Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

To żeby nie było tak pięknie - mak5"/LVW22/komórka ;)

 

to Ty tak specjalnie?? B)

 

taka prośba, zresztą do wszystkich, chcących zamieszczać swoje zdjęcia w tym wątku,

przeczytajcie proszę pierwszy post w tym temacie: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=155173

 

ten wątek powstał po to, żeby nie było w nim właśnie zdjęć np. z tel. komórkowego

 

proszę zamieszczać tu zdjęcia wyłącznie w dużej skali

nazwa tematu do czegoś jednak powinna zobowiązywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty tak specjalnie?? B)

 

taka prośba, zresztą do wszystkich, chcących zamieszczać swoje zdjęcia w tym wątku,

przeczytajcie proszę pierwszy post w tym temacie: http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=155173

 

ten wątek powstał po to, żeby nie było w nim właśnie zdjęć np. z tel. komórkowego

 

proszę zamieszczać tu zdjęcia wyłącznie w dużej skali

nazwa tematu do czegoś jednak powinna zobowiązywać

 

Przepraszam, więcej nie będę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce jeszcze trzy fotki z ostatnich dni,bo zdaje sie ze chmury zakonczyly juz moj miesiac ksiezycowy..

 

Druga fotka w ognisku 3m,pierwsza i trzecia w ognisku 6m.

 

AAA.jpgEUDOX.jpgHercules.jpg

 

Zastanawiam sie ciagle,gdzie sie podziewa jedyna,prawdziwa,forumowa betoniarka i dlaczego sie nie kreci...?

 

 

Ps.

 

Znalazlem jeszcze cos takiego,tylko nie wiem narazie jak ten rejon sie nazywa.

 

Ahhh2.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberon pewnie zbiera szokujący materiał i nie będzie tu nam dozował po zdjęciu, tylko jak na "betoniarkę" przystało sypnie od razu cały cykl miesięczny, taka mam nadzieję w kazdym razie.

Taa... ja mam albo delegację - i jest pogoda, albo siedzę w domu i nie ma seeingu lub jest mgła. Z przyjemnością i zazdrością (no tak :Salut: szacuneczek) oglądam Wasze zdjęcia. Ale w przyszłym tygodniu ostatnie targi (EUROTOOL w Krakowie) i potem mam trochę spokoju. Wrzucam Reiner Gamma, ale bez barlowa, ogniskowa 3500mm, seeing 2/10, stack 400 klatek a właściwie zdjęć w jpg, bo dotad nie zapisywały się aviki - nie miałem licencji na oprogramowanie - dotrła dopiero dziś. Ale czy zadziała? Kamera cz-b Skynyx2-0, IR cut.

 

Pozdrawiam

Reiner_Gamma_20070924_2302.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to nazwac,ale tymi naszymi Schmidami ciezko jest focic w ognisku glownym,bo obraz jest jakis taki dziwnie za jasny.Potrzeba wtedy filtrow albo odpowiednio oswietlonych rejonow Ksiezyca.

 

Dobrze ze jestes, Oberon.

 

Ps.

Czuje ze z ta kamerka bedzie rzeźnia...tak wiec Panowie Toucamy do kosza,albo na planetki.Nadchodza lepsze czasy dla lunatykow.Ja celuje w sporo tansza VAC-135

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

James Lovell,chyba jako jedyny widzial rejon FRA MAURO,na wlasne oczy,dwa razy...

 

FRAMAURO.jpg

 

Krater Bullialdus.Niewiele fotek z minionej nocy nadaje sie do pokazania,ze wzgledu na seeing oczywiscie.

 

Bulialdus.jpg

 

 

Stary piernik...

 

piernik.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie jeszcze troszke musimy poczekac,ale juz na 3 dni przed pełnią,księżyc bedzie widoczny na tyle wysoko,ze przynajmniej teoretycznie beda szanse na dobre obrazy,a nastepnie przez wiele kolejnych dni.Bardzo mnie to cieszy:) Wysoka pełnia,to pewna nowosc dla mnie(pod wzgledem astrofoto) i okazja na odkrywanie nieodkrytego..:)

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj,kiedy Ksiezyc byl na wysokosci ok 30stopni nad horyzontem,skierowalem na niego teleskop i....dech mi zaparlo! Obraz byl stabilny i ostry jak brzytwa..Trwalo to zaledwie kilka minut,a nastepnie nadciagnely chmury znad Gdańska hihihihiii..

Moze dzis sie poszczesci,chociaz prognozy icm sa tragiczne.Na szczescie w tej chwili swieci slonce mimo prognozowanego 100% zachmurzenia.To dziala w obie strony,hahaa...niech ich gęś kopnie w kolano i drzwi ścisną!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.