Skocz do zawartości

Relacja z zamienia w Turcji


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Poniżej prezentuje 2 moje zdjęcia wykonane podczas tegorocznego zaćmienia Słońca w Side. Poniżej każdego zdjęcia znajduje się w miarę dokładny opis

 

2006_03_29_multiexposure_mamiya.jpg

 

Zdjęcie wykonane aparatem fotograficznym Mamiya RB67 ze standardowym obiektywem Secor 90mm (dodam, że aparat ten umożliwia wielokrotne naświetlanie tej samej klatki, której wielkość to 70mmx60mm) na materiale Fuji Reala 100 ze statywu fotograficznego. Finalna fotka powstała ze złożenia następujących ujęć:

- pierwsza i druga klatka wielokrotne ekspozycje Słońca przed całkowitym zaćmieniem przez folię Baadera, zostało to naświetlone na dwóch klatkach gdyż statyw został niechcąco poruszony o ile się nie mylę chyba po szóstym ujęciu.

- trzecia klatka to zdjęcie tylko całkowitego bez żadnego filtra

- czwarta klatka wielokrotne ekspozycje Słońca po całkowitym zaćmieniu przez folię Baadera

- piata klatka zdjęcie panoramy, które zostało wykonane około godziny po ostatnim kontakcie

Oryginalnie Słońce znajdowało się znacznie wyżej i bardziej na prawo niż jest to na tym zdjęciu. Negatyw zeskanowany na skanerze Epson Photo Perfection 2450, obróbka PhotoShop CS.

 

2006_03_29_multiexposure_300d.jpg

 

Podobne tematycznie zdjęcie ale wykonane za pomocą Canona 300D+obiektyw pożyczony od Pawła Łańcuckiego (nie wiem dokładnie co to było, ale był to zoom Canona USM) z ogniskową ustawioną na 22mm. Całość stała sobie szczęśliwie nie poruszona na statywie podczas całego zaćmienia a zdjęcia pstrykały się co 30s. Finalne zdjęcie powstało po wybraniu zdjęć wykonywanych w interwale 5 minut przez folię Baadera oraz z jednego zdjęcia z fazy całkowitej zrobionego bez filtra. Wszystko złożone w 5 sekund za pomocą prostego programu StarTrials http://www.startrails.de/html/software.html. Reszta obróbki w PhotoShop CS. Zdjęcie z tłem zostało wykonane 2 dni po zaćmieniu w świątyni Appolina w Side.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke zdjęć niezupłenie zacmieniowych (czyli co 22 sztuki Turków i 22 sztuki Polaków robiły przez tydzień) z naszej wymiany Eclipse Hunters można znaleźć tu: Eclipse Hunters

Jest też oczywiscie zdjęcie zbiorowe z forumowiczami ze spotkania w wieczór przez zaćmieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ooooo ,widzę w tle nasz hotel "Melas"

A więc byliśmy blisko siebie. :Beer:

 

No właśnie, też mi to od razu rzuciło się w oczy :) Co ciekawe ja dzisiaj w sieci znalazłem zdjęcia koleżanki ze studiów zrobione w czasie zaćmienia z Side. Jaki ten świat jest mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wystawa pozaćmieniowa na Politechnice Warszawskiej

 

W dniach 29 maja - 2 czerwca 2006 w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej można będzie zobaczyć wystawę zdjęć z projektu Eclipse Hunters- zarówno tych astronomicznych (docenionych publikacją w National Geographic) jak i dotyczących obserwacji.

 

1 czerwca 2006 o godzinie 17:00 w Kawiarni Rektorskiej odbędzie się prezentacja Programu MŁODZIEŻ - unijnego wsparcia dla inicjatyw młodzieżowych, współfinansującego m.in. Eclipse Hunters. Prezentację poprowadzi gość z warszawskiego biura Programu. Natomiast około 18:00 zapraszamy na prezentację projektu Eclipse Hunters.

Zapraszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeśli można prosić - raz jeszcze uploadować :)

No to pięknie a ja już usunąłem z dysku ,mam tylko pełny film 1.6 Gb.

Jak znajdę chwilę obrobię jeszcze raz ten fragment do akceptowalnej wielkości.

Jak zapomnę przypominaj. :Boink::D

ps.

Chyba że ktoś ma i wrzuci tam jeszcze raz. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.