Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Przyszlo mi do glowy zeby zamiescic tu liste poszukiwanych przez tworce strony LPODa-Chuck'a Wood'a dobrych zdjec rejonow,kraterow ksiezycowych.Liste te otrzymalem mailem zwrotnym po kolejnej probie zapodania Chuck'owi mojego zdjecia:)

Wniosek jest taki: "Platonow i Kopernikow" na Lpodzie jest pod dostatkiem i pan Wood zacheca fotografujacych do "odkrywania" na fotografiach,rejonow slabo poznanych i zadko fotografowanych.

 

Oto lista:

 

LPOD_FEB15_06.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSOBY O SŁABSZYCH ODE MNIE NERWACH-NIE CZYTAĆ TEGO!

 

Jeszcze nigdy nie czekalem z taka niecierpliwoscia na ustapienie wyzu.To co sie dzieje nie jest ani przyjemne,ani normalne,w sensie powszechne.

Cala Europa tonie w chmurach,a nasi synoptycy potrafia przewidziec(po calym tygodniu stabilnej,niezmiennej chmurno-deszczowej pogody) ze jutro tez beda chmury..

Oby jak naj mniej takich wyzow.

Telewizyjne prognozy mowily wczoraj i przedwczoraj, o pogodnym poniedzialku,ale dzis ja sie zabawiam w synoptyka i twierdze ze nie ma na to szans.Przynajmniej jest sprawiedliwie,cala Polska pod chmurami.Jak sie komus zrobilo niesmacznie od czytania tego,to dopowiem,ze wg. mnie jeszcze tydzien takiej pogody przed nami.Zastanawiam sie,co moze ruszyc ten paskudny wyz z miejsca i wydaje mi sie,ze moze to byc tylko gleboki niz..hahahahahaaaaa.

Pozdrawiam wszystkich ksiezycowcow i przypominam,ze nasz naturalny satelita od dzis swieci wystarczajaco wysoko aby mozna go bylo fotografowac,gdyby nie przeszkadzaly chmury oczywiscie..

Wroce do watku dopiero jak zobacze ksiezyc na wlasne oczy,co moze byc w styczniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszlo mi do glowy zeby zamiescic tu liste poszukiwanych przez tworce strony LPODa-Chuck'a Wood'a dobrych zdjec rejonow,kraterow ksiezycowych.Liste te otrzymalem mailem zwrotnym po kolejnej probie zapodania Chuck'owi mojego zdjecia:)

Wniosek jest taki: "Platonow i Kopernikow" na Lpodzie jest pod dostatkiem i pan Wood zacheca fotografujacych do "odkrywania" na fotografiach,rejonow slabo poznanych i zadko fotografowanych.

 

Oto lista:

 

LPOD_FEB15_06.jpg

Wreszcie jakiś cel w życiu :helo: A patrząc na listę, to cżęść nazw jest mi faktycznie obca. Trzeba będzie się przyjżeć. Ale z uwagi na pogodę zacznę chyba budować radioteleskop.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj,nareszcie doczekalem sie ksiezyca na niebie,ale seeing i wiatr nie pozwolily nagrywac nawet w ognisku glownym.

Szczerze mowiac,to takiego seeingu jeszcze nie widzialem.Widac bylo,ze sciera sie wyz z nizem,cieplejsze powietrze z zimniejszym no i na dokladke silny wiatr,,ktory rzucal teleskopem na wszystkie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też seeing do niczego, robiłem Marsa i Księżyc 26/27 grudnia. Poniżej jeden z niewielu filmików z których coś poskładałem, ale w sumie nagrałem 30GB i teraz garbię się przed komputerem. Wrzucam wszystkim znaną okolicę.

 

PS. Hanysiak, zaznaczam w atlasie co LPOD chce za zdjęcia, ale wychodzi mi, że prawie same brzegi tarczy. Czyli mało że dzień odpowiedni tzn. faza, to jeszcze libracja. Oj, ciężko będzie.

 

Pozdrawiam

Messier_20071227_01_20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono fotografów Księżyca :Salut:

 

Dziś w nocy zebrałem materiał na cztery ujęcia złożone w PS w mozaikę.

4 pojedyncze klatki.

Ekspozycja 0.001 sekundy w luminancji.

BINx1

Kamera SBIG ST-10XM.

Takahashi TOA-130

TeleVue Powermate x4

Wynikowa ogniskowa: 4000mm

Naniosłem za atlasikiem Antonina Ruekla miejsca lądowań.

 

Mała rozdzielczość poniżej postu,

pełna po kompresji do jpg jest do oglądnięcia TUTAJ.

 

Pozdrawiam

Michał Żołnowski

Moon_mosaico_copy_AF_mini.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tiamat,ze dolaczyles,bo od dluzszego czasu mamy susze w temacie ksiezycowym...Lemarc sie obrazil,Oberon sie obrazil,inni wrzucaja fotki raz na rok,a jeszcze inni mysla ze skoro z takim powodzeniem trzaskaja gleboki kosmos,to rownie latwo jest pstrykac ostry ksiezyc w duzej skali,wiec sie tym nie zajmuja...a poza tym ,Ksiezyc tez sie na nas obarazil w tym roku....

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobię żadnego kroku na przód jesli nie będę mógł stackować tych dużych plików.

To co daje MaximDL nie jest zadowalające. Moich kilka prób walki z Registaxem spęzło na niczym. Prędzej, czy później wywalał się a jak coś już zestackował to szkoda gadać...

 

Pod linkami poniżej są 8-bitowe bitmapy zamienione z 16-bitowych fitsów. Dziewicze.

Będzie mi bardzo miło, jeśli komuś z Was uda się sensownie to złożyć w całość.

Udanego 2008!

Michał Żołnowski

 

1

2

3

4

5

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja byłem na księżycu :D fotka z przed 10 minut,

Synta 6" na dobsonie, SPL 10mm, Samsung Digimax A5, i piękne niebo

udalo mi się coś takiego zrobić:

 

 

Proszę o wyrozumiałość to moje pierwsze zdjęcia z syntą, i to robione z ręki :szczerbaty:

 

;) Pozdrawiam

Edytowane przez KamileX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogles dac troche zoomu,zeby obraz ksiezyca wypelnil caly kadr.Tylko czy nie bedzie to zbyt duze powiekszenie jak na nieruchomy teleskop.

 

No ta, ale widzisz gdy prubowałem zoomować ręka mi latała i fotka była by poruszona, na dodatek Ziemia się kręci a dobson nie paralaktyk z napędami :szczerbaty: i nie mam adapteru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.