Skocz do zawartości

Wielki Zlot - Bieszczady 2006


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

bieszczady2006.jpg

 

AstroForum i Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii w Lublinie zaprasza na wiosenny zlot miłośników astronomii „Bieszczady 2006”.

 

Zlot odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia w Roztokach Górnych.

Koszt uczestnictwa 150zł, dzieci płacą 50%.

Koszt zlotu zawiera 3 noclegi z wyżywieniem /śniadanie, obiadokolacja/ oraz koszulkę okolicznościową AstroForum.

Warunkiem uczestnictwa jest przedpłata całej kwoty.

Program zlotu obejmuje m.in.:

- Prelekcje tematyczne

- konkurs AstroFoto

- ognisko z kiełbaskami

- inne atrakcje

 

Ogłaszamy konkurs na najlepsze zdjęcia z Zaćmienia Słońca!

oraz nagrodzimy najciekawsze rozwiązanie sprzętowe własnej produkcji.

 

Szczegółowy plan zlotu zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

 

Zgłoszenia należy kierować tylko na e-mail: a.kisielewicz(at)astronomia.pl

Prosze podać także rozmiar(y) koszulek.

Mailem zwrotnym odeślę dane z numerem konta.

Na wpłaty czekam do końca marca, następnie na liście zostają tylko osoby które dokonały wpłatę lub uzgodniły ze mną inny termin wpłaty.

Edytowane przez Adamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak mi sie podobała Dave'go opis zlotu bieszczadzkiego ze pozwoliłem sobie przypomnieć ten post

Dla tych którzy się jeszcze wahają przygotowałem małą foto-relacje ze zlotu Bieszczady 2004 (kwiecień)

 

Zacznę od schroniska aby rozwiać wątpliwości osób lubiących komfort.

Schronisko jest fenomenalnym ośrodkiem (ilości gwiazdek nie podam bo każdy ma swój zasięg i widzi ich odmienną ilość )

W standarcie klima, CO (komin w centrum) itd. Ekologiczne budownictwo zapewnia doskonały kontakt z naturą oraz przestronne , jasne i dobrze wentylowane wnętrza.

schronisko.JPG

Jest również miejsce na sprzęt

sprzet.JPG

Zlot sam w sobie cechuje sie bardzo specyficzną atmosferą.

Nie ma żadnych awantur i nikt tam nie "dymi"

dym.JPG

Nie ma tez obrzucania sie błotem

bloto.JPG

Tylko grzeczne obserwacje

grzeczny.JPG

Są też interesujące rozmowy z ciekawymi osobowościami

dyskusje.jpg

Za dnia odbywają sie wycieczki tematyczne bo pobliskich obserwatoriów

obserwatorium.JPG

Wycieczki zagraniczne

wycieczki.jpg

Piesze wędrówki po górach

 

gory.JPG

Liczne zawody i konkursy (np. SZCZYT REFLEKSU - sam zrób sobie

zdjęcie

zawody.jpg

Lub wzajemne obmacywanie .... sprzętu

test.jpg

Wieczorami natomiast gdy nie ma pogody - ludzie sie zbierają przy ognisku

wieczorem.jpg

i wtedy czuć ten klimat ZLOTU

klimat.JPG

Jeśli jednak pogoda jest !!

obserwacje.jpg

Ps. Oczywistym powinno być ze nigdy nie ma fot z obserwacji bo każdy śmiałek z lampą błyskową kończy ukamionowany okularami . Z tąd się bierze ta niepoważna opinia iż na zlotach sie tylko "spożywa" ( bo tylko z imprez są zdjęcia !! )

Jeśli chodzi o to osławione smoliste niebo w Bieszczadach to wcale nie jest aż tak bosko bo świeci tam tyle tych gwiazd

 

warunki.jpg

Jeśli wbrew zdrowemu rozsądkowi zdecydowaliście się jednak do NAS dołączyć , to nie zapomnicie tych 4 dni !!!!!!

 

ekipa.jpg

Zdjęcia niecnie wykorzystałem bez wiedzy i zgody autorów (trochę moje trochę Mateusza Z , Michała W )

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

AF organizuje 2 zloty w roku wiosenny w Bieszczadach i jesienny w Jdłowie.

Wszystkie inne zloty są organizowane przez innych organizatorów.

Nic mi nie wiadomo na temat innego zlotu w organizowanego Bieszczadach a owy link podany powyżej nie działa gdyż wyskakuje mi komunikat że zostałem "wywalony z tego forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci wkleję tutaj, jeśli wolno :)

 

Forum dyskusyjne Astromaniak oraz Oddział krakowski PTMA zaprasza na coroczny, kolejny wiosenny otwarty zlot w Roztokach Górnych, który w tym roku w związku z korzystną fazą Księżyca (okolice nowiu) odbędzie się w długi weekend majowy czyli w terminie od 28 Kwietnia (piątek) do 3 maja (środa), w tym czasie całe schronisko jest zarezerwowane dla obserwatorów nieba których gorąco zapraszamy na obserwacje pod czarne, bieszczadzkie niebo podczas kwietniowego nowiu.

W tym roku tak się szczęśliwie składa że zlot może trwać prawie tydzień co pozwoli przy zmiennej na wiosnę bieszczadzkiej pogodzie zwiększyć nam znacznie szansę na udane obserwacje astronomiczne.

Patronem sprzętowym będą w tym roku firmy Taurus i Astrokrak.

Nie pobieramy pieniędzy z góry. Nie wciskamy żadnych gadgetów.

Rozliczenie będzie indywidualne z kierownikiem schroniska, bez naszego udziału i pośrednictwa.

Można przyjechać na dowolny czas, wystarczy się zgłosić w wątku zlotowym lub na PW z powiadomieniem o terminie pobytu i ilości osób do noclegu i wyżywienia.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieli byśmy uniknąć polemiki na który zlot w Bieszczadach ktoś jedzie i dlaczego . Ja przyjadę na zlot organizowany przez Astro-Forum w terminie 20-23 kwietnia . Jak pisał Adamo AF organizuje dwa zloty w roku : wiosenny w Bieszczadach i jesienny w Jodłowie . To że ktoś krytykuje koszulki zlotowe to powiem tylko : no coment .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już myślę o zlocie w Bieszczadach. W zeszłym roku byłem pierwszy na miejscu i było trochę smutno czekać aż inni się pojawią. Ale zjawił się Darek z Zakopanego, a potem ekipa z Wrocławia z 60cm teleskopem. Już nie mogę się doczekać tegorocznego zlotu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pojadę kilka dni wcześniej przygotować imprezę tak na 100%.

Przy okazji odpocznę w bieszczadzkim zaciszu.

 

Wartało by załatwić jakieś zasłony do okien w pokojch wychodzących na łączkę obserwacyjną. Pamietam z poprzednich zjazdów że światło świecone na salach bardzo przeszkadzało w obserwacjach. Może jakieś koce, albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.