Skocz do zawartości

UFO - tutaj obalamy teorie spiskowe


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajne.

 

A co myślicie o tym?

http://www.cda.pl/video/230200c/Jose-Escamilla-UFO-Interstellar-PL

 

 

Myślę, że źle zaczynasz aktywność na forum. Paether

 

A Twoim zdaniem jak powinienem zacząć?

 

Nie zajmujemy się teoriami spiskowymi/pogłoskami/domniemaniami na temat UFO, zwłaszcza w temacie o ISS - całkiem nieźle zidentyfikowanym obiekcie latającym ;)

 

Zamiast czytać tytuł i na jego podstawie odrzucać materiał obejrzyj go i wtedy pogadamy. Bo wbrew pozorom ten materiał jest bardzo powiązany z ISS.

 

Obejrzałem. Nie znalazłem tam żadnego zdjęcia ISS naszego użytkownika. Sama ISS jest wspomniana dwukrotnie (na łączną kwotę może kilku sekund).

Edytowane przez Paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej bawią mnie w tych wszystkich filmach stwierdzenia typu: "wynalazł gadżet zwiększający zdolność rozdzielczą teleskopu "

Pomijając kwestię statków kosmicznych (z oczywistych względów), dlaczego nie poda nigdzie dokładnej daty rejestracji, godziny, miejsca, lokalizacji na niebie, prędkości poruszania się obiektu a przede wszystkim rodzaju teleskopu i detektora. No i ten "hokus-pokus" gadżet. Po prostu mistrzostwo :rofl:

 

Jak ja bym chciał mieć taką rozdzielczość w moim 16'' lustrze jak on w swoim seryjnym 8-calowym Schmicie :)

 

Trochę mi to przypomina to:

 

 

PS: Paether, przenieś proszę dalszą dyskusję w odpowiednie miejsce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszedłem tutaj jako "obrońca" czy "zwolennik" ale jako osoba, która nie ma głębokiego zrozumienia tematu. Sądziłem, że skoro ktoś tutaj robi zdjęcia wyglądające podobnie do tych zaprezentowanych na filmie (zdjęcia ISS, nie pozostałych obiektów) to może będzie umiał mi powiedzieć co o tym myśli. Obiektywnie, a nie z prześmiewczym podejściem.

 

Techniczne informacje są mi obce ale nawet jakbym je miał to niewiele by mi powiedziały bo w tym temacie jestem laikiem. Zauważyłem coś, zaciekawiło mnie, szukam ludzi znających się na tym lepiej ode mnie, nie ludzi kpiących sobie ze wszystkiego. Kpiarzy to mogę znaleźć za oknem.

 

Jeśli się pomyliłem to cóż... mój błąd.

 

Trzymcie się.

Edytowane przez de93ial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszedłem tutaj jako "obrońca" czy "zwolennik" ale jako osoba, która nie ma głębokiego zrozumienia tematu. Sądziłem, że skoro ktoś tutaj robi zdjęcia wyglądające podobnie do tych zaprezentowanych na filmie (zdjęcia ISS, nie pozostałych obiektów) to może będzie umiał mi powiedzieć co o tym myśli. Obiektywnie, a nie z prześmiewczym podejściem.

 

Techniczne informacje są mi obce ale nawet jakbym je miał to niewiele by mi powiedziały bo w tym temacie jestem laikiem. Zauważyłem coś, zaciekawiło mnie, szukam ludzi znających się na tym lepiej ode mnie, nie ludzi kpiących sobie ze wszystkiego. Kpiarzy to mogę znaleźć za oknem.

 

Jeśli się pomyliłem to cóż... mój błąd.

 

Trzymcie się.

 

Kolego, nie zrozum nas źle i nie traktuj tego personalnie.

Mamy po prostu alergię na takie "nowiny" bo co jakiś czas zalewają one nasze środowisko.

Nie mamy pretensji do Ciebie ale to co jest prezentowane w tym filmie i ogólnie przez autora tych zdjęć przeczy podstawowym zasadom optyki.

 

I jeśli ktoś pisze, że wynalazł gadżet który jakoś magicznie zwiększa zdolność rozdzielczą teleskopu to na kilometr pachnie to lipą.

