Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Lemarc,a z jaka predkoscia nagrywales aviki na te dwa zdjecia?

 

LukaszW,sliczniutki ten ksiezyc.Mozajki dodaja uroku pracy,wypelniony kadr daje w tym przypadku wiele zagadkowej radosci,a kiedy zdjecie nie miesci sie na ekranie i zeby je zobaczyc cale trzeba przeciagac je suwakami,to pojawia sie tez to oczekiwanie-a noz za chwilke wyloni sie zza brzegu monitora jakis superostry i piekny kraters...;)

 

Gratulacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagrywałem z dwiema prędkosciami, początkowo 15f/s, potem 30f/s. ale nie pamietam ustawienia do tych fotek, ani sprawdzić tego nie mogę bo aviki po 140Mb/500kl. wywalam po obróbce. Raczej było to 15f/s, bo dryft Ksieżyca w ognisku gł. jest mniejszy niż z barlowem i nie musze zwiększać tempa nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj "natłukłem" ponad 8 gigabajtów materiału z Księżycem nową kamerką DMK. Nim zacznę obrabiać wszystko muszę wrzucić tę fotkę ktora oddaje możliwości tej kamerki w nieco lepszych warunkach balkonowych. Nowościa dla mnie jest skuteczne użycie filtra IRPaas Baadera, ktory w widoczny sposób korzystnie wpływa na detal. Fotka w ognisku gł. SC10". Dalsze ew. fotki jutro.

video_08_02_14_20_21_31b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego wczesniej nie mogles wykorzystac filtra IRpass?
Bo mój Logitech jest za mało czuły.

Dorzucam jeszcze jedną mozaikę klimatycznego miejsca - przesmyku pomiędzy Sinus Aestuum i Mare Vaporum. Jak się dobrze przyjrzeć można zauważyć niewielką wijącą się szczelinkę na północ od krateru Bode.

pallas_mirchison.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę na swoim zdjęciu wyraźny zwinięty fałd podłoża na dnie krateru Archimedes w sąsiedztwie rysujących się z trudem przy ukośnym oświetleniu kraterków, oraz wąziutką i prostą szczelinę przecinajacą ukośnie wyżynę na wschód od Sinus Aestuum. To są chwile ktore lubię najbardziej, kiedy odkrywam coś na swojej fotce, co do tej pory nie było możliwe sfotografować.

archimedes.JPG

szczelina.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest sporo zakamarków, zwłaszcza przy tak nastrojowym oświetleniu. Fotka z SC10" ognisko gł. 15f/sek. filtr UV-IR cut, ok. 80kl. z 500. wygładzone w NeatImage. Oraz dopieszczone okolice Archimedesa.

video_08_02_14_20_59_17x_filtered.JPG

video_08_02_14_20_58_01x_filtered.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja biedny mam teraz zrobic po takiej Lemarcowej serii...? :(

 

Eudoxus.JPG

 

Jeśli jest na forum ktos,kto dobrze życzy tym co zachwycają się Księżycem i nie ma nic przeciwko jego jasnosci,dla tych osób jeszcze jedna fotka,tym razem z wczoraj.

To tak zwana RUPES RECTA,czyli po polsku "ścianka działowa,albo meblościanka" :D

 

meblo_cianka.JPG

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanyś, uskok który sfotografowałeś obserwowałem wizualnie dzień przed twoją fotką rzucał fascynujący cień aż za ten mały podwójny krater za nim, świetny widok obserwowałem przez bino-okular widok powalał, na twojej fotce widzę co było dalej :szczerbaty: także ciekawie ale u mnie były chmury i nici z obserwacji.

 

Ps. lemar, hanyś świetne te wasze starania z Księżycem, miło popatrzeć na wasze zdjęcia a potem porównać w wizualu :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa kamerka pozwala na dość ostre foty w ognisku gł. czyli na lepszych parametrach, dzięki czemu można robić mozaiki większych obszarów, ale raczej wzdłuż południka niż równoleżników, gdzie mamy zbliżoną luminację. Kamera ma wystarczająca dynamike do oddawania subtelnych oddcieni szarości na płaskich powierzchniach księżycowych "mórz. Dwie takie mozaiki z wczoraj:SC10", DMK z filtrem IR-Paas. Pierwsza przedstawia równinne obszary wokół krateru Guericke, druga lądowe tereny wokół niecki Deslandres.

framauro.JPG

deslandres2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie iwem ,to w jakim formacie nagrywa ta kamerka?Bo skala rzeczywiscie jest ogromna.
Kamerka daje obraz formatu 640x480pix. i taki rozmiar fotki uzyskuje z avika. Powiększam go do wielkosci 1280x960 i poddaje ostatecznej kosmetyce, głównie wyostrzaniu końcowemu, lub rozmyciu i to wsio. Ważne żeby stackować przynajmniej 70- 100 klatek ustawiając dopuszczalny próg jakosci na 85-90%.

Fra Mauro po zabiegu. Kamerka świetnie oddaje subtelności przy terminatorze czego przykladem rejon Prostej Ściany w ognisku gł.

video_08_02_15_20_36_02v1.JPG

video_08_02_15_20_39_57v12.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę Wam ostatnich fotek, u mnie mało że malowanie, to ciągle brak pilota do sterowania :angry:

Wrzucam fotkę a właściwie składankę, choć naprawdę chodziło mi o krater Romer w centrum - przypomina mi postać z obrazu Muncha - jechałem teleskopem po kraterach i nagle - "O! Ten zrobię".

Seeing był tradycyjnie jak to na Kujawach 2/10 plus wietrzysko telepiące telepem.

 

Na koniec powiem jedno - szczerze gratuluję ostatnich fotek w "zakamarkach"- są super, a co najważniejsze robicie je coraz lepsze. A co będzie za rok!? :banan:

 

Pozdrawiam

Obrazek3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.