Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne zdjęcia i dokładnie złożone - jakim programem najlepiej składać mozaikę? Ciekawe jakie najmniejsze szczegóły można zobaczyć - jeśli chodzi o kratery to wypatrzyłem krater o średnicy 6x6 km (3.2 sek.) - Cardanus E, Galilaei H 7x7 km (~3.7 sek.), oraz ledwie widoczny (plamka - 2.1sek.) Cavalerius X - 4x4km . Dane na podstawie Virtual Moon Atlas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie! Aparat trzymany w rekach,prawda...?

 

Ale dzis mialem seeing nad ranem!Zaden avik nagrywany w ognisku glownym C11 nie nadaje sie do obrobki.

Hehhh...moze tej nocy cos sie zmieni

 

Na Podhalu sporo wiało halnym więc licze na małą wilgotność :).

 

Zanosi się na porządne obserwacje moona.

 

PS: Czy znacie może jakąś stronke na której jest pokazany Księżyc w siatce współrzędnych selenograficzych?

Chodzi mi o to aby znać współrzędne kraterków :)

Po co mi to?

 

Tajemnica :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie! Aparat trzymany w rekach,prawda...?

 

Ale dzis mialem seeing nad ranem!Zaden avik nagrywany w ognisku glownym C11 nie nadaje sie do obrobki.

Hehhh...moze tej nocy cos sie zmieni

 

A co takie złe te zdjęcie jest? Aparat był wkręcony do Maka 102 i robione było w ognisku głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na Moretusa... :unsure:

 

Moretus.jpg

 

Nareszcie dopadlem go z barlowem,opieral sie dlugo..;)

 

Prosze o wybaczenie tej monotonnosci,ale odbywa sie tu poligon doswiadczalny i oprocz checi pochwalenia sie wynikami,mam potrzebe dzielenia sie swoimi doswiadczeniami i pozyskiwania nowych w oparciu o wyniki innych fotografujacych..

Tym razem chce powiedziec,ze przy tej skali(f-9400mm),z tym teleskopem,dla uzyskania dobrych rezultatow,konieczna by byla inna kamerka.

 

Moretus4.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuja mnie ostatnio "rejony polarne".

Rany,ale to jest fajowe.. :ha:

 

Czasem zastanawiam sie-jak mozna nie interesowac sie tym co dzieje sie na niebie..!? No,ale jednak mozna B)

 

___.jpg

 

Najgorsze jest to że większość ludzi w Polsce ma Astronomię kompletnie w du... i za nic w świecie nie idzie ludzi tym zaciekawić, czasami aż mnie to wnerwia że można być takim obojętnym wobec tego co nas otacza.

Ciekaw jestem jak co niektórzy zachowali by się po wiadomościach w telewizji że za trzy dni walnie w nas Asteroida i wszyscy zginą, pewnie pomyśleli by że to żarty B) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no,spokojnie,nie chcialbym zeby ode mnie wymagano,abym interesowal sie milosniczo np. kulturystyka..

Co kto lubi :rolleyes:

 

Na pocieche-wnetrze krateru Janssen.

 

Janssen.jpg

 

Bardziej trapi mnie to,ze chyba juz nigdy Ori nie powie ze ladne fotki....?

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalne dla danej średnicy lustra, czyli dla 11" lustra ok. 550x, ale skala zdjecia jest jeszcze większa, czyli ogniskowa 9000mm. dzielona przez przekątną czipa kamerki, no i zależy na jak duzym monitorze to się ogląda.

P.s. Dzisiaj wstałem o 3 rano zeby focić, ale mimo pogodnego nieba seeing byl wyjatkowo paskudny.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.