 

A będąc już śmiertelnie poważnym - dlaczego on nagrał tyle tych statków a my, dużo lepszymi sprzętami nie widzimy nic?

Niech powie o technikaliach, jak to zrobił? Wtedy uwierzę.

Ale On tego nie zrobi - bo to jest po prostu ściema.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego, nie zrozum nas źle i nie traktuj tego personalnie.

Mamy po prostu alergię na takie "nowiny" bo co jakiś czas zalewają one nasze środowisko.

Nie mamy pretensji do Ciebie ale to co jest prezentowane w tym filmie i ogólnie przez autora tych zdjęć przeczy podstawowym zasadom optyki.

 

I jeśli ktoś pisze, że wynalazł gadżet który jakoś magicznie zwiększa zdolność rozdzielczą teleskopu to na kilometr pachnie to lipą.

 

A będąc już śmiertelnie poważnym - dlaczego on nagrał tyle tych statków a my, dużo lepszymi sprzętami nie widzimy nic?

Niech powie o technikaliach, jak to zrobił? Wtedy uwierzę.

Ale On tego nie zrobi - bo to jest po prostu ściema.

 

To są pytania, które pojawiły się w mojej głowie od razu. Nauczyłem się nie dyskredytować żadnej informacji bez wcześniejszego jej poznania i zweryfikowania. A jak napisałem wcześniej nie mam wiedzy technicznej w zakresie fotografowania tego typu zjawisk, więc postanowiłem zapytać kogoś, kto podobne zdjęcia wykonuje.

 

Temat szeroko pojętego UFO jest raczej poboczny, ale od czasu do czasu zaglądam sobie do niego i przyglądam się różnym informacjom. I wychodzi, że ponad 95% zjawisk to zwykła ściema, dezinformacja, naciąganie itp, ale zawsze zostaje te kilka % bez wyjaśnienia (przykładowo Satrchild Project - polecam materiały źródłowe, ale z astronomią mają niewiele wspólnego). Tyle, że nie mam ochoty na grzebanie się w tym wszystkim co sie pojawia, ot czasem rzucam okiem na różne materiały. Ze zwykłej ciekawości.

 

Dzieki więc za pomoc.

 

Jeśli ktoś chce coś jeszcze dodać to zachęcam.

 

A tytuł tematu jest bardziej niż sugerujący, proponowałbym go nieco zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tytuł tematu jest bardziej niż sugerujący, proponowałbym go nieco zmienić.

 

Jest w sam raz ;) Chyba dobrze oddaje, co myślimy na temat takich rewelacji. Nie jest to nic osobistego, nie "pastwimy się" nad ludźmi, którzy to wrzucają, pytają czy ma to jakiś sens. Po prostu jest mnóstwo takich głupot w sieci, na jedną z nich trafiłeś.

 

Rozróżniamy niestworzone historie od możliwie merytorycznej dyskusji na temat życia pozaziemskiego. Stosowny wątek mamy tutaj:

http://astropolis.pl/topic/47831-kosmici-czy-istnieja-i-jacy-moga-byc/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale uważaj, bo sugestia że antysemici są podobni do nas może podpadać pod szkalowanie narodu polskiego ^_^

 

Jak wiemy istnieje cos takiego jak antymateria. Skoro jest antymateria to i musi istnieć antywszechświat. Wyobraźmy więc sobie, że budujemy taką rakietę, która jest zdolna do podróży do takiego antywszechświata. Wlatuje w Czarną Dziure i wylatuje w Anty Czarnej Dziurze, leci do Anty Układu Słonecznego z Anty Słońcem i anty planetami. Ląduje na anty planecie z anty atmosferą, a tam, pośród anty łąk, anty lasów i anty gór stoi anty dom, a w domu anty semici.

 

;)

 

 

a czy przypadkiem zagadka nie została już rozwiązana ;)

http://news.astronet.pl/7594

 

pozdrawiam

 

Rozumiem, że pojawienie się skomplikowanych wzorów, w tym dwóch z zakodowanymi informacjami, uznajesz za przypadkowe wydarzenie? Poważnie?

 

Popatrz chociaż na to:

 

Ciekawym dokumentem na ten temat jest What On Earth Inside The Crop Circle Mystery. Analizuje tam zjawisko od wszystkich możliwych stron, wliczając w to podróbki robione przez ludzi.

 

Innym ciekawym zjawiskiem jest Starchild Project. Tutaj opowiesc jak to się zaczeło, jak wyglądało, itd.

 

Jeśli naprawdę kogoś interesuje temat życia pozaziemskiego, innych cywilizacji, itp. to jest to niezłe miejsce do dalszych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether, ten tytuł jest jednak mocno prowokacyjny, lepiej zmienić go na bardziej budujący. Szczególnie że to forum dla ludzi inteligentnych i z pasją, dla których "pastwienie się" należy do mało kreatywnych czynności. Chyba że zwyczajnie nie chcesz otworzyć Puszki Pandory, co jest akurat zrozumiale po ostatniej wizycie "kosmologa", co to miał własną teorie Wszechświata tylko z matematyką był na bakier :)

 

de93ial

Nasze forum nie zajmuje się tematyką paranaukową, mimo wszystko dobrze że wyjaśnienia tego zjawiska postanowiłeś poszukać tutaj niż na jakiejś pseudonaukowej stronie.

 

To co obserwujesz na filmie to rozogniskowany obraz gwiazdy, który dodatkowo został jeszcze zniekształcony np. poprzez umieszczenie płytki szklanej o nierównomiernej powierzchni (np. stara szyba) przed obiektywem, ew. ściśnięcie lustra głównego bądź obiektywu w celi (obudowie).

 

Miłośnik astronomii / astrofotografii dba o to aby obraz gwiazd był jak najbardziej punktowy, ponieważ pomaga nam to wyraźnie obserwować / rejestrować różne obiekty w kosmosie - takie jak: gromady gwiazd (kuliste, otwarte), galaktyki, mgławice czy planety.

 

Za to miłośnik teorii spiskowych nie jest zupełnie zainteresowany tym co obserwuje, jego interesuje tania sensacja więc zwyczajnie degraduje obraz gwiazd, robiąc z nich "statki kosmiczne", co może potem sprzedać (w przenośni i dosłownie) laikom.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@De93ial

 

Ta czaszka to ciekawy temat by był w tym wątku gdyby nie był łatwy do zweryfikowania - jest to fałsz - bo jest ludzka!

http://en.wikipedia.org/wiki/Starchild_skull

Natomiast wzory w zbożu absolutnie nie wnoszą nic do hipotez na temat czy kosmici istnieją oraz jak mogą wyglądać!

Przylot na Ziemię to tak ogromnie trudna wyprawa dla każdych kosmitów (z racji zabójczych promieniowań niezwykle trudnych do wyeliminowania oraz ogromnej odległości - wyprawa co najmniej na kilkadziesiat lat)
że nikt by nie przylatywał tylko po to żeby w zbożach robić ubytki.

Te zboża, i pisanie o nich, to rzeczywiście pasują do wątku typu "UFO i teorie spiskowe" czyli tego:

 

http://astropolis.pl/topic/49146-ufo-tutaj-pastwimy-sie-nad-teoriami-spiskowymi/?do=findComment&comment=576581

 

O wyglądzie, a zwłaszcza istnieniu kosmitów możemy wnioskować natomiast z obecności takich czy innych pierwiastków i związków w kosmosie ( o czym już sporo wiemy!)

Im bardziej podobne do obecnych na Ziemi tym bardziej kosmici stają się prawdopodobni IMHO (choć i "niewęglowych" nie można wykluczyć)

Przypomnę Eksperyment Stanleya Millera, który natura "przeprowadziła" już zapewne na miliardzie planet (sic!)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Stanleya_Millera

Substancje wyjściowe: woda (H2O), metan (CH4), amoniak (NH3) i wodór (H2)
Schemat eksperymentu:
Aparatura: sterylny układ dwóch kolb szklanych, jednej wypełnionej częściowo wodą, drugiej zawierającej elektrody, pomiędzy którymi przepuszczano wyładowania elektryczne (łuk elektryczny) symulujące wyładowania elektryczne w atmosferze. Para z podgrzewanej kolby dolnej mieszała się z doprowadzanymi z zewnątrz gazami, następnie poddawana była działaniu wyładowań elektrycznych w górnym naczyniu, następnie po schłodzeniu w chłodnicy powracała do pierwszego naczynia.

