Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj,przez dziure w chmurach nagralem 4 aviki..to bardzo stresujace:)

 

K3S2.jpgPetaviuss.jpg

 

Teleskop to oczywiscie C11 z konwerterem 2x i filtrem IRpass.

 

Eeee.... a to co? Ślady Wielkiej Stopy.... kręgi w zbożu.... czy...

 

AHA! Kratery! :szczerbaty:

 

Proszę mi wybaczyć ale ostatnio zapomniałem jak wygląda krater :burza:

 

Fantastyczne! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Hanysiak! :notworthy: ...aż miło na tym oko zawiesić.

Poniżej mój robiony we mgle i przez delikatne chmury- ale seeing był bardzo dobry :).

Myśle, że już dużo więcej swoim sprzętem nie wyciągne... może jeszcze kompaktowym Lumixem w projekcji okularowej złapie więcej detali (kręci fantastyczne AVI w rozdzielczości 840pix na ileś tam).

Petavius_bienn_28102007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy nie myśleliście o tym aby przygotoweać polski, fotograficzny atlas Księżyca ???

Aż się prosi taka inicjatywa ... Brych sie odważył opracować atlas nieba ! Może ktoś,

lub jakaś grupa, odważy się przygotować atlas Księżyca. Potencjał jest, musi pojawić się wola.

Edytowane przez skymacho2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał jest, musi pojawić się wola.

:ha: Gada jak polityk. :ha: Ale poważniej, pewnie każdy przez to przechodził i chciał zrobić atlas lub atlasik (ci z mniejszym telepem). Pomyśl, dlaczego nie jest to takie proste i dlaczego łatwiej zrobić atlas gwiazd niż dobrze wyglądający Księżyca. Jak chodzi o Księżyc preferuję atlas Rukla, jest RYSOWANY, a ma tylko zdjęcia jako dodatek. :Salut:

Acha, niewątpliwym plusem kupowanego atlasu jest niski koszt (w porównaniu z rysowaniem lub nie daj Boże fotografowaniem) i niewielki nakład czasu na zakup - góra 30 minut.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez OBERON RD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pozno,bo na krotko przed zmiana kamerki ksiezycowej,cwicze mozajki.Jeszcze raz wklejam fotke Herculesa,ktora pokazalem ostatnio i porownuje ja do kolejnej, uzyskanej z tego samego materialu.Zdjecie pierwsze,zlozone jest z 5 oddzielnie obrabianych obszarow kadru- 4 rogi i srodek.Wlasciwie powinien to byc efekt programowego alignowania wielopunktowego,jednak mimo prob,nigdy mi to nie wyszlo zadowalajaco ostro,dopiero podzielenie kadru,obrobienie sektorow i zlozemie ich do kupy dalo rezultat jak na gornym zdjeciu.Oczywiscie przy lepszym seeingu moze byc lepiej.

 

U11.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze ode mnie:

 

Dolina Schrotera z glowa kobry i Arystarchem.To najlepsze ujecie tej okolicy w moim dorobku.

C11 F 20.

 

koko12.jpg

 

No i kilka innych ujec:

 

XXX.jpgSSS.jpgvz.jpg

 

A zdjecie ostatnie przedstawia okolice,ktora moglismy podziwiac na LPODzie 23.11 tylko innego autora:)

Moja uwage zwrocila ogromna ilosc "kopul" w tym rejonie.

 

Ospa.jpg

 

No to jeszcze Hewelius.

 

Hevelius.jpg

Edytowane przez hanysiak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ode mnie:

 

Dolina Schrotera z glowa kobry i Arystarchem.To najlepsze ujecie tej okolicy w moim dorobku.

C11 F 20.

 

koko12.jpg

 

Ta twoja dolina Schrotera też się nadaje na LPOD - lepszej na Forum chyba nie było. Ja nigdy tylu szczegółów nie widziałem w okularze. Zachęciłeś mnie do prób przebicia się przez chmury :notworthy: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.