Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie zakamarek, bo wylatujemy już na drugą stronę, ale fotka zrobiona w jeszcze w zeszłym roku - połączone trzy klatki stąd dziwne czarne prostokąciki po bokach :rolleyes: Nie miałem kiedy tego obrobić, ciągle Mars i Mars :szczerbaty: .

 

Można traktować jako zagadkę gdzie to jest, czy jakie kratery, góry widać - odpowiedzi na priva. Ujawnię zwycięzcę - niedługo mam nadzieję.

 

Pozdrawiam miłośników księżycowych zakamarków.

Lecimy_nad_Ksi__ycem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, co jest przyczyną przepalenia jasnych drobnych detali ? Strasznie mi brakuje hmmm... jak to powiedzieć... o mam, strasznie mi brakuje głębi jasności... kurde, mam nadzieję że łapiecie o co mi biega. (wzniesienie na centralnym kraterku w kadrze).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes zawezic pole widzenia,zwiekszajac skale,to przestania Ci sie przepalac jasniejsze punkty,albo zmieniac ustawienia kamery do roznie oswietlonych rejonow.Zdjecie powyzej jest skombinowane z klatek kreconych na tych samych ustawieniach kamerki.Tylko ze zmienianie ustawien kamerki i skladanie potem mozajki to koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy nie widac ciemnych obszarow,bo swiatla brakuje.Tutaj parametry byly ustawione dla rejonow przed terminatorem wiec na samym terminatorze jest znacznie ciemniej a na wschodzie zbyt jasno.Ja nie wiem jak to wyglada na innych monitorach, ale mi sie podoba:)

 

Ps.

W mojej kamerce kontrast jest niedostepny do sterowania recznego.Mozna sie nim bawic tylko przy ustawieniach "auto"-paradoks..?

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostalem sam na Ksiezycu..

 

 

Niekoniecznie, oto próbka prawdziwych początków: połówka łysego z komórki trzymanej ręcznie za okularem 20mm (pow. 90x). Wiem jak to wygląda ale pracujemy już nad "trzymadełkiem" które to wszystko ustabilizuje. Wtedy zacznie się "poważne" astrofoto :D

Zdj_cie028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale wtedy nie widac ciemnych obszarow,bo swiatla brakuje.Tutaj parametry byly ustawione dla rejonow przed terminatorem wiec na samym terminatorze jest znacznie ciemniej a na wschodzie zbyt jasno.Ja nie wiem jak to wyglada na innych monitorach, ale mi sie podoba:)

 

Ps.

W mojej kamerce kontrast jest niedostepny do sterowania recznego.Można sie nim bawic tylko przy ustawieniach "auto"-paradoks..?

Co to za kamerka? Trzeba innych przestrzec. Ja tak jak pisze Lemarc też unikam "przepalonego" bo przy wyostrzaniu rozlewa się jeszcze dalej.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zakamarek, bo wylatujemy już na drugą stronę, ale fotka zrobiona w jeszcze w zeszłym roku - połączone trzy klatki stąd dziwne czarne prostokąciki po bokach :rolleyes: Nie miałem kiedy tego obrobić, ciągle Mars i Mars :szczerbaty: .

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...st&id=26040

Można traktować jako zagadkę gdzie to jest, czy jakie kratery, góry widać - odpowiedzi na priva. Ujawnię zwycięzcę - niedługo mam nadzieję.

Zwycięzcą został HANYSIAK, był pierwszy :banan:

zgadł mimo piekielnego utrudnienia - mało że zdjęcie jest "do góry nogami", to jeszcze się machnąłem i było w lustrzanym odbiciu :ha:

No sorki, naprawdę. Fotka przedstawia południowy biegun i krater Moretus, Short i Newton.

 

Pozdrawiam i przepraszam tych co nie odpowiedzieli i wpadli w kompleksy z powodu niewiedzy. To naprawdę był nasz Księżyc, a mało kto ogląda go w lustrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak chciałeś zoomu :szczerbaty: ale jak zoom to gorzej z jakością fotki, :

Synta 6", Super 10mm, baader mikrostage 6030,

 

 

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...st&id=26094

Jak zrobić by te fotki były odrobine jaśniejsze?

 

Pozdrawiam ;)

Rozjaśnić w programie graficznym, rozkład jasności poprawić krzywą wygiętą w lekkie "s". Ponadto widać wściekły efekt kompresji - są programy usuwające to w mniejszym czy większym stopniu. Przykład w załączeniu, a może ktoś się pobawi i zrobi jeszcze lepiej?

 

Pozdrawiam

STA50041.JPG

STA50041a.jpg

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka,dzieki!Rzeczywiscie pierwszy raz w zyciu trafilem taki seeing,bedac gotowym i zdolnym do obserwacji:)

 

Oberon,ja jade na TouCam Pro II 840.

 

Jak sie fotka podobala,to zapodam jeszcze jedna:)

 

O_ka.jpg

Bombowe, widać że seeing był super, ale operator też niezły :szczerbaty: Ja też nieraz używam ToUCam, bo ma niejsze pixele od SkyNyx (jakby więcej powiększa). Ale w dużej skali nie sposób mieć bardzo ciemne i jasne obiekty.

 

Pozdrawiam i gratuluję obrazka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.