Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Z 21-go, sporo się wychyliło.

 

 

Tak, ładny widok na krawędziowe Mare Marginis - pomiędzy kraterami: Goddard i Neper.

Wydaje mi się, że rzeczywista krawędź (choćby patrząc w kierunku Goddarda i leżącego za nim Ibn Yunusa) sięga nieco dalej niż cztery i pół stopnia, a taka była libracja w tym dniu - to wpływ obniżenia terenu. Takie zdjęcia kształtują nasze wyobrażenia o tym jak parametry fizyczne przekładają się na to, co właściwie możemy zobaczyć. Przydałyby się zdjęcia dzisiejszego widoku Mare Marginis, kilkanaście godzin po pełni, kiedy niewielkie cienie podkreślą plastykę struktur.

 

Świetne zdjęcie, HAMAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratery Teofil,Cyryl i Katarzyna tworzą charakterystyczny łańcuch,ciągnący się wzdłuż zachodniego wybrzeża Morza Nektaru.

 

N 150-750,TeleXtender 5x,Blackfly z IMX249,Baader uv/ir-cut.Zdjęcie z 30 grudnia.

Wiem że co do jakości zdjęcia jeszcze sporo do życzenia,ale z 6-calowym lusterkiem i barlowem x5,dużo nie zdziałam.Jedynie co mnie ratuje to imx 249 z dużą roździałką i oczywiście idealne warunki.Tak więc będę robił co w mojej mocy,a kto wie może kiedyś się dorobię większego lustra :)

Dodam że to jest moja pierwsza kamerka do astro i posiadam ją od pięciu miesięcy,czyli można powiedzieć,że dopiero się uczę :)

Z góry chciał bym podziękować Adamowi i Admirałowi,bo to dzięki nim wybór padł na tą kamerkę ;)

Teofil,Cyryl,Katarzyna.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z Twojego Cyklopa to dopiero byłaby fotka! :)

 

Optyka w nim jest średniawa - od Meade ale nie najwyższych lotów.

Jak w przyszłości przeszlifuję go na 1/8-1/12 L (PV) to powinno być cacy :)

Ten D-K już teraz ma topowe lustra ale za to aperturę mniejszą.

 

Tak czy siak - zwykle i tak seeing rozdaje karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Północne i południowe rejony naszego naturalnego satelity. 2016-02-16, 21:02 + 21:05UT, C-SCT-EHD-11", IR-Pass filter >685nm, PGR-IMX249, png 16bit.

 

Moon_2016-02-16_21-05UT_IRpass-from-685nm.png

 

Moon_2016-02-16_21-02UT_IRpass-from-685nm.png

 

P.S. Firefox i IE powiększa idiotycznie zdjęcia - najlepiej pobrać na dysk i oglądać w sprofilowanym programie graficznym na wykalibrowanym monitorze.

Edytowane przez Admiral_M
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w okularze teleskopu oglądać kiedyś na żywo takie "paskudztwo". Piękne zdjęcie, głęboki ukłon dla Twoich umiejętności.

 

Zobaczysz na pewno i to bez problemu :) Kwestia seeingu. Cieszę, że się podoba ale mnie taka fotka nie zadowala. Chciałbym mieć co najmniej taki seeing jak w nocy z 2 na 3 października. Wtedy nawet przy F25 było dość ostro a tutaj ledwo ledwo przy F15, momentami nawet na F10 rozmywało całkowicie detal.

 

W załączniku fotka, F22 i resize 125%. Z takiego czegoś będę dopiero zadowolony ;p

panorama1resize125.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobaczysz na pewno i to bez problemu :) Kwestia seeingu. Cieszę, że się podoba ale mnie taka fotka nie zadowala. Chciałbym mieć co najmniej taki seeing jak w nocy z 2 na 3 października. Wtedy nawet przy F25 było dość ostro a tutaj ledwo ledwo przy F15, momentami nawet na F10 rozmywało całkowicie detal.

 

W załączniku fotka, F22 i resize 125%. Z takiego czegoś będę dopiero zadowolony ;p

Mam nadzieję, że się doczekam. Uwielbiam wizualne wędrówki po Księżycu. Na razie próbuję sklecić newtona 6" F10 (wcześniej był SW 8" i GSO 10" więc się cofam). Teoretycznie planetarny wymiatacz powinien być. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak po cichu myślę o SCT 8 - 10" jako docelowym teleskopie, ale to dopiero za kilka lat (na razie kasa idzie w remont domu :icon_cry: ).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.