Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Walka z Light Pollution

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

mlody188

mlody188

black sky and stars

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 971 postów

Na osiedlu mojego szwagra też ktoś walczył z LP. A lampy uliczne ma wyjątkowo paskudne. Oprawy są w kształcie kuli. W nocy nieznany sprawca staranował samochodem jedną lampę, ale akurat tę, w której była automatyka. Już od tygodnia cała ulica tonie w mroku... . :D

zazdroszczę :D
może to jest właśnie to rozwiązanie ;D
0
# "Przez cierpienie do gwiazd..."
# sprzęt: -> SW Synta 8" // NLV 6mm; SP 10mm; SP 25mm // Baader Neodynium Moon&Skyglow & folia Badder'a ND 5 // lornetka 8x40 // Canon 400d + KIT + Sigma APO DG 70-300 // para szklanych gałek (czyt. oczy)
# Synta 8" - coś ode mnie ;)
# Kosmonauta.net - czyli astronautyka w małym palcu.

Pozdrawiam
Patryk

bamus

bamus

Szerokopolowiec

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1909 postów
kolejna głupia incjatywa:

http://wiadomosci.ga...skaz_wiary.html

szkoda gadać, niektórzy mają nienormalne pomysły. Dobrze, że przynajmniej TPN nie pozwala na to, ale jak kosciół się uweźmie to nigdy niewaiadomo
0

ekolog

ekolog

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5436 postów
Jest jeszcze jedna szansa. W jednym z niemieckich miast po prostu postanowiano, że atutem miasta będzie brak swiecenia w górę - powymieniano wszystkie złe lampy i wprowadzono inne lokalne przepisy - zasady - pod wodzą władz które za tym były. Nie udawano że chodzi o oszczedności tylko o ciemne niebo nad miastem! (nieprawda że większośc ludzi bemyślnie chce full światła - ciemne niebo można reklamowąć jako coś wartościowego nawet dla dzieci - żeby KUCHNIA z balkonu można było pokazać DROGE MLECZNĄ itp) Wiem to od 100% pewnego człowieka z niemiec - kumpla bez zgrywy.

Użytkownik ekolog edytował ten post 18 wrzesień 2009 - 20:02

0
Z pierwszą lornetką astronomiczną lub teleskopem kup latarkę diodową czerwoną (o mapkach szukaj na forum)
WSZYSTKIE WSZECHŚWIATY SĄ WIECZNE
Wielki Wybuch był tylko etapem na drodze od nieskończonej przeszłości

Kuba J.

Kuba J.

Nigdy nie mów nigdy

• Społeczność Astropolis
  • 1779 postów
Jeżeli któryś z Wrocławian widział remont ulicy Strzegomskiej, zwłaszcza w rejonie osiedla Nowy Dwór, to wie, że dzięki wycięciu drzew z działek, z odległości 2-3km widać pięknie jarzący się napis "CASTORAMA" i inne należące do "Futura Park" :rolleyes:

Zastanawiam się, jak po remoncie drogi rozwiążą problem jej oświetlenia. :rolleyes:
0
Powrót do czynnej astronomii? Może w wakacje...

Nowe fotograficzne miejsce w sieci - kadrowani.blogspot.com

ralph73

ralph73

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 160 postów
Ja w zeszłym roku byłem na wczasach w polsce w miejscowości Kasina Wielka.Jest to mała miejscowość jakieś 60 kilometrów za krakowem.
Wyobraźcie sobie moje zdziwienie kiedy to o trzeciej nad ranem wyszedłem na dwór(był to dzień powrotu) i nad moją głową świeciło tysiące gwiazd,nigdy w życiu nie widziałem takiej ilości gwiazd.Nie potrafiłem w tym bajzlu rozpoznać nawet głównych konstelacji!
Wiecie dlaczego tak było?
Otóż w godzinach nocnych światło tam było wyłączane całkowicie!!!
Myślę,że jest to wymarzone miejsce na wypad pod nocne,rozgwieżdżone niebo,pustkowie w koło i totalna ciemność.
Pozdrawiam,Rafał.
0
Rafał,czytelnik forum...
Nikon Action 10x50 CF...M45 widziana przez nią wygląda jak rozsypane diamenty...

Kuba J.

Kuba J.

Nigdy nie mów nigdy

• Społeczność Astropolis
  • 1779 postów
A ja się mogę cieszyć :)

Przy moim osiedlu remontują drogę (robią 4 pasmówkę + w przyszłości tramwaj) i przy okazji stawiają downlighty :helo: . Przynajmniej jedno źródło zniwelowane w okolicy.
0
Powrót do czynnej astronomii? Może w wakacje...

Nowe fotograficzne miejsce w sieci - kadrowani.blogspot.com

bravo

bravo

Alderamin

• Astroamator
  • Pip
  • 41 postów
Odświeżę wątek.

Pojawił się nowy artykuł na temat LP.

http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/krakow-wyspa-swietlna-spedza-sen-z-powiek,1,4164302,region-wiadomosc.html

Pozdrowienia
+1
Post rekomendują: Lampka,
Synta 12'' z Plössl 10 i 25mm, LVW 8 mm + Yukon 20-50x50, EOS 50D

Radek Grochowski

Radek Grochowski

Astropolis.pl

• Moderator
  • 4225 postów
Dzisiaj o 19:10 na Planete będzie emisja filmu dokumentalengo z 2011 roku pt. "Ciemne miasto" (The City Dark). To chyba pierwszy film w całości poświęcony tematyce zanieczyszczenia światłem. Moja dziewczyna oglądała tydzień temu i mówi, że zdecydowanie warto. Powtórka będzie 28 grudnia o 22:35.
+2
Post rekomendują: bartolini, Adam_Jesion,

Taurus 410, Tał 200K, ETX-90, EQ-6, Nikon HG 10x42, HG 8x20, Nikon D7100, D300, Nikkor ED 200-400/4, ED 70-200/2.8. I parę gadżetów.

Adam_Jesion

Adam_Jesion

Założyciel Astropolis

• Administrator
  • 18053 postów
Dzięki za info.
0

Adam Jesionkiewicz

Reanimowałem bloga: Blog Jesiona o astrofotografii

Alice

Alice

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 990 postów
Właśnie obejrzałem, bardzo fajny i treściwy dokument.
0

mago83

mago83

Procjon

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPip
  • 696 postów
Także jestem po seansie. Wrażenia pozytywne.
Jakby jeszcze nasza "władza" się jakoś wzięła za to ... , eh marzenia.
Pozdrawiam.
0

Heq5 Pro_mod
Canon 300mm f/4L USM + eos1100d_mod
TS 60/228 + QHY5
eos700d+kit
Pozdrawiam Marek.

Alice

Alice

Wega

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 990 postów
Nasze władze powoli zmusza do tego sytuacja, prąd coraz droższy, u mnie już burmistrz oszczędza i w połowie nocy gaśnie większa część latarni, szkoda że nie wszystkie.
0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników