do PL, mówię że to już ostatni raz i że już tu nie wrócę, niestety za każdym razem tu wracam :( . Jestem tzw ofiarą emigracji, mam problem z powrotem i osiedleniem sie w domu.

Jeżeli chodzi o wypad pod nocne niebo, to najbliżej i najsensowniej jest jechać w okolice Beauvais lub gdzieś w Normandii, czyli trzeba liczyć około 100km od Paryża. Jest jeszcze opcja francuskich Alp gdzie niebo wymiata, widoki jakie tam widziałem były powalające, szkoda tylko, że nie miałem wtedy sprzętu. No ale wyjazd w Alpy odpada z wiadomych względów.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia, kiedyś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy montaż odebrany - rozwiążę jeszcze kwestie zasilania i możnaby coś potestować :P

 

Swoja droga Delta obiecywała mi co chwilę, że NEQ6 bedzie za dwa tygodnie.... ciągneło się to dwa miesiące (to się nazywa zdaje się nabijanie potencjalnego klienta w butelkę) - enough is enough - iOptronie witaj :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Nasz kolega Krzysztof Ś. zamieścił porównanie dwóch lornetek, jakby kogoś interesowało :)http://www.krzysztof.phpnet.us/index.php?go=artykuly&temat_artykulu=nikon_action_vii_10x50_i_zenith_10x50&artykul=1 Ehh, cierpię na zdecydowany brak wolnego czasu, odkąd urodziła mi się córa, a marzy mi się porządne lookanko pod ciemnym niebem... :astronomer2: A Wy jak, obserwujecie coś? Ostatnio Księżyc coraz większy, więc nie naszaleje, jeśli chodzi o DeEsy, ale cokolwiek lepsze niż nic :D

Edytowane przez angelscorpion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co prawda mi sie zadne dziecko nie urodziło ale podobnie mam. Totalny brak wolnego czasu. Zero obserwacji, zero zdjęć. Zobaczymy co przyniesie kolejny miesiąc ale nie przewiduje poprawy. Moze od października bedzie wiecej czasu, no i noce bedą juz dłuższe.

 

Pozdrawiam i mam nadzieje do rychłego zobaczenia na obserwacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.