Skocz do zawartości

Wielki Zlot - Bieszczady 2006


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

I ja już po zlocie- :Cry:

Choć do domu wrócę ostatni zapewne bo dopiero w czwartek. (Bo wracam przez... Bruksele) :)

 

Zlot suuuper!!!

Wielkie brawa dla Adamo za przygotowanie tego tego spotkania.

Foty wrzucę jak wrócę z zagranicy.

 

POzdrawiam- Kordian

Halla Madrid!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy "Bieszczadnicy" mieli tej nocy ładną pogodę. Ja obserwowałem niemal całą noc, będąc około 100 km na północ od Roztok, ale myślami w Bieszczadach :). U mnie od 22 było bezchmurnie, ale niestety przy słabej przejrzystości. Początkowo miałem zasięg ok. 4,5 mag. potem wzrósł do ok. 5,0 mag. (obserwacja z miasta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy "Bieszczadnicy" mieli tej nocy ładną pogodę. Ja obserwowałem niemal całą noc, będąc około 100 km na północ od Roztok, ale myślami w Bieszczadach :). U mnie od 22 było bezchmurnie, ale niestety przy słabej przejrzystości. Początkowo miałem zasięg ok. 4,5 mag. potem wzrósł do ok. 5,0 mag. (obserwacja z miasta).

 

To dość podobnie jak w roztokach wczoraj, natomiast pierwszej nocy (z czwartku na piątek) lało, dziś pewnie mają dużo lepsze warunki, niestety ja nie mogłem juz zostac na sobote...

W załączniku na szybko 3 fotki ze zlotu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dziś pewnie mają dużo lepsze warunki ...

 

Nie wiem, czy warunki poprawiły się. Pewnie dowiemy się wieczorem, gdy pierwsi zlotowicze będą docierać do domu.

Tej ostatniej nocy (u mnie) przejrzystość była ponownie marna, tak że zrezygnowałem z obserwacji. W Bieszczadach chyba było podobnie, oczywiście z pewną poprawką na plus wynikającą z miejsca obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy zlot było świetnie! Nauczyłem sie ogromnie wiele, na pewno tego że mam do dup* szukacz :Boink: Pierwszego dnia lało więc nici, ale za to jak ludzie się integrowali ! Poznałem wielu wspaniałych ludzi. Dzień drugi, niebo wieczorem kiepskie, integracja głownie chociaz momentami było cudownie ale jedynie przez pól godziny więc dużo nie obserwowałem. Dzień 3 pogoda piękna zaliczyłem między innymi : M81,M82,M13,M35,M44,M101,M92,M57(sam trafiłem:]),M51,Saturn,Jowisz(wraz z WCP),Marsik,Castor (rozdzielony), Beta Leo rozdzielona i jeszcze kilka podwójnych w Lwie, Mizar, pozostałość po supernowej (niestety wypadła mi nazwa z głowy) i z grubsza tyle. Sam troche fotek nieba porobiłem moim kompaktem. Chciałem Zayzkom bardzo podziękować za pomocy i wspaniale spędzony czas, całej reszcie też dziękuje :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś foty z ludzkimi gembami... to se człowiek na gwiazdy popatrzy... :D

 

no Twojej to nam brakowało bardzo, naprawdę nie mogłeś przyjechać? :(

 

bo atmosfera to no niech sam Marvas zaświadczy:

IMG_5459res.jpg

 

uwodzicielska mina Darka B.

IMG_5419res.jpg

 

tu pokaz filmu z Side

_MG_5367res.jpg

 

Adam z Piły zdradza tajniki dobrej mapki

_MG_5369res.jpg

 

zatroskana mina Zazika

IMG_5316res.jpg

czy będzie można wreszcie polukać?

 

bo tego nie wiedzieli nawet najstarsi górale:

IMG_5338res.jpg

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jestem w domu... po 12 h jazdy.

 

Powiem jedno - było warto jechać 850 km nawet ze skręconą nogą...

 

Chcę podziękować wszystkim wspaniałym ludziom, których poznałam na zlocie.

 

Na gorąco na razie tyle - teraz niech reszta się tłumaczy...

 

pozdrawiam zlotowo

 

Ori2711

 

Ps: Było wspaniale :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... było rewelacyjnie!!! Szkoda, że to już koniec. Dzięki wszystkim! Tak wspaniałych ludzi dawno nie spotkałem... jeżeli w ogóle.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Krzysztof

 

Czy ktoś może mi podać więcej info na temat Borucina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze!!! Jeszcze!!! :helo:

no Twojej to nam brakowało bardzo, naprawdę nie mogłeś przyjechać?

...byłem z Wami myślami! :Beer:

No cóż tak się poukładało... ale czkało mi się cały weekend... :szczerbaty:

 

Nie wiedziałem że na zlocie był słynny aktor Tim Roth!!! :rolleyes::D

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... było rewelacyjnie!!! Szkoda, że to już koniec. Dzięki wszystkim! Tak wspaniałych ludzi dawno nie spotkałem... jeżeli w ogóle.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

Krzysztof

 

Czy ktoś może mi podać więcej info na temat Borucina?

 

mowisz masz... http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=7883.0

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff i ja wczoraj pozno dotarlem. Byly drobne przygody ale wszystko skonczylo sie dobrze.

 

A jak bylo na zlocie? Mozna napisac, ze "jak zwykle" - czyli rewelacyjnie. Milo bylo spotkac starych przyjaciol, ale nie mniej ciekawe bylo poznanie nowych.

 

Patrzac na ilosc aparatow fotograficznych zastanawialem sie, czy to jest jeszcze zlot astro, czy moze juz fotograficzny ;) A ja dla odmiany nie zrobilem ani jednego zdjecia :P

 

Z wczorajszych kontaktow telefonicznych wyglada na to, ze kazdemu udalo sie wrocic ze zlotu "w calosci".

 

Pozdrowionka,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.