Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam SzanowneGrono!

Mam pytanie natury technicznej. Jaki soft polecacie do przygotowywania wizualizacji i symulacji gor? Odwiedzilem strone Radio Mobile. Czy jest cos jeszcze godnego uwagi? Zalezy mi szczegolnie na w miare dokladnych wizualizacjach.

 

I czy znacie tego typu oprogramowanie pracujace pod systemem MacOS?

Przyznam, ze nawet nie za bardzo wiem, jak szukac takiego softu w google :) Jakie slowa kluczowe wpisac...

 

Z gory bardzo dziekuje za informacje i przepraszam, jesli temat byl walkowany.

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam SzanowneGrono!

Mam pytanie natury technicznej. Jaki soft polecacie do przygotowywania wizualizacji i symulacji gor? Odwiedzilem strone Radio Mobile. Czy jest cos jeszcze godnego uwagi? Zalezy mi szczegolnie na w miare dokladnych wizualizacjach.

 

I czy znacie tego typu oprogramowanie pracujace pod systemem MacOS?

Przyznam, ze nawet nie za bardzo wiem, jak szukac takiego softu w google :) Jakie slowa kluczowe wpisac...

 

Z gory bardzo dziekuje za informacje i przepraszam, jesli temat byl walkowany.

 

http://www.google.pl/search?q=MacOS+GIS&am...lient=firefox-a

http://www.google.pl/search?hl=pl&clie...=Szukaj&lr=

http://www.google.pl/search?q=MacOS+Visual...lient=firefox-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voytasosuch-witaj na forum!

Domyślnym wyborem programu do generacji panoram jest Micro Dem - przewałkowany przez kilku użytkowników naszego forum. Nie wiem jak odpowiedź na pytanie o Maca - Koledzy, pomożecie? - ale MD oferuje bardzo wiarygodną jakość odwzorowania terenu, a dla niektorych regionów, jak Alpy czy Tatry, przy obecnych danych SMRT-1 nawet rewelacyjną. Wpisz w forumowej szukajce "micro dem" i pokrewne hasła, z pewnością znajdziesz w naszym wątku dużo pożytecznych informacji. Myśle także, że zaciekawi Cię nowe softowe odkrycie Rafała, którego próbkę dał chyba w ostatnim poście :) Pozdrawiam i zapraszam do czytania i pisania w wątku!

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam prośbę. mogłby ktoś wygenerować taką panoramę widoku w kierunku Tatr z Czeladzi (woj.Śląskie) najlepiej oczywiście z najwyższego punktu w mieście czyli polnego wzgórza przy DK94 (obok Zajazdu Oberża) albo z Góry Św.Doroty w Będzinie (najwyższy punkt w całej okolicy ze świetnym widokiem na Beskidy i potencjalnie na Tatry na które od dłuższego czasu poluje)

będe bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam właśnie przez okno w kierunku południowym - przepiękna inwersja! Trzymajmy kciuki, że siedzi wystarczająco nisko i ORJ będzie miał dzisiaj okazję do bardzo dalekich fotek :)

 

Tak przy okazji - wypadałoby w końcu pomyśleć o tym wyjeździe, który od dawna planujemy. Pradziad w ten weekend nie wypalił, ale możemy pomyśleć o przyszłym weekendzie. I teraz pytanie - czy chcemy jechać na Pradziada, czy zasugerowani wynikami Kosciaka udamy się w Śl-Morawski (np. na Radhosta). Poproszę zainteresowanych o wypowiedzenie się w tym temacie. Proponuję wyjazd, który nie potrwa dłużej niż 12 godzin i pozwala na obserwacje o zachodzie Słońca. Ze swojej strony czterem osobom mogę udostępnić miejsce w samochodzie.

 

Czekam na zgłoszenia i sugestie.

 

PS. Oczywiście wyjazd będzie uzależniony od inwersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo świetnej dzisiejszej pogody widoczność sięgała maksymalnie ok 20 km. Więc bardzo kiepsko. Ale mimo to w grudniu/styczniu do zobaczenia gór wystarczy mi tylko pogodny, słoneczny dzień, a w zasadzie zachód słońca. Taki jak dziś, słońce chowające się za masyw Pradziada. Widok w lornetce cudowny, przydał by się też lepszy aparat. Miejsce te co zwykle w moim wypadku - obwodnica Lublińca.

Pozdrawiam.

DSC03323.JPG

DSC03325.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na zgłoszenia i sugestie.

 

Witam. Mateusz, ja bym proponował wypad w Śląsko-Morawski. Ładne to pasmo, zimą szczególnie. Szybszy