Wyniki: po tygodniu trwania eksperymentu 10-15% węgla doprowadzonego do systemu znajdowało się w związkach organicznych. Dwa procent węgla utworzyło 13 aminokwasów z 20-22 budujących białka w organizmach żywych. Najczęstszym znajdowanym aminokwasem była glicyna (najprostszy aminokwas). Badania prowadzono za pomocą chromatografii bibułowej[3])
W październiku 2008 roku przebadano ponownie wyniki oryginalnych eksperymentów Millera stosując współczesne metody badawcze. Nowe wyniki wykazały, że w jednym z eksperymentów Millera powstały aż 22 różne aminokwasy.

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@De93ial

 

Ta czaszka to ciekawy temat by był w tym wątku gdyby nie był łatwy do zweryfikowania - jest to fałsz - bo jest ludzka!

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Starchild_skull

 

Natomiast wzory w zbożu absolutnie nie wnoszą nic do hipotez na temat czy kosmici istnieją oraz jak mogą wyglądać!

 

Przylot na Ziemię to tak ogromnie trudna wyprawa dla każdych kosmitów (z racji zabójczych promieniowań niezwykle trudnych do wyeliminowania oraz ogromnej odległości - wyprawa co najmniej na kilkadziesiat lat)

że nikt by nie przylatywał tylko po to żeby w zbożach robić ubytki.

 

Te zboża, i pisanie o nich, to rzeczywiście pasują do wątku typu "UFO i teorie spiskowe" czyli tego:

 

http://astropolis.pl/topic/49146-ufo-tutaj-pastwimy-sie-nad-teoriami-spiskowymi/?do=findComment&comment=576581

 

O istnieniu i wyglądzie kosmitów możemy wniskować natomiast z obecności takich czy innych pierwiastków i związków w kosmosie

Im bardziej podobne do obecnych na Ziemi tym bardziej kosmici stają się prawdopodobni IMHO (choć i "niewęglowych" nie można wykluczyć)

 

Przypomnę Eksperyment Stanleya Millera, który natura "przeprowadziła już zapewne na miliardzie planet (sic!)

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Stanleya_Millera

 

Substancje wyjściowe: woda (H2O), metan (CH4), amoniak (NH3) i wodór (H2)

Schemat eksperymentu:

Aparatura: sterylny układ dwóch kolb szklanych, jednej wypełnionej częściowo wodą, drugiej zawierającej elektrody, pomiędzy którymi przepuszczano wyładowania elektryczne (łuk elektryczny) symulujące wyładowania elektryczne w atmosferze. Para z podgrzewanej kolby dolnej mieszała się z doprowadzanymi z zewnątrz gazami, następnie poddawana była działaniu wyładowań elektrycznych w górnym naczyniu, następnie po schłodzeniu w chłodnicy powracała do pierwszego naczynia.

 

Wyniki: po tygodniu trwania eksperymentu 10-15% węgla doprowadzonego do systemu znajdowało się w związkach organicznych. Dwa procent węgla utworzyło 13 aminokwasów z 20-22 budujących białka w organizmach żywych. Najczęstszym znajdowanym aminokwasem była glicyna (najprostszy aminokwas). Badania prowadzono za pomocą chromatografii bibułowej[3])

W październiku 2008 roku przebadano ponownie wyniki oryginalnych eksperymentów Millera stosując współczesne metody badawcze. Nowe wyniki wykazały, że w jednym z eksperymentów Millera powstały aż 22 różne aminokwasy.

 

Pozdrawiam

 

I tutaj się mylisz. Wpis na wikipedi jest oparty o zafałszowany tekst "sceptyka", który na podstawie wcześniejszych badań, przeprowadzonych przez "nieprofesjonalny" zespół (studenci) szukający uproszczeń. Jeśli faktycznie weźmiesz pod uwagę ilość deformacji is chorzeń, którym ta czaszka musiałaby podlegać to prawdopodobieństwo wystąpienia takiego zjawiska jest bardzo znikome. Pye, po nowych badaniach przeprowadzonych w 2006 roku (jeśli dobrze pamiętam) napisał do "sceptyka" informacje o tym i poprosił o zaktualizowanie jego tekstu - "sceptyk" odparł, że niczego zmieniać nie będzie, a jedyne co zmienił to datę rzekomych badań - i między innymi o tym własnie opowiada w tym materiale. Dlatego naprawdę polecam przynajmniej raz obejrzeć go w całości i posłuchać o czym mówi.

 

Zboża i piktogramy są zjawiskiem obserwowalnym i potwierdzonym, dodatkowo weryfikowalnym i są obiektem wielu analiz. Nie wszystkie naturalnie, ale spora ich część stawia więcej pytań niż odpowiedzi (np. zboża zagiete w taki sposób, że nie są połamane, czyli nadal rosną, oprócz tego odnajduje się aktywne magnetycznie drobiny, w tej chwili nie pamietam dokładnie czego ale polecam poszukać różnic pomiędzy ludzkimi piktogramami a faktycznymi; mozna poczytać tutaj: http://www.cropcirclesecrets.org/education.htmltutaj: http://cropcirclefacts.com/ ). Także jest wielu matematyków analizujących wzorce i okazuje się, że nie są takie "z otchłani" wzięte (przykładowo: http://cropcircleconnector.com/Bert/bert98e.html ). Więc o ile jest spora grupa faktycznie stworzonych przez ludzi, o tyle istnieje bardzo wiele "piktogramów", które z ludźmi mają niewiele wspólnego.

 

Jak sie okazuje po nieco głebszym zajrzeniu w te tematy niż powierzchowne powstaje więcej pytań niż jednoznacznych odpowiedzi. Powtórzę - jeśli ktoś jest FAKTYCZNIE zainteresowany tematem to te dwa zagadnienia stanową świetny punkt startowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De93ial, znów przeniosłem Twoje wpisy do tego wątku. W sąsiednim jest teoretyczna rozmowa o chemicznych, fizycznych czy nawet statystycznych przesłankach na istnienie życia pozaziemskiego.

O tym, czy kosmici przylecieli na Ziemię i zabawiali się kosiarką na polu kukurydzy jest właśnie ten temat ;)

 

Ekolog jako głos zdrowego rozsądku na Astropolis :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pojawienie się skomplikowanych wzorów, w tym dwóch z zakodowanymi informacjami, uznajesz za przypadkowe wydarzenie? Poważnie?

A nie zastanawia Cie to, że:

- wysłaliśmy sygnał radiowy w zapisie binarnym, do gromady odległej o 25 tyś l.ś.

- a otrzymaliśmy odpowiedź po 30 latach, w postaci odcisku w trawie, w kodzie ASCII zdekodowanym do języka angielskiego?

 

Ktoś ordynarnie robi sobie z Ciebie jaja a Ty w to wierzysz :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zastanawia Cie to, że:

- wysłaliśmy sygnał radiowy w zapisie binarnym, do gromady odległej o 25 tyś l.ś.

- a otrzymaliśmy odpowiedź po 30 latach, w postaci odcisku w trawie, w kodzie ASCII zdekodowanym do języka angielskiego?

 

Ktoś ordynarnie robi sobie z Ciebie jaja a Ty w to wierzysz :)

Albo ktoś nas podsłuchał.

 

Ściana ma uszy to i kosmos ma uszy.

;)

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książka i śledztwo ma już kilka lat, ale ja dopiero teraz się dowiedziałem, że wyjasniono zagadke najsłynniejszego polskiego spotkania trzeciego stopnia, "polskiego Roswell", czyli Emilcina :)

 

UFO lądowało w Polsce? Prawda wyszła na jaw po 35 latach

10 maja 1978 roku w Emilcinie, małej wsi niedaleko Lublina, lądowało UFO. Świadkiem tego był rolnik Jan Wolski, który spotkał dwie dziwne istoty, które zaprosiły go na pokład ich statku. Historia została szeroko opisana, przez 35 lat "zdarzenie w Emilcinie" było uważane za najlepiej udokumentowany przypadek UFO w Polsce. Prawda okazała się jednak prozaiczna. Cała sprawa była mistyfikacją i zemstą jednego ufologa na drugim.

i reakcja środowiska ufo-fanów:

http://paranormalne.eu/forum/topic/8257-emilcin-wyjaniony-nowa-ksika-bartosza-rdutowskiego/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.