Skocz do zawartości

KALENDARZ 2006


Rekomendowane odpowiedzi

Do końca tygodnia czekam na zgłoszenia mailowe na kalendarz 2006. Więcej informacji na temat kalendarza tu

 

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7469.0

 

Jacek Pala wyśle wszystkie kalendarze dla Wielkopolski do mnie a ja zajmę się dalszą dystrybucją.

Mój mail mirek@post.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenia przysłali

 

1. GrzegorzP. 10szt (autor zdjęć)

2. Waldek 10szt (autor zdjęć)

3. PiotrP 10szt (autor zdjęć)

4. Bartosz 10szt (autor zdjęć)

5. Papatki 10szt (autor zdjęć)

6. Emde 10szt (autor zdjęć)

7. Bartolo 2szt

8. Kret 2szt

9. Maksiu 2szt

10. Okonek 2szt

11. Filipek24 1szt

12. RadekF 2szt (grupa Konin)

13. Marek Bieczyński 1szt

14. Krzysztof Zbroszczyk 1szt

15. Tomaszs Miazgowicz 1szt.

16. Polaris 3szt

17. JS 53 (grupa Rybnik) 2szt

18. Michał z Mieczewa 1szt

19 @ndrew 1szt

20. Adam Tomaszewski 1szt

21 Adam z Piły (grupa Piła) 2szt

22. DarekB (grupa Zakopane) 5szt

23. Artur 1szt

24. Mirek Krasnowski 1szt

25. Rezerwa 3szt. Na wypadek jak bym cos pochrzanił i miał oddać swój i jeszcze zabrać Waldkowi.

 

 

Z niektórych miejsc koledzy zebrali zamówienia i będą, że się tak wyrażę koordynatorami lokalnymi. Zamówienia spłynęły takze spoza Wielkopolski ale nie jest to dla mnie problemem. Mam nadzieję, ze kalendarzy wystarczy dla wszystkich i nie będe musiał robic losowania. Jezeli jednak nie wystarczy to w pierwszej kolejności obetne ilość większą niz jeden na osobę (nie dotyczy zamówień od koordynatorów lokalnych)

 

Jezęli o kims zapomniałem to prosze napisac tu lub na mojego maila mirek@post.pl

 

26.Luck00 1szt

27. Marvaz 10szt (autor zdjęć)

28. Piotr Szymankiewicz 1szt

 

Czyli na dzisiaj moje zamówienie opiewa na 106szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenia przysłali

 

1. GrzegorzP. 11szt (autor zdjęć)(Grupa Zielona Góra)

2. Waldek 10szt (autor zdjęć)

3. PiotrP 10szt (autor zdjęć)

4. Bartosz 10szt (autor zdjęć)

5. Papatki 10szt (autor zdjęć)

6. Emde 10szt (autor zdjęć)

7. Bartolo 2szt

8. Kret 2szt

9. Maksiu 2szt

10.

11. Filipek24 1szt

12. RadekF 2szt (grupa Konin)

13. Marek Bieczyński 1szt

14. Krzysztof Zbroszczyk 2szt

15. Tomaszs Miazgowicz 1szt.

16. Polaris 3szt

17. JS 53 (grupa Rybnik) 2szt

18. Michał z Mieczewa 1szt

19 @ndrew 1szt

20. Adam Tomaszewski 1szt

21 Adam z Piły (grupa Piła) 3szt

22. DarekB (grupa Zakopane) 5szt

23. Artur 1szt

24. Mirek Krasnowski 1szt

25. Rezerwa 3szt. Na wypadek jak bym cos pochrzanił i miał oddać swój i jeszcze zabrać Waldkowi.

 

 

Z niektórych miejsc koledzy zebrali zamówienia i będą, że się tak wyrażę koordynatorami lokalnymi. Zamówienia spłynęły takze spoza Wielkopolski ale nie jest to dla mnie problemem. Mam nadzieję, ze kalendarzy wystarczy dla wszystkich i nie będe musiał robic losowania. Jezeli jednak nie wystarczy to w pierwszej kolejności obetne ilość większą niz jeden na osobę (nie dotyczy zamówień od koordynatorów lokalnych)

 

Jezęli o kims zapomniałem to prosze napisac tu lub na mojego maila mirek@post.pl

 

26.Luck00 1szt

27. Marvaz 10szt (autor zdjęć)

28. Piotr Szymankiewicz 1szt

29. Łukasz Wojtyniak 2szt

30. Mieczysław Amanowicz (grupa Gorzów) 3szt

31. Krzysztof Szuba 1szt

32. Maciej Czekaj 2szt

33. Grzegorz Kęsicki 1szt

34. Maciej Kupiec 2szt

35. Szymon Jazy 1szt

36. Jakub Misiorny 1szt

37.Michał Piotrowiak 1szt

38. Adam Krysztofiak 1szt

39. Andrzej Mierzejewski 1szt

40 Jan Muszyński 1szt

41.Antoni Szymczak 2szt

42. Ryszard Borowiak 1szt.

43. Joanna Marcinkowska 1szt.

44. Wiesław Taras 1szt.

45. Mirosław Chąpiński 2szt

46. Piotr Drozdek 1szt.

47. Rad Radish 1szt.

48. Ayrton 2szt

49. Astronomia.pl 10szt

50. Jarek zawadzki 1szt

51. Marek Lewandowski 1szt

52. Izabela Jasińska 1szt

53 Kuba Małecki 3szt. (grupa WG UAM)

54 Marta Dąbek 1szt

55.Krzysztof Włodarczyk 1szt

56 Renata Kusińska 1szt

57. Jakub Poleć 1szt

58. Łukasz Dziarski 1szt

59. Bartłomiej Choma 1szt

60. Katarzyna Jauksz 1szt

61.Marek Wąsik 1szt

62. Naukowe koło astronomów UAM 12szt.

63. Obserwatorium UAM 2szt

64.Norbert Kruk 1szt

65. Krzysztof Dobrzyński 1szt.

66. Agnieszka Boguska 1szt

67. Mariusz Pruski 1szt

Czyli na dzisiaj moje zamówienie opiewa na 176szt.

 

Przy okazji wprowadzenia zmian odświerzyłem wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie zweryfikowało zamówienia i możliwa do zrealizowania lista zamówień jest tu

 

www.pala.2com.pl/Astro_Kalendarz/ListaDoWysylkiBezAdresow.xls

 

Dlaczego lista Janusza Płeszki jest tajna i dlaczego dostał najwięcej kalendarzy to ja nie wiem i prosze mnie nie pytać dlaczego tak jest.

 

Najważniejsze jest to, że wszyscy którzy zamówili kalendarze to je otrzymają. Wprawdzie nastąpiło małe nieporozumienie pomiędzy Jackiem, a mną i na liście osoby oznaczone jako np. grupa Rybnik zostały potraktowane jako jedna osoba zamawiająca więcej kalendarzy, a w rzeczywistości to jest osoba do której zostało dopisane więcej sztuk dla innych zmawiających z tego regionu ale za to nieporozumienie prosze nie winić Jacka tylko mnie. Rozmawiałem z autorami zdjęć i dostane od nich brakujące mi kaledarze tak więc wszyscy oznaczeni jako grupa dostaną tyle ile zamawiali nawet jak bym miał oddać swój egzemplarz.

 

Z informacji uzysyskanych od Jacka kalendarze powinny być w Poznaniu na początku przyszłego tygodnia wtedy podam jak gdzie kiedy odbierać i dokonam wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała grupa Rybnik to ja czyli Jurek JS 53 i kolega Heniek .ktoremu inwalidztwo nie pozwala uczestniczyć w forum.Z powodu wyjazdu i trudnego narazie dostępu do netu poprosiłem o kalendarze kolegę Mirka jako osobę bardzo wiarygodną i uprzejmą.Jeżeli te dwa kalendarze miałyby stać się przyczyną konfliktu to mogę z nich zrezygnować chociaż szkoda.Pragnę podkreślić,że chodziło o dwie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kalendarzy za free nigdy nie będzie tyle, ilu jest chętnych, ale nie rozumiem dlaczego nie możnaby ich po prostu sprzedwawać, a nie rozdawać?

Ja osobiście chętnie bym zapłacił za dwa kalendarze - ja miałbym dwa (tak jak chciałem), drukarnia nie byłaby stratna, a może jeszcze coś by z zysku poszło na rozwój PTMA... Oczywiście - nie odmawiam autorskich egzemplarzy autorom zdjęć ani darmowych sztuk dla różnych organizacji. Teraz pewnie już na to wszystko za późno, ale poddaję taki projekt pod rozwagę na przyszły rok, aby uniknąć obecnych błędów...

Może się mylę - proszę o Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kalendarzy za free nigdy nie będzie tyle, ilu jest chętnych, ale nie rozumiem dlaczego nie możnaby ich po prostu sprzedwawać, a nie rozdawać?

...

 

chcesz kalendarz? kup teleskop: U nas w firmie np bedzie dodawany gratis do teleskopów i będzie go można otrzymać na miejscu. cyt. stąd: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?p=...highlight=#3986 :szczerbaty:

 

i to jest poniekąd odpowiedź na nieme pytanie Mirka:

 

...

Dlaczego lista Janusza Płeszki jest tajna i dlaczego dostał najwięcej kalendarzy to ja nie wiem i prosze mnie nie pytać dlaczego tak jest.

...

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz kalendarz? kup teleskop: U nas w firmie np bedzie dodawany gratis do teleskopów i będzie go można otrzymać na miejscu. cyt. stąd: http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.php?p=...highlight=#3986 :szczerbaty:

 

i to jest poniekąd odpowiedź na nieme pytanie Mirka:

 

Sumas to nie jest do końca tak jak piszesz. Lista Janusza po pierwsze nie jest tajna tylko mi jej nie wysłał, a ponieważ jest sponsorem (i to nadodatek jedyną firmą związaną z astronomią, która wogóle zechciała być sponsorem, a zwróciłem się do wszystkich) więc nie zawracałem mu głowy duperelami.. Po drugie wcale nie będzie wiązał rozdawania kalendarzy z zakupem teleskopu, czy czegokolwiek innego, poprostu będzie je rozdawał u siebie w firmie, bo tak to z nim ustaliłem. Z jego wpisu na forum zreszta wcale to nie wynika.

 

Kalendarze były i pozostaną bezpłatne, już ja o to zadbam. Niestety chętnych na płatny kalendarz było raptem 30 więc w ten sposób nie dało by się wydać kalendarza ze zdjęciami amatorów astrofotografi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jacku, ja również żywię taką nadzieję, że idea tego Kalendarza będzie do końca taka, jaką miała być, jestem nawet w stanie uwierzyć w nieszczęśliwą/niezręczną wymowę tej wypowiedzi Janusza,

 

lecz nie potrafię sobie wytłumaczyć różnicy ilości "dystrybucji" krakowskiej i jej listy, która wcale tajna nie jest, bo jest przecież dostępna tu: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=439, na której bez wdawania się w dokładność liczenia, jest może kilkanaście zgłoszeń

pozdrowienia

 

przepraszam Mirku, że to w tym miejscu zaczęło się toczyć, ale niejako sam wywołałeś wilka z ... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, mógłbym być sponsorem tego kalendarza. Przynajmniej w cenie obejmującej drugą jego (oprócz przyznanej) sztukę.

Prosiłeś Jacku wszystkie firmy związane z astronomią o sponsoring, a nie zapytałeś najważniejszych sponsorów, czyli nas. :D

Jestem przekonany, że większość z nas chciałaby znaleźć się na liście z dopiskiem "sponsor" (np sztuk 2-3) i nikt z takich sponsorów nie nalegałby na wydrukowanie jego loga w kalendarzu.

Pozdrawiam i dziękuję za całą akcję.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz zachował się jak rasowy przedsiębiorca i wykorzystał możliwość wydrukowania sobie kalendarza reklamowego za ułamek kwoty jaką musiał by wyłożyć gdyby było to przedsięwzięcie komercyjne (tantiemy dla autorów, druk, dystrybucja, zarobek firmy). To, że pozostali dystrybutorzy sprzętu astro nie chcieli skorzystać z takiej okazji jest problemem tych firm i ich szefów. Kalendarz był wydane w tempie ekspresowym i czas realizacji od pomysłu do wydania może kandydować do księgi Guinessa dzięki Jackowi za co należą mu się słowa wielkiego uznania. Dzięki Ci Jacku bo wiem ile pracy w to włożyłeś. Jeżeli Jacek popełnił jakiś błąd np. w nie poinformowaniu o możliwości sponsorowania publicznie czy też autorzy zdjęć nie byli poinformowani, że sponsorem będzie firma komercyjna to wynika tylko i wyłącznie z presji czasu i Jacka za to bym absolutnie nie winił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz zachował się jak rasowy przedsiębiorca i wykorzystał możliwość wydrukowania sobie kalendarza reklamowego za ułamek kwoty jaką musiał by wyłożyć gdyby było to przedsięwzięcie komercyjne (tantiemy dla autorów, druk, dystrybucja, zarobek firmy).

 

Cóż, ja też odniosłem takie wrażenie, że sprawa nie jest do końca przejrzysta ze strony AK. Ot, takie lekkie nagięcie idei astrokalendarza do celów komercji. To wykorzystanie znanej w psychologii zasady wzajemności: jak już ktoś przyjdzie do Astrokraka po darmowy kalendarz, to będzie czuł się zobowiązany coś kupić, teraz lub później.

 

Oczywiście, ze swojej strony bardzo dziękuję autorom za zdjęcia, Jackowi za ogrom pracy i wszystkim Sponsorom za pokrycie kosztów kalendarza. Cała reszta to już nie moja sprawa. Ale przyznaję, że myliłem się komentując tutaj sprawę kalendarza jakiś czas temu, pozytywnie oceniając bezinteresowność Astrokraka i jego powściągliwość w informowaniu o tym na forum Astromaniaka.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Wiele osób nie wierzyło, że całe przedsięwzięcie się powiedzie. A wszystko zostało zrealizowane i w terminie i z bardzo dobrym efektem (wizualnym - kalendarza) :). Jacek wziął zakasał rękawy i odwalił kawał dobrej roboty. Jedyne czego nie udało się przewidzieć, to to, że nagle wzrosło zainteresowanie astronomią i to w tempie iście kosmicznym ;) .

 

Mam nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się podobna osoba, której nie tylko będzie się chciało, ale wcieli plany w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że paczki z kaledarzami dotarły. Kalendarze są bardzo fajne. czeka mnie pracowity weekend choć musze powiedzieć, że narazie nie wiem w jaki sposób zapakować kalendarze do wysyłki. Osoby z Poznania będę prosił o odebranie kalendarzy u mnie w firmie na ulicy Garbary lub oczekuję na inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja kalendarza w Poznaniu odbędzie się w sposób następujący:

 

1. Można odebrać kalendarz w siedzibie firmy Factor Security ul. Garbary 14B od godziny 8-17 tej od poniedziałku do piatku. Adres Garbary 14B jest dość trudno znaleźć. Numer 14 to żólty blok na przeciwko szpitala onkologicznego w Poznaniu, a 14B to takze żółty budynek za tym blokiem. Dla jadących samochodem wjazd jest z narożnika ul.ul. Marii Magdaleny i Cegielskiego ośiedlową drogą na parking Factor Security. Najlepiej zobaczyć mapkę na stronie www.factor.pl zakładka lokalizacja.

 

2. Osoby które nie będą mogły odebrać kalendarza na ul. Garbary proszę o zgłoszenie tego do mnie. Filipek_24 (Filip Chmielewski) dostarczy kalendarz osobiście w uzgodnione miejsce. Mam jednak prośbę aby nie nadużywać tego sposobu dystrybucji bo będzie to dla Filipa sporym obciążeniem.

 

Osoby spoza Poznania i okolicy otrzymają kalendarz pocztą lub w inny uzgodniony indywidualnie sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam osobą z Poznania ze kalendarz jest do odebrania w firmie Factor Security na ul. Garbary 14B (mapka dojazdowa na stronie www.factor.pl). Mnie nie będzie we wtorek, czwratek i piatek ale kalendarze można odebrać u Pani Agnieszki Boguckiej ona wszystko wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.