Skocz do zawartości

Znacznik środka lustra


mario2005

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym znacznikiem nie ma co przesadzac. Dopoki nie jest wiekszy niz lustro wtorne to nie ma sie co martwic. Najtanszym sposobem jest postawienie czarnej kropki flamastrem lub, jezeli chce sie w przyszlosci stosowac kolimator laserowy, to najlepszym rozwiazaniem jest uzycie naklejek, ktore sprzedaja w sklepach z artykulami biurowymi. Sa to male okragle naklejki z dziurka w srodku, ktore uzywa sie do wzmacniania dziurek w pojedynczych stronach w segregatorach.

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans pisalem o tym w moim temacie chyba juz zakurzonym S.S.K -opinie.

Ale poradzilem sobie tak,delikatnie zmierzylem srednice lustra ,z bibuły zrobilem okrac o takim samym wymiarze i srodek"przemoczylem" markerem,nastepnie pogrubylem go i efekt taki ze obraz i sie polepszyl i tak jest do teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi flamastrami to raczej osobiście bym nie polecał... Umyłem lustro, ale ślad został niezły... Myślałem, że się potnę (teleskop był kupiony używany i nie wiedziałem, że ta plamka jes flamastrem zrobiona... Co ja się wtedy strachu najadłem... Nie lepiej coś nakleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie muszę strzelić taką naklejkę z dziurką. Pytam bo znacznik w Celestronie 150mm jest idealny średnicowo zarówno dla lasera jak i zwykłego kolimatora optycznego.

 

A co do markera na środku to niczemu on nie szkodzi bo środek lustra jest zasłonięty przez lusterko wtórne.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do markera na środku to niczemu on nie szkodzi bo środek lustra jest zasłonięty przez lusterko wtórne.

 

Qrde!! Masz rację... :Boink: A ja tam już w majty sikałem nieźle wtedy, ale co tu się dziwić - 1. teleskop, 1. dzień i taka wpadka... ;)

 

Ale na wszelkie szelki wolę jednak coś nakleić. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja zrobilem swoj znacznik z samoprzylepnego papieru (kolor: czarny) ktory przebilem starym dziurkaczem biurowym :D po czym poprostu wyjalem ten czarny krazek z dziurkacza i nakleilem na lustro w miejscu ktore chwile wczesniej dokladnie oznaczylem markerem celujac w srodek krazka bibuly o srednicy lustra:)

Od 7 miesiecy trzyma sie idealnie :D

 

Pozdrawiam!

 

srodek bibuly oczywiscie byl wczesniej okreslony:)

Edytowane przez pieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Syncie 150 jest naklejone kółeczko na lustrze, nie dawno myłem lustro to sobie to dokładniej obejżałem myślę że wycięcie kółka z folii samoprzylepnej z dziurką w środku będzie lepszym rozwiązaniem niż punkt zrobiony markerem :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.