Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

To już ostatnie fotki z 3 października ;)

 

Wszystkie fotki po za 21i22.jpg są z 7 metrowej ogniskowej (TV Powermate 2,5x)

21i22.jpg z 6 metrowej ogniskowej (TV Powermate 2x)

 

Linki do pełnych rozdzielczości bez kompresji:

 

http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc03.10.2015r/ksiezyc23final.jpg

 

http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc03.10.2015r/ksiezyc27final.jpg

 

http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc03.10.2015r/ksiezyc21i22.jpg

 

 

 

Tutaj niestety seeing się trochę pogorszył i nie ma już tak dobrej ostrości.

ksiezyc23final.jpg

ksiezyc27final.jpg

ksiezyc21i22.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ostatnie fotki z 3 października ;)

 

Wszystkie fotki po za 21i22.jpg są z 7 metrowej ogniskowej (TV Powermate 2,5x)

21i22.jpg z 6 metrowej ogniskowej (TV Powermate 2x)

 

Linki do pełnych rozdzielczości bez kompresji:

 

http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc03.10.2015r/ksiezyc23final.jpg

 

http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc03.10.2015r/ksiezyc27final.jpg

 

http://www.adam.poa.com.pl/astrofoto/ksiezyc03.10.2015r/ksiezyc21i22.jpg

 

 

 

Tutaj niestety seeing się trochę pogorszył i nie ma już tak dobrej ostrości.

 

Trzecia wymiata

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie i tak robie jeszcze inaczej. Jak stackujecie 7k czy 4k czy nawet 2k to różnicy nie będzie ale jak zestackujecie 200 klatek to różnica będzie na korzyść tych 200 klatek bo nie ma co ukrywać w 2k klatek tych nieostrych bedzie sporo i tak czy tak wszystko sie uśredni... Warto nagrać dużo ale po to żeby zebrać jak najwięcej tych najostrzejszych klatek bo na tym nam najbardziej zalezy.

 

Ja po analizie w AS!2 wybieram tyle klatek zeby jakość nie spadła poniżej 90-95%. Czasami jest to 100kl a czasami 400kl. Zrobicie test i zobaczycie, na gołym stacku. Różnica będzie zauważalna na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czy siak zawsze składam po ok. 200-400 klatek w zależności od użytego gainu. Te 7k klatek i 3k tylko do testów sprawdzałem. Zestakowanie 200-400 klatek przy słabym seeingu też wiele nie poprawi. Niestety nie ma mocnych na kiepski seeing i nic nie wyczarujemy jeżeli materiał jest kiepski. Dzisiaj avikowałem Księżyc ale niestety straszna lipa, seeing był fatalny. Byłem na to przygotowany bo prognozy seeingu były kiepskie ale liczyłem na cud :D Podciągnąłem nawet gain żeby zjechać z ekspozycją do 5ms ale to też nic nie dało :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czy siak zawsze składam po ok. 200-400 klatek w zależności od użytego gainu. Te 7k klatek i 3k tylko do testów sprawdzałem. Zestakowanie 200-400 klatek przy słabym seeingu też wiele nie poprawi. Niestety nie ma mocnych na kiepski seeing i nic nie wyczarujemy jeżeli materiał jest kiepski. Dzisiaj avikowałem Księżyc ale niestety straszna lipa, seeing był fatalny. Byłem na to przygotowany bo prognozy seeingu były kiepskie ale liczyłem na cud :D Podciągnąłem nawet gain żeby zjechać z ekspozycją do 5ms ale to też nic nie dało :/

masz coś z 27-28 X ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czy siak zawsze składam po ok. 200-400 klatek w zależności od użytego gainu. Te 7k klatek i 3k tylko do testów sprawdzałem. Zestakowanie 200-400 klatek przy słabym seeingu też wiele nie poprawi. Niestety nie ma mocnych na kiepski seeing i nic nie wyczarujemy jeżeli materiał jest kiepski. Dzisiaj avikowałem Księżyc ale niestety straszna lipa, seeing był fatalny. Byłem na to przygotowany bo prognozy seeingu były kiepskie ale liczyłem na cud :D Podciągnąłem nawet gain żeby zjechać z ekspozycją do 5ms ale to też nic nie dało :/

 

No tak Adamie tu masz racje, ale nawet przy kiepskim seeingu trafiają się klatki ostre jak brzytwa (nie bez powodu nazywa się to lucky shot :)) tylko ze jest to 1 klatka na 200 czy 500 klatek :) Warto mieć wtedy dużo materiału i zrobić selekcje i niech by było tylko 20 super klatek to już będziesz miał świetny efekt i lepszy niż stackując 200 czy 400.

 

Ja zawsze ustawiam limity na jakość materiału: Ilość klatek dla 95% jakości (czasami jest ich tylko 10-20), drugi na 90% a trzeci na 80% a wartości te odczytuje z okienka podglądu bo AS!2 układa je po analizie od najlepszej do najgorszej i jadąc suwakiem wiadomo dokąd można pociągnąć...

 

Potem i tak zawsze obrabiam ten gdzie klatek było najmniej bo jest najlepszy choć zdażyło mi się że stack 10 klatek bez wyostrzania był tak ostry że nic nie trzeba by robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu opcji HighSpeed udało mi się wyciągnąć 41fps na pełnej rozdzielczości co nie jest jakimś dużym osiągnięciem w porównaniu do innych kamerek innych firm.

Druga sprawa co do kabla usb3 nie każdy kabel usb3 to usb3. Miałem jeden niebieski na usb3 a program widział kamerkę jak pod usb2 musiałem zmienić na inny i wtedy program wyświetlał że to asi pod usb3.

Na pewno jest różnica w ilości fps w porównaniu do modelu na usb2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak Adamie tu masz racje, ale nawet przy kiepskim seeingu trafiają się klatki ostre jak brzytwa (nie bez powodu nazywa się to lucky shot :)) tylko ze jest to 1 klatka na 200 czy 500 klatek :) Warto mieć wtedy dużo materiału i zrobić selekcje i niech by było tylko 20 super klatek to już będziesz miał świetny efekt i lepszy niż stackując 200 czy 400.

 

Ja zawsze ustawiam limity na jakość materiału: Ilość klatek dla 95% jakości (czasami jest ich tylko 10-20), drugi na 90% a trzeci na 80% a wartości te odczytuje z okienka podglądu bo AS!2 układa je po analizie od najlepszej do najgorszej i jadąc suwakiem wiadomo dokąd można pociągnąć...

 

Potem i tak zawsze obrabiam ten gdzie klatek było najmniej bo jest najlepszy choć zdażyło mi się że stack 10 klatek bez wyostrzania był tak ostry że nic nie trzeba by robić :)

Gdzie jest to napisane ile klatek jest dobrych po analizie? Możesz wskazać na zrzucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenie poniżej masz zaznaczone na górze numer klatki a poniżej quality. 100% jest dla najlepszej klatki i ta dostaje numer jeden. Każda kolejna jest gorsza. Posortowane są od najlepszej do najgorszej.

 

1.jpg

 

Dalej przesuwasz suwak w prawo i patrzysz sobie jak sie zmienia quality. Ja sobie obrałem 95% i dalej jaki numer klatki. I tyle klatek wpisuje do stackowania.

 

2.jpg

 

Potem kolejny próg 90% i tak samo numer klatki i tyle wpisuje do stacku jaką drugą opcje.

 

3.jpg

 

Można iść dalej i jeszcze sobie zrobić 80% ale z praktyki mogę powiedzieć że goły stack bez ostrzenia najlepszy jest z uzycia tylko tych klatek z quality nie gorszym niż 95%.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu opcji HighSpeed udało mi się wyciągnąć 41fps na pełnej rozdzielczości co nie jest jakimś dużym osiągnięciem w porównaniu do innych kamerek innych firm.

Druga sprawa co do kabla usb3 nie każdy kabel usb3 to usb3. Miałem jeden niebieski na usb3 a program widział kamerkę jak pod usb2 musiałem zmienić na inny i wtedy program wyświetlał że to asi pod usb3.

Na pewno jest różnica w ilości fps w porównaniu do modelu na usb2.

Ta opcja HishSpeed to coś dostępne w opcjach kamerki? Ja używałem kabla dołączonego do kamerki. Wyglądał ok. W tej chwili nie sprawdzę, bo nie mam teraz kamerki w domu.

 

Gdzie jest to napisane ile klatek jest dobrych po analizie? Możesz wskazać na zrzucie?

guality.JPG

Ten szary wykres to zależność jakości od czasu, czyli po prostu pokazuje, jak kolejne klatki się zmieniały jakościowo w czasie awika. Natomiast bardziej interesujący jest ten zielony - to w zasadzie ten szary, ale posegregowany po jakości. Czyli to jest wykres jakości tych posegregowanych klatek, od najlepszej do najgorszej. Na początku jest górka, w której jest kilkaset wyraźnie najlepszych klatek, potem jest równomierny spadek jakości i na końcu kilkaset klatek, którym jakość leic na łeb na szyję.

Tak więc powinieneś taką ilość klatek wybrać, aby wziąć tylko te najlepsze z tej górki. Ja biorę mniej więcej tyle klatek, żeby ostatnia była na końcu tej górki, czyli w tym wypadku miała ok 75% jakości (to jest akurat ze słabego materiału).

 

Widzę, że Astrolutek też dałeś odpowiedź, ale obaj napisaliśmy o dwóch aspektach tego samego zagadnienia, czyli się uzupełniamy :) Kwestia, jaką najgorszą klatkę brać nie jest jasna i to trzeba samemu dobrać eksperymentalnie. Spróbuję następnym razem wziąć, jak mówisz tylko te do 95% - nie próbowałem nigdy tak mało, może się sprawdzi.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.