Skocz do zawartości

Synta Dobson 10"


Konczako

Rekomendowane odpowiedzi

Znalzłem mnustwo informacji w necie o Syncie Dobson 8 i były to bardzo dobre opinie. Ciekawi mnie bardzo czy wieksz dziesiatka jest równie udana. Wiem że doskonale nadaje się do DS-ów a jak sie nadaje do obserwacji planet??? Troche mnie martwi ta duża swiatłosiła. Jakie są róznice tych teleskopów w obrazie? Zachęca też mnie niska cena tej wiekszej synty w atroshopie z dostawa do domu kosztuje 2200zł.

 

Prosze doradzcie

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam Synte 10" ale narazie nic konkretnego o optyce nie moge poweidziec ze wzgledu na pogode i brak czasu. Przetestowałem ja tylko na Słońcu i obrazy były super.

 

Można wiedzieć gdzie kupiłeś ta Synte?? Zastanawiam się nad kupnem w http://www.astroshop.de/shop/en/159/

Tylko troche się boję że nie będe mógł zareklamować jeśli bedzie coś uszkodzone lub bedzie czegoś brakowało. To jest pewne ryzyko....

A z drugiej strony można w ten sposób oszczędzić jakieś 7 stóweczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć gdzie kupiłeś ta Synte?? Zastanawiam się nad kupnem w http://www.astroshop.de/shop/en/159/

Tylko troche się boję że nie będe mógł zareklamować jeśli bedzie coś uszkodzone lub bedzie czegoś brakowało. To jest pewne ryzyko....

A z drugiej strony można w ten sposób oszczędzić jakieś 7 stóweczek.

 

Ja kupiłem w Astrokraku. W moim przypadku z drobnych "wpadek" to brak zaślepek na sruby montażu i brak jednej zaślepki na ukular. Myśle że nie musisz martwic sie o powazniejsze wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalzłem mnustwo informacji w necie o Syncie Dobson 8 i były to bardzo dobre opinie. Ciekawi mnie bardzo czy wieksz dziesiatka jest równie udana. Wiem że doskonale nadaje się do DS-ów a jak sie nadaje do obserwacji planet??? Troche mnie martwi ta duża swiatłosiła. Jakie są róznice tych teleskopów w obrazie?

 

Obawy masz przesadzone. Klucz do dobrych obrazow planet to perfect kolimacja. Przy tej srednicy lustra masz taka rozdzielczosc ze glowa mala. Ja mam blizniaczy model, czyli Orion 254/1200 i to jakie mi daje obrazy Saturna to po prostu rewelacja. Tylko trzeba trafic w seeing, bo bez tego ani rusz ;)

 

p.s.

jak masz mozliwosc zaoszczedzenia 700zl to zainwestuj je w platforme eq, bez niej obserwacje planet przy ponad 200x nie bede zbyt komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki że tak wyskakuje troche z innym tematem ale mam pytanko, gdzie kupujecie taurusy ja tych teleskopów jeszcze w żadnej ofercie niewidziałem a słyszałem o nich dobre opinie?? Chodzi mi szczególnie o jakieś taurusy o śednicy lustra ponad 30cm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki że tak wyskakuje troche z innym tematem ale mam pytanko, gdzie kupujecie taurusy ja tych teleskopów jeszcze w żadnej ofercie niewidziałem a słyszałem o nich dobre opinie?? Chodzi mi szczególnie o jakieś taurusy o śednicy lustra ponad 30cm??

http://www.teleskopytaurus.pl/

pozdraawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sorki że tak wyskakuje troche z innym tematem ale mam pytanko, gdzie kupujecie taurusy ja tych teleskopów jeszcze w żadnej ofercie niewidziałem a słyszałem o nich dobre opinie?? Chodzi mi szczególnie o jakieś taurusy o śednicy lustra ponad 30cm??

 

Na dzień dzisiejszy, co najlepiej wyjaśni Ci sam Mirek Dymek, jest problem z Taurusami, tzn. brak porządnych, w przystępnej cenie luster :angry: .

Sam byłem zapisany na 410-tkę, ale niestety właśnie ten problem rozwiał wszelkie moje nadzieje na takiego Taurusa w bliżej określonym czasie.

Musisz zerkać na Astromarket na tym forum. Może ktoś będzie sprzedawał takiego Taurusa. Tylko wówczas trzeba się wykazać refleksem.

Ze dwa tygodnie temu spóźniłem się trochę na taki egzemplarz (380), który sprzedawał TUR i szansa przeszła koło nosa... Zrozpaczony B) wyżaliłem się Mirkowi,

no i ten w akcie współczucia sprzedał mi swoją 380-tkę!

Chwała Mu za to i TUR-owi ! który w samą zamieć i tęgie mrozy przywiózł mi teleskop :notworthy::notworthy::notworthy:

:Beer::Beer::Beer:

Edytowane przez Rothbard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rothbard jedziesz równo ze sprzętem, 1,5 roku temu 114mm a teraz... eeech, lusterko jak marzenie :)

 

A wracając do tematu może przypomnisz jak sprowadzałeś sprzęt z Niemiec, bo to chyba było www.astroshop.biz lub www.megaoptics.de - dokładnie już nie pamiętam... Kolega Konczako zapewne liczy na takie wsparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rothbard jedziesz równo ze sprzętem, 1,5 roku temu 114mm a teraz... eeech, lusterko jak marzenie :)

 

A wracając do tematu może przypomnisz jak sprowadzałeś sprzęt z Niemiec, bo to chyba było www.astroshop.biz lub www.megaoptics.de - dokładnie już nie pamiętam... Kolega Konczako zapewne liczy na takie wsparcie :)

 

Sprawa była i jest banalna.

Wybrałem interesujący mnie produkt, tzn. w megaoptics.de to była ta 114-tka a w astroshop.biz 200-tka Synty, potem do koszyka, a następnie, zgodnie z procedurą sklepu internetowego, forma płatności.

Zapłaciłem kartą kredytową. Sprzęt przyszedł ze sporym opóźnieniem z astroshopu, bo to był okres przedświąteczny i mieli problem z utrzymaniem sprzętu w magazynie, tak od ręki do zakupu.

Ale wykazali się przyjemnym i miłym kontaktem (mailowym), no i sprzęt przyszedł w stanie idealnym.

Po prostu - proste i przyjemne zakupy w astro-sieci. No i ... taniutkie... B)

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru i udanych zakupów Koledze Konczako :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa była i jest banalna.

Wybrałem interesujący mnie produkt, tzn. w megaoptics.de to była ta 114-tka a w astroshop.biz 200-tka Synty, potem do koszyka, a następnie, zgodnie z procedurą sklepu internetowego, forma płatności.

Zapłaciłem kartą kredytową. Sprzęt przyszedł ze sporym opóźnieniem z astroshopu, bo to był okres przedświąteczny i mieli problem z utrzymaniem sprzętu w magazynie, tak od ręki do zakupu.

Ale wykazali się przyjemnym i miłym kontaktem (mailowym), no i sprzęt przyszedł w stanie idealnym.

Po prostu - proste i przyjemne zakupy w astro-sieci. No i ... taniutkie... B)

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru i udanych zakupów Koledze Konczako :Salut:

 

Dzięki za wszystkie posty. Widzę że na tym forum można naprawde liczyć na pomoc. :helo:

Ciekawi mnie jeszcze czy można zapłacić przy odbiorze czy tylko przelewem. Aha no i czy idzie się "dogadać" z astroshpem po polsku, bo u mnie to na bakier z językami jest.

Pozdr.

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze czy można zapłacić przy odbiorze czy tylko przelewem. Aha no i czy idzie się "dogadać" z astroshpem po polsku

 

Są trzy formy płatności dostępne dla "obcych":

- karta kredytowa,

- wysyłka za zaliczeniem, czyli z płatnością przy odbiorze, z tym że dochodzi tu koszt

pobrania, który na pewno jest większy niż 5 Euro na terenie Niemiec,

- wcześniejszy przelew na konto sklepu i tutaj dają 3%-owy rabat uwzględniony potem na fakturze.

 

Jeśli chodzi o język komunikacji ze sklepem, to po polsku niestety Ci się nie uda.

Oprócz niemieckiego masz jeszcze do wyboru angielski i francuski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy na wiosnę ubiegłego roku kupowałem u nich teleskop, to w Polsce płatność przy odbiorze nie była możliwa. Nie wiem, czy coś się zmieniło. Przy zakupie trzeba też wstrzelić się w korzystne okno cenowe. Nie wiem jak 10", ale ósemka jeszcze parę dni temu była po 300 euro, a teraz jest już po 250. Z cenami dostawy też może być śmiesznie, bo ze mnie zdarli 70 euro (!) choć nigdzie o takiej kwocie nie pisali.

 

edit:

Pawlik: Co do wpadek o których piszesz, to nie wina astrokraka. Zaślepki na muszlę oczną w krótkim okularze (wydaje mi się, że ją masz na myśli) brakowało i u mnie. A co do braku zaślepek na śrubki montażu, to nie wiem, czy są oke konieczne. Może po prostu zmienili konstrukcję, a instrukcji nie. Bo te czarne śrubki na klucze ampulowe wyglądają całkiem ładnie

Edytowane przez AndrewP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy, co najlepiej wyjaśni Ci sam Mirek Dymek, jest problem z Taurusami, tzn. brak porządnych, w przystępnej cenie luster :angry: .

Sam byłem zapisany na 410-tkę, ale niestety właśnie ten problem rozwiał wszelkie moje nadzieje na takiego Taurusa w bliżej określonym czasie.

Musisz zerkać na Astromarket na tym forum. Może ktoś będzie sprzedawał takiego Taurusa. Tylko wówczas trzeba się wykazać refleksem.

Ze dwa tygodnie temu spóźniłem się trochę na taki egzemplarz (380), który sprzedawał TUR i szansa przeszła koło nosa... Zrozpaczony B) wyżaliłem się Mirkowi,

no i ten w akcie współczucia sprzedał mi swoją 380-tkę!

Chwała Mu za to i TUR-owi ! który w samą zamieć i tęgie mrozy przywiózł mi teleskop :notworthy::notworthy::notworthy:

:Beer::Beer::Beer:

 

 

Tak dostałem własnie maila i piszą że w tej chwili niema możliwości zamówienia takiego telepa.

Co według was jest godne uwagi o śednicy lustra powyżej 30cm?? ja mam osobiście na oku Syriusza z Astrokraku??

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlik: Co do wpadek o których piszesz, to nie wina astrokraka. Zaślepki na muszlę oczną w krótkim okularze (wydaje mi się, że ją masz na myśli) brakowało i u mnie. A co do braku zaślepek na śrubki montażu, to nie wiem, czy są oke konieczne. Może po prostu zmienili konstrukcję, a instrukcji nie. Bo te czarne śrubki na klucze ampulowe wyglądają całkiem ładnie

 

Wiem ze nie wina Astrokraka bo paczka z montazem byla nie rozpakowana. A co do zaslepek na sruby to lepiej jest bez, dodaje to uroku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dostałem własnie maila i piszą że w tej chwili niema możliwości zamówienia takiego telepa.

Co według was jest godne uwagi o śednicy lustra powyżej 30cm?? ja mam osobiście na oku Syriusza z Astrokraku??

Pozdrawiam :Salut:

samorobka :Beer: Parabolizacje mozna dac fachowcowi . :Beer: Jak zrobisz sobie lustro to i obudowe Taurusa za oplata pewnie zrobia .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezki... wielki... plynny, wygodny dobson... brzydki... bardzo dobre obrazy!

 

Powyzsze po jednej nocy z jednym egzemplazem.

 

Pozdrawiam.

Czy ja wiem, czy Biała Dama jest brzydka? W nocy się na nią nie wpadnie :) . Poza tym racja...

Mam SYNTE 200/1200 .

 

pogodnego nieba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wart - to zawsze wzgledne jest . Ze wszystkim . Zaleznie od jakis tam potrzeb na ile sie chce to miec i czy oferta konkurencji jest atrakcyjniejsza .

 

Dla przykladu kupujemy samochod . Palcimy ubezpieczenia , paliwo , jezdzimy nim ,czasem naprawiamy , stluczki zaliczamy i po 5 latach sprzedajemy . Strata miedzy kupnem a sprzedaza to z 20 000 zl . Jakby wydac na taksowki te 20 000 przez 5 lat to i tak zaoszczedzimy na kosztach eksploatacji . Jednak ludzie kupuja samochody, mimo ze nie warto .

 

Wieksze lustra , dobrej jakosci sa drogie i od watowicza ich nie kupisz . Dolicz 22% vatu :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jeszcze czy można zapłacić przy odbiorze czy tylko przelewem.

 

 

- wysyłka za zaliczeniem, czyli z płatnością przy odbiorze, z tym że dochodzi tu koszt

pobrania, który na pewno jest większy niż 5 Euro na terenie Niemiec,

 

 

 

Dorzuce swoje skromne 3 grosze...Ostatnio dowiadywałem sie i z tego co wiem płatność przy odbiorze przy wysyłce do Polski nie jest mozliwy. :angry:

 

Pozdrawiam. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.