Skocz do zawartości

Relacja z zamienia w Turcji


Mirek Krasnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drogie kolezanki i koledzy. 40 osobowa grupa jest juz w Side. Narazie kapiemy sie w basenach, morzu (woda cieplejsza niz w baltyku latem) pijemy duzo piwa zeby nas ptasia grypa nie dopadla i szykujemy sie na zacmienie. Pogoda idealna czyste sloneczne niebo 24 stopnie ciepla. Kilometr od nas w ruinach starego Side bedzie stanowisko NASA. Na stronie NASA mozecie zobaczyc transmisje z zacmienia. W hotelu duzo gosci z USA, Szwajcarii, Niemiec tez przyjechali na zacmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje Mirku, że Wam tak cieplutko i że słonko świeci,

a jak podróż? minęła spokojnie?

a niestety prognozy dla Polski są bardzo przygnębiające,

mam nadzieję, że chociaż Wam się udadzą obserwacje

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Kilka godzin temu przyjechalem do Warszawy. O 6.10 mam samolot z Okęcia do Amsterdamu, tam przesiadka na samolot do Stambłu. W Stambule przesiadka na lokalne linie i lot do Antalyi. Jeszcze tylko muszę dostać się jakoś do Side i wieczorem powinienem dotrzec do hotelu. Jeszcze tylko muszę namierzyć mój sprzęt wysłany autokarem z krakowską grupą i spokojnie mogę udać się do baru z Polakami inside:)

Pozdrawiam

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze fotki z testów sprzętu

 

P1080081.JPG

 

Upał potworny 40 stopni w słońcu ale na szczescie jest basen i piwo

 

P1080117.JPG

 

Na tym tarasie jutro robimy zacmienie

 

P1080111.JPG

 

Z tych ruinach obok nas NASA przeprowadzi transmisję zaćmienia na cały świat. Oglądajcie w internecie.

 

Jutro damy fotki z zaćmienia

 

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie z Side.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Z tych ruinach obok nas NASA przeprowadzi transmisję zaćmienia na cały świat. Oglądajcie w internecie.

 

Jutro damy fotki z zaćmienia

 

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie z Side.

 

Bylem tam! Uwazajcie w tym forcie na male szaro-zielone jaszczurki. Gryza cholery!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wszystkim

pogoda wspaniała, czyste niebo i niesamowite

wrażenia

warto dla takiego widoku jechać chocby na koniec świata

:notworthy::banan::D

 

parę przeciętnych fotek

 

Zmiana_rozmiaruIMG_0275.JPGZmiana_rozmiaruIMG_0353.JPG

Zmiana_rozmiaruIMG_0360.JPGZmiana_rozmiaruIMG_0363.JPG

Zmiana_rozmiaruIMG_0431.JPG

 

Jutro mamy wycieczkę do Palmukale

pojutrze do Antayly

w sobotę leniuchowanie :Beer:B)

no i w niedzielę do domciu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś jeszcze oglądał relację NASA z zaćmienia? Mnie osobiście całkiem się podobała, ale udało mi się i popatrzeć na słoneczko w Poznaniu - pogoda w miarę dopisała. Mimo, że w Polsce sporo brakowało do całkowitego, to jednak też człowiek czuł jakieś dziwne podniecenie tym całym zjawiskiem... Bardzo fajne to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza pogoda zdołowała mnie i wkurzyła. Ani przez sekundę nie widziałem Słońca. A teraz dobiły mnie te fotki z Turcji. Chyba nie będę oglądał tego wątku, bo albo ucierpi moje serce, albo komputer :D . Co mogę napisać? Zazdroszczę jak wszyscy, którzy zostali w Polsce. Szkoda, że to następne zaćmienie jest na północy Syberii, bo tam z pogodą może być gorzej. Z tym, że bardzo odpowiada mi termin - środek wakacji. Jeżeli tylko zdrowie dopisze nie odpuszczę. Nie będę przeżywał drugi raz tego samego. W najgorszym wypadku (brak ładnej pogody) zaliczę ciekawą wycieczkę. Szkoda tylko, że to jeszcze ponad dwa lata :(.

Przypuszczam, że to całkowite zaćmienie obejrzało znacznie więcej Polaków niż "węgierskie", które było znacznie bliżej. To świadczy o tym, że odległość staje się coraz mniejszym problemem. Dlatego poważnie zaczynam się zastanawiać nad tygodniowym wypadem do północnej Afryki (np. południowy Egipt), aby zobaczyć kawałek południowego nieba :). W końcu jeszcze nigdy nie byłem poza Europą, a latka lecą :(

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.