Skocz do zawartości

Pokaż gdzie mieszkasz Mapa Astroforumowiczów


Hamster

Rekomendowane odpowiedzi

Lampka firefoxa pobierzesz tu: http://www.firefox.pl/

już parę osób miało problemy z frapprem w operze, hmm upiór w operze ? :D

 

a Hamster jakieś logo by się przydało :)

 

i rejestrujcie się! bo Święta za pasem i jak św. Mikołaj do Was z prezentami trafi? :D

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampka firefoxa pobierzesz tu: http://www.firefox.pl/

już parę osób miało problemy z frapprem w operze, hmm upiór w operze ? :D

Dzięki, już go pobieram.

Co prawda myślałem, że będę wierny Netscape'owi (od 8 lat go używam), ale rozłożyło mnie ostatnio na łopatki wymaganie nowej jego wersji, która nie mogła się zainstalować, bo nie było najnowszego IE w systemie

:Boink:

Aż taki durny, to nie jestem, żeby instalować IE po to tylko, żeby mógł się zainstalować jego konkurent. Stąd mój odskok na scenę operową. A teraz chyba czas na polowanie na lisa :Salut:

PS. Już jestem w FireFoxe i wszystko jest OK.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chcialbym zapytac jak zmienic/wpisac na nowo nazwe miejscowosci w ktorej sie mieszka,ale takiej ktorej nie ma w bazie serwisu?Przy probiue zmiany lub ponownego zarejestrowania sie,po wpisaniu Frombork wyskakuje mi "Invalid city".Czy mozna wpisac nazwe tak malej czy dowolnej miejscowosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkoda,ale jak mam mieszkac gdzie indziej niz mieszkam to sie nie wpisze.

 

Hanysiak, możesz wpisać np Elbląg i przesunąć później na mapie znacznik do Fromborka. Ważna jest prezentacja graficzna na tej mapie. Dobrze żebyś był tam z nami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze na mape na nieść miejsca zlotów tych co były i co dopiero będą

mozna też pokazać gdzie znajdują sie stacje PFN :)

O właśnie! Super pomysł. Fajniej by było jeszcze gdyby można by było wyróżnić je innym kolorem markerów. Da się? Hamster?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie! Super pomysł. Fajniej by było jeszcze gdyby można by było wyróżnić je innym kolorem markerów. Da się? Hamster?

 

Rozglądałem się za czymś takim. Dodatkowe miejsca można wprowadzać w "My Places". Są oznaczone innym kolorem. http://www.frappr.com/?a=sharemap&id=144958&h=42c403. Jest jednak duże "ALE":

 

Gdy wejdę do "My Places" i przełączę widok na "Everyone's locations", widzę punkty wszystkich użytkowników frappra. Nie widzę możliwości zdefiniowania widoku "pokaż punkty zdefiniowane przez członków grupy AstroForum i oznaczone komentarzem "miejsce obserwacyjne" :-(

 

Ktoś ma jakiś inny pomysł?

Edytowane przez mbu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety chyba nie

żeby sprawdzić dodałem lokację obserwatorium KECK'a na Hawajach, ale nie widać tego na ogólnym, mimo, że jest opcja private/public w określaniu "my places"

może to jeszcze nie działa, bo Frappr jest ciągle w wersji beta

pozdrowienia

 

o i przy okazji, Hamster, może mógłbyś dodać trochę tagów po en? np. astro, astrophotography, astroimaging astronomy i takie tam

i może jakoś linki wrzucić do forum, jak się da?

bo ten w tagu nie tam prowadzi i troche mało widoczny

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie widac te punkty. Trzeba sie tylko zblizyc na to miejsce i wtedy je zaladuje. Oczywiscie trzeba przestawic sie, zeby widzial takze te publiczne - nie tylko nasze.

No właśnie. A fajnie by było jakby widział tylko te nasze. To znaczy forumowiczów i jakby osobną grupę 'publicznych' miejsc. Inny kolor bylby ciekawym rozwiązaniem.

 

Założyć na każde miejsce zlotu osobne konto to też jakieś wyjście. Chociaż i tak nie będzie to inny kolor, więc zleje się to w tłumie i nie spełni funkcji jaka byśmy chcieli.

Edytowane przez Dygi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro usługa ta jest ciągle w wersji beta to może ktoś napisze do zespołu pracującego nad tym w Google i wytłumaczy im o co nam dokładnie chodzi. Wtedy może zrobią taką dodatkową opcję, w końcu w dzisiejszych czasach "klient nasz pan". Mój angielski niestety jest zbyt słaby żeby komuś wyjaśniać takie sprawy, więc może ktoś inny by spróbował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A fajnie by było jakby widział tylko te nasze. To znaczy forumowiczów i jakby osobną grupę 'publicznych' miejsc. Inny kolor bylby ciekawym rozwiązaniem.

 

Założyć na każde miejsce zlotu osobne konto to też jakieś wyjście. Chociaż i tak nie będzie to inny kolor, więc zleje się to w tłumie i nie spełni funkcji jaka byśmy chcieli.

Chyba nie ma co wydziwiać. Wystarczy, że się umówimy, że zloty to będą "nowi użytkownicy" zakładani przez inicjatorów i że ich nazwa będzie się rozpoczynać tak samo, np. "Zlot ..." Wtedy bez trudu odnajdziemy aktualne zloty na liście porządkowanej alfabetycznie. Taki użytkownik "Zlot..." miałby własną galerię, do której oczywiście zdjęcia wrzucałby jego ojciec-założyciel. I po sprawie.

Albo dla klarowności można założyć zupełnie nową "grupę" pt. Astro-zloty i tam dodawać na powyższych zasadach tylko miejsca spotkań, obserwacji i zlotów astronomicznych.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.