Skocz do zawartości

teleskop 61 cm sprzedam


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba wszyscy w Polsce znają ten legendarny teleskop . Cóż mam o nim napisać , lustro 61 cm , ogniskowa fizyczna 2950 , trzeba po wielkiej drabinie włazić żeby dostać się do okularu . Poza tym skóra , klima , pierwszy właściciel i bez wypadku :) M-13 wypala oczy , ostrzegam !! . Cena bardzo wysoka ale liczę że znajdzie się konkretny nabywca . Jest oczywiste że nie oddałbym tego sprzętu gdybym nie musiał . Hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy w Polsce znają ten legendarny teleskop . Cóż mam o nim napisać , lustro 61 cm , ogniskowa fizyczna 2950 , trzeba po wielkiej drabinie włazić żeby dostać się do okularu . Poza tym skóra , klima , pierwszy właściciel i bez wypadku :) M-13 wypala oczy , ostrzegam !! . Cena bardzo wysoka ale liczę że znajdzie się konkretny nabywca . Jest oczywiste że nie oddałbym tego sprzętu gdybym nie musiał . Hej

 

Aż serce sie kroi :icon_cry:

 

mam nadzieję, że pójdzie w dobre ręce i jeszcze go zobaczysz nie raz...

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zbieram na "metrówkę" po prostu jestem w trakcie rozwodu i muszę spłacić swoją już prawie byłą żonę . Ot cała tajemnica , kobiety kosztują .

 

może zrobimy zrzutę i nie będziesz musiał sprzedawać sprzętu...

 

Czasami cena wolności jest straszna...

 

pozdrawiam Cie serdecznie

 

Trzymaj się

 

Ori2711

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby ten sprzęt został w Polsce . Wiem że na giełdzie europejskiej dostałbym dużo więcej ale też widzieliście jak się ten teleskop budował w bólach przez ponad 3 lata . Cena jest wysoka ale liczę że znajdzie się nabywca lub grupa nabywców . Na płatość mogę poczekać do końca maja po wpłaceniu sensownej zaliczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr z tym zawałem nawet nie strasz szkoda by było takiego gościa jak ty.

Tego działka bardzo szkoda bo pewnie nie trafi w tak dobre ręce i nie będzie gościł na każdym zlocie.

Jeśli macie Panowie jakieś rezerwy to do dzieła niech ten legendarny sprzęt dopracowywany takie długie lata :D pozostanie w naszym forumowym gronie.

 

W jakim kraju my żyjemy w Irlandii kumpel na taki telep zarabia w ciągu trzech miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że chociaż w takich sprawach masz fachowaca, Oskara, pod ręką.

 

PS. Piotr - jaka cena ?

 

Pozdr

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie miałem jeszcze żony zainteresowanej astronomią , dlatego zaprosiłem Ori na kolacje przy świecach. Potem może dojdziemy do wniosku że świece to niepotrzebne "light pollution" :banan:

 

Taaa. ale przy rozwodzie sprzęt biorę ja... :szczerbaty: (taki żart oczywiście...)

 

pozdrawiam przekornie

 

Ori2711

 

Ps: hej to mój 200setny post !!!

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a tak wracając, to ten teleskop przecież jeszcze na gwarancji jest?:)

to może oddać wytwórcy, powiedzieć, że niedobry

... bo życie rujnuje

i niech oddaje kase

 

 

 

 

 

 

kurcze Piotrze nic wymyśleć nie mogę, żeby Cię jakoś pocieszyć

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie , producentowi nie oddam . Chciałby pewnie za pół ceny , niemożliwe . Zresztą mam w obserwatorium płytę stalową "nierdzewkę " o pow 0,9 m kw za którą ten pan chce 1800 zł i jeszcze źle nawiercił otwory . Ta płyta ma wzmocnić podstawę teleskopu i zniwelować błędy producenta w projektowaniu . Tylko niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego za te błędy ja mam zapłacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, dobrze że poczucie chumoru Cię nie opuszcza :) no i mam andzieję, że niedługo zaczniesz znowu kupować a nie sprzedawać :). A co do "tego" producenta to chyba normalne takie zachowanie, mnie bynajmniej ono nie dziwi, niestety. Acha, no i pewnie tłumaczy to coś w takim stylu: "to nie błedy ale upgrade do ulepszonej, stjuningowanej wersji DELUX" :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie zapytac sie czy znacie kogos co sie rozwiodl i polepszylo mu sie tym bardziej po ponownym ozenku ?

Czy nie prosciej przejsc na wielozenstwo? Przeciez wszyscy jestesmy jednego Boga . :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.