Skocz do zawartości

SATURN sezon 2005,2006,2007


McArti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam nadzieje że moja pierwsza fotka nie zaśmieci tego wątku ze wspaniałymi zdjęciami :Boink:

Po dwóch tygodniach oczekiwania na pogode od momentu kupienia TouCam-a wreszcie zobaczyłem kilka gwiazdek i planetke :szczerbaty:

Użyte ok 450 klatek, seeing marny, brak wprawy i kompletna nieumiejętność obrabiania materiału :blink:

Sprzęt jak poniżej plus TouCam Pro

Pozdrawiam :Beer:

Jak na pierwszą fotkę to uważam że jest bardzo dobra. Z czasem nabierzesz wprawy, doświadczenia i będzie jeszcze lepiej. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszyscy korzystamy z pogody. Mój soligor MT800 też wczoraj nie próżnował:

 

saturn2.jpg

 

To najlepszy glob jaki udało mi się zrobić, widać pasy w strefie okołobiegunowej, niestety pierścienie wyszły źle. Musze lepiej odfiltrowac klatki.

Edytowane przez adamsz12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kwiecień i początek maja to najlepsza okazja do obserwacji pierścieni Saturna. Następnym razem tak korzystne warunki pojawią sie dopiero za OSIEM LAT" (Wiedza i Życie -kwiecień) - ale ja mam pecha, sprzęt dopiero w sierpniu:( a przez lornetke to wiadomo ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie przesuwasz kanałów względem siebie?

 

wyraźnie od góry jest czerwonawy a od dołu niebieski. B)

 

Fakt, abberację widać. Spróbowałem jeszcze obróbki rozłącznej obszarów pierścieni i "kulki". Efekt chyba zdecydowanie lepszy. Jak znajdę trochę czasu przebiorę klatki z avików, zobaczymy.

P.s. W robocie wszyscy stoimy na tarasie i lookamy na zaćmienie przez małego maksutova (:.

satzx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dla odmiany poćwiczyłem sobie z Canonem 350D na Saturnie i jego księżycach, badając swoje manualne możliwości uprowadzenia S/C z ogniskową 2500 mm. przy ekspozycji 30 sekundowej. Wychodzi że da się prowadzić, a robiłem to niedbale na stojąco, bo nie było czasu na wszystkie wygody z powodu przewalających się chmur. To jest przymiarka do zdjęć z kompresorem ogniskowej f=6,3, na czasie "bulb", czyli do 15 minut, jakie mam zamiar ciągnąć z filtrem Baader UHC S. Na razie jeszcze muszę ustawić dokładniej montaż balkonowy, bo nie co się skosił (albo budynek zdążył osiąść po 10 latach) i gwiazda mi schodzi. Najgorsze że nie widzę polarnej, ale zawsze tak było, więc jakoś sobie poradzę. Fotka na ISO 400, balans auto, format nie żaden raw, tylko jpg. :banan:

_MG_7302b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nic odmiennego robić nie moge B) bo musze gonić mistrzów tego forum a tu droga daleka :szczerbaty:

Tym razem telekonwerter fotograficzny x2, obróbka Registax, 244 klatki no i TouCam Pro , seeing taki sobie. Reszta jak w stopce.

Nie mam jeszcze wprawy co do obróbki kolorów więc nie jest idealnie. <_<

Zaznaczam że to dopiero moja druga sesja z saturnem :rolleyes:

Pozdrawiam :Beer:

sat006a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo :helo::helo:

Tak trzymaj! Ja też walcze od niedawna więc tym bardziej cieszą kolejne nowe fotki! :Beer:

Ja dziś miałem mieć w nocy ładną pogode a jak na razie z nieba LEJE SIĘ WODA (dosłownie) :angry:

Poczekam, zobacze ale zdjęcia satelitarne nie są optymistyczne :burza:

Pozdrawiam i czekamy na kolejne fotki :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice one! Napisz coś o obróbce.

Dzięki.

Avik ma 100 klatek. Ręcznie usunęłem najsłabsze klatki. Na koniec delikatna obróbka, nie podobają mi się przeprocesowane zdjęcia. Odrobinę przyciemnione i podciągnięty kontrast. Nic poza tym. 90% z automatu, nie wiem czy ta fotka to nie przypadkiem szczęście nowicjusza ;) Korzystałem z barlowa NPZ 3x kupionego w DO. Jak na razie tylko trzy razy miałem okazję go używać ale w porownaniu z Soligorem 2x to super sprzęt, jakość nieporównywalna - polecam.

Siedziałem jeszcze trochę nad materiałem nagranym tamtego dnia. Oto wyniki.

 

Clipboard01.jpg saturn_final2.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.