Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może wie ile metrów ma komin z kopalni KWK Budryk w Ornontowicach????

Ciężko znaleźć cokolwiek...

W każdym razie tu go nie ma ;)

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php...mp;postcount=60

(budowle w Polsce 200m i więcej; z tego zestawienia wynika, że RTCN Kosztowy to druga co do wysokości budowla w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :Salut:

patrykos mi się wydaje że to nie Tatry zeby tak wystawać nad grzbietem Babiej musiały by mieć co najmniej 3000m n p m.Patrząc perspektywicznie z Katowic nie siegają więcej niż ok 1250 metra n.p.m względem wysokości Policy.A to coś co widać na zdjęciu sięga ok 1500metra n p m wysokości Babiej Góry.

No ale tak mi się wydaje. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum, na którym znajduje sie to zdjęcie (ciekawe w której części Jaworzna zostało zrobione) są tez linki do filmików z Tatrami widzianymi z Krakowa.

 

http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic...1d544ac7#139588

 

Na moje oko to na pierwszym z filmików autor sfilmował głównie chmury :)

 

Co o tym myslicie ?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zdjęcie z bliskiego od Bieszczadów słowackiego Wyhorlatu 1076m

Bedę robił do niego opis.

 

http://img338.imageshack.us/img338/7688/in...horlacietf9.jpg

 

Te góry na pierwszym planie to Slanske Vrchy z Šimonką po lewej chyba. A na ostatnim planie całiem po lewej to Kralova Hola zdaje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Ten drugi filmik super extra(pierwszy nie chce mi wystartować)

Najbardziej podoba mi się szczyt Lodowego który niczym płetwa rekina wystaje ponad wierzchołkiem Łysiny 891 .

Poza Tatrami widać również ważniejsze szczytu Beskidu Wyspowego jak Luboń Wielki 1022,Szczebel 977,Lubomir 904 i Łysina 891(te dwa zasłaniają patrząc z tego punktu Turbacza 1310) oraz Beskid Makowski z Kotoniem 858, i częściowo grupę Policy.

 

Czy da sie te filmy jakoś ściągnąć?

 

Masz rację Przemku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza Tatrami widać również ważniejsze szczytu Beskidu Wyspowego jak Luboń Wielki 1022,Szczebel 977,Lubomir 904 i Łysina 891(te dwa zasłaniają patrząc z tego punktu Turbacza 1310) oraz Beskid Makowski z Kotoniem 858, i częściowo grupę Policy.

 

Czy da sie te filmy jakoś ściągnąć?

Hej :Salut:

Może spróbuj tego:

http://www.idg.pl/ftp/pc_13128.html

właśnie ściągnąłem plik instalacyjny, więc jeszcze nie wiem jak (i czy :)) to działa.

 

Spróbuję może jakies screeny zrobic z tego filmu i połaczyc je w panoramę, bo bardzo mnie ciekawi ten Beskid Wyspowy :)

 

EDIT: program działa bez zarzutu, jednak potrzebny będzie jeszcze

http://www.idg.pl/ftp/pobierz/pc/11975.html

do odtworzenia pliku flv

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy Tatry zdarzało się komuś widzieć np z okolic Łodzi albo z hałdy odkrywki Bełchatów,albo z innych w podobnej odległości miejsc.

Czytałem że widział je pilot wojskowy w locie ponad lotniskiem w Radomiu. :lol:

co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy Tatry zdarzało się komuś widzieć np z okolic Łodzi albo z hałdy odkrywki Bełchatów,albo z innych w podobnej odległości miejsc.

Czytałem że widział je pilot wojskowy w locie ponad lotniskiem w Radomiu. :lol:

co o tym myślicie ?

Jesli ta hałda wqygląda w g.earth ja wielka biało pomarańczowa plama, to znajduje sie ok 230 km w linii prostej od Tatr. To juz chyba trochę za daleko, żeby oglądać Tatry, choć moge się mylić (nie wiem jaka jest wysokość owej hałdy). Co do Radomia - ok. 250 km, własciwie przy dobrej pogodzie mozliwe, to w sumie kwestia wysokości lotu :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. bo widzę, że juz jest nowy post :) - nie ma za co, jak będę miał chwilke to sie pobawię :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę Tomku że jak to zainstalowałem to odtwarzanie z linku idzie sprawnie,ale co dalej z tym zrobić za kiepski jestem do komputerów.

 

Za to w tym pierwszym filmiku jezeli chodzi o Tatry to oprócz grupy Łomnicy widać rzeczywiście tylko chmury nad Tatrami.

Ale jezeli spojrzeć na poczatku na wschodnią stronę,wydaje mi się ze widać nawet Jaworzynę Krynicką ,potem na prawo grupę Radziejowej(wygląda jak góra stołowa),Beskid Wyspowy z najwyższym szczytem Mogielicą 1170(z stożkowym szczytem) i część Gorców.

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę Tomku że jak to zainstalowałem to odtwarzanie z linku idzie sprawnie,ale co dalej z tym zrobić za kiepski jestem do komputerów.

 

Za to w tym pierwszym filmiku jezeli chodzi o Tatry to oprócz grupy Łomnicy widać rzeczywiście tylko chmury nad Tatrami.

Ale jezeli spojrzeć na poczatku na wschodnią stronę,wydaje mi się ze widać nawet Jaworzynę Krynicką ,potem na prawo grupę Radziejowej(wygląda jak góra stołowa),Beskid Wyspowy z najwyższym szczytem Mogielicą 1170(z stożkowym szczytem) i część Gorców.

Pozdrawiam :Salut:

Nie mam daru do tłumaczenia ale spróbuje :)

Po otwarciu YTdownloadera pojawia sie jego ikona w prawym dolnym rogu ekranu. Klikasz prawy przyciskiem myszy, wybierasz opcje "New Download", w pasku "URL" wpisujesz adres strony z filmikiem, potem najlepiej wybrac pulpit jako miejsce do zapisania pliku. Po kliknięciu OK wydaje się, że nic sie nie dzieje (moje wrażenia :)) ale wtedy ściąga sie film. Zapisuje sie w formacie .flv Zeby to otworzyć trzeba ściągnąć i zainstalowac ten drugi program, który podałem jako EDIT.

 

Wybacz, jesli napisałem coś oczywistego dla Ciebie ale nie wiem jaka jest Twoja wiedza, w razie czego pytaj dalej lub... wybacz :)

 

Robienie screenów idzie jak krew z nosa, nie ma szans na użycie sticha Canona, bedzie trzeba to robić ręcznie.

 

Na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak że z tą krzywizną ziemi nie jest tak tragicznie,że 350km da radę z terenu płaskiego na Tatry

Oglądałem film na Discovery, i pokazano tam widok z masywu wulkanicznego Kenia- było widać z niego Kilimandżaro które właśnie znajduje się w odległości ok 350 km,wyglądało na wyciagnięcie reki.Wiem że to góry o znacznie wyższe no i czystość i gęstość powietrza na tej wysokości. Ale te obliczenia stosunku krzywizny do odległości z którymi się spotykałem np.w internecie nie przekładają się na realia- przynajmiej w jakims stopniu - tak myślę. :mellow:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy Tatry zdarzało się komuś widzieć np z okolic Łodzi albo z hałdy odkrywki Bełchatów,albo z innych w podobnej odległości miejsc.

Czytałem że widział je pilot wojskowy w locie ponad lotniskiem w Radomiu. :lol:

co o tym myślicie ?

 

Widoczne to może i są, ja jednak zachęcałbym do zadawania pytań o prawdopodobieństwo zobaczenia ich stamtąd. Oddalając się od nich o ponad 200km pamiętajmy, że po drodze natrafiamy na ogromną masę atmosfery rzadko czystą i stabilną, co może wykluczać ich obserwowanie pomimo tego, że w linii prostej promienia świetlnego nasze oczy mają je w zasięgu. Operując okresem raz na rok/raz na dwa lata w odniesieniu do warunków widoczności ich np. z Częstochowy (strzelam...) możemy przyjąc spokojnie, że widoczne nie będą, mimo że teoria nam tego nie uniemożliwi.

 

Zaskoczony jestem za to zdjęciem Tatr z Bieszczadów. Zauważcie, że oglądając zdjęcia z naszego regionu robione Tatrom wydaje się, że ich widocznośc jest oczywista, tylko "czasami" pojawiają się chmury po drodze i ich nie widać, natomiast są duże, rozlożyste i wyraźne. Natomiast na fotce z Bieszczadów widać jak ogromna jest to odległość i jak wielkie szczęście miał autor tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieszczadach często zdarza się zimą zjawisko inwersji i może utrzymywać sie nawet kilka dni,rozumię że częstotliwość takiej widoczności z odległości i z terenów płaskich,miejskich może być naprawdę znikoma ze wzgledu właśnie na zanieczyszczenia itp..,ale miałem na myśli właśnie te wyjątkowe sytuacje w sprzyjających warunkach.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.