Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

zgadza sie, znalazlem i ustawilem tak jak mowiles, toucam powyzej 15 klatek na sekunde zaczyna kompresowac, doczytalem to juz gdzies wczesniej ale nie moglem znalezc nigdzie czy mozna nim nagrywac w wiekszej rozdzielczosci. Mam nadzieje ze do czasu jak mars wyjdzie wyzej dostane juz motor drive do mojego telepa i nowa bateryjke do laptopa co znaczenie ulatwi prace :) jeszcze dzis sprobuje cos zlapac w wiekszej rozdzielczosci :) dzieki za te tipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reiner Gamma jeden z ciekawszych i najbardziej tajemniczych jak dla mnie tworów Księżycowej powierzchni pisał o nim jum w wątku bliski księżyc

Jest pierwszy w kolejce na mojej lisice do focenia gdy tyko nadarzy się okazja, czyt. odpowiednia faza i brak chmurew.

hanysiak ubiegłeś mnie :P A kadrowanie fajne, też tak czasem mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,to teraz czekamy na Ksiezyc,moze zaswieci w czasie zlotu.. :D

 

Bardzo ciekawy region,moze bedzie kiedys okazja zajrzec tam przy swietle umozliwiajacym obserwacje wiekszej ilosci szczegolow.

Troche nietypowe kadrowanie:

 

post-154-1189073631_thumb.jpg

 

 

Hanysiak, a ty czym takie zdjecia walisz bo to wyglada jakbys latal sobie nad ksiezycem jak baron harkonen i fotki robil do albumu :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ostatnich fotek z tego miesiaca ksiezycowego:

 

Pierwsza przyprawila mnie o zawrot glowy,ale nie ze wzgledu na jej jakosc,tylko na to,co pokazuje.Jesli to nie zludzenie,to pieknie tu widac jak ksiezycowe"plaskie" morze spotyka sie z "porowatym" ladem.Pierwszy raz obserwuje cos takiego! Naprawde podoba mi sie to ujecie.

 

 

Wybrzeze.jpg

 

Reszta to dosc "dramatyczne" fotki.Ostatnim jest Kepler,dobe pozniej w stosunku do poprzedniego zdjecia tego krateru.

 

BBB.jpgCCC.jpgDDD.jpgKepler06092007.jpg

Edytowane przez hanysiak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na poczatek dzisiejszejj sesji(gorowanie ksiezyca na wys 25stopni),ciekawy twór-MONS RUMKER,ktory do tej pory uchodzil mojej uwadze.. :unsure:

 

Teleskop ten co zwykle,C11 ogniskowa 6m.

 

ffffg.jpg

 

Wystajacemu ponad otoczenie-kraterowi Wargentin-predko nie przestane sie dziwic.

ogniskowa 3m.

 

mm.jpg

 

Oraz niewyrazny dzis,ale wielki Pythagoras.

Ogniskowa 6m.

 

ggg.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wiem gdzie następnym razem przypowerować :D .

Jak tylko wyzdrowieję i trafię na dobrą faze to niechaj niebiosa się chowają! :Boink:

 

Kurcze, chyba zamieniam się w fanatyka planetarnego :blink: .

A do d**y z tymi DS-ami :lol: *

 

*Ups, chyba wywołałem III wojne światową :ha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią Ksiezyc znow staje się dostępniejszy w okolicach pelni wznoszac się na przyzwoitą wysokosć, więc korzystam po dłuższej przerwie w foceniu. Warunki nie pozwalały na użycie barlowa, dlatego obrazek zrobiony w ognisku gł. f=2500mm. Na fotce trójka wielkich kraterów zatopionych w gruncie: Struve-183km. Russell-99km. i Eddington-134km. leżace na skraju "Oceanus Procellarum". (SC10", LOGITECH)

K260907E.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zakamarków. Bardziej na południe widac dwa podobne rozmiarami kratery- Krafft i Cardanus o średnicach ok. 50km. połączonych dziwnym jakby wyoranym rowem, ktory swietnie sfotografowal kiedyś jeden z amerykńskich LOP. lecz na mojej fotce jest on ledwie zarysowany. Poniżej Cardanusa przebiega inna dosyć długa szczelina, ale ani ogniskowa, ani warunki nie pozwoliły jej zarejestrować.

Zmierzając coraz bardziej na południe natrafiamy na kolejne wielkie kratery o rozmiarach sięgajacych 200km: Grimaldi z charakterystycznym ciemnym równinnym dnem, w ujęciach z odstępem doby i Riccioli, a takze warty uwagi krater Hevelius, we wnętrzu ktorego mozna przy sprzyjającym seeingu dostrzec kilka szczelin.

K260907C1.JPG

K260907A.JPG

K250907C1.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zakamarków. Bardziej na południe widac dwa podobne rozmiarami kratery- Krafft i Cardanus o średnicach ok. 50km. połączonych dziwnym jakby wyoranym rowem, ktora swietnie sfotografowal kiedyś jeden z amerykńskich LOP. lecz na mojej fotce jest on ledwie zarysowany. Poniżej Cardanusa przebiega inna dosyć długa szczelina, ale ani ogniskowa, ani warunki nie pozwoliły jej zarejestrować.

Zmierzając coraz bardziej na południe natrafiamy na kolejne wielkie kratery o rozmiarach sięgajacych 200km: Grimaldi z charakterystycznym ciemnym równinnym dnem, w ujęciach z odstępem doby i Riccioli, a takze warty uwagi krater Hevelius, we wnętrzu ktorego mozna przy sprzyjającym seeingu dostrzec kilka szczelin.

 

Co do pierwszego zdjęcia od lewej - mi się bardzo podoba krater Eddington który otoczony jest przez nibyłańcuch górski a na południu owy łańcuch niemal ,,wygasa''. :)

 

To ostatnie zdjęcie to Hevelius? Jakiś mało podobny i nie widze Cavaleriusa... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie (na dole po prawej) to chyba Grimaldi, a nie Hevelius.

 

Hehe, fakt - Lemarc troche nas zmylił bo ostatnia fotka została cyknieta nie w tym samym dniu co ta druga (na której tez jest Grimaldi lecz z mało uwidocznionym łańcuchem górskim). :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wytargalem komputer przed dom i po dwoch kraterkach w malej skali,przyszly duze chmury,ktore sa obecne az do teraz.Prognozy na druga polowe nadchodzacej nocy sa dosc dobre,no moze poza cisnieniem ktore zakreci sie kolo 1005hpa.Niby to malo,ale ostatnio przy wysokim cisnieniu mialem seeing zupelnie do bani,czyli tutaj wszystko jest mozliwe!

 

Starzy znajomi.Jak na zlosc nie bylo czasu,zeby zamontowac konwerter.

 

AAA.jpgBBB.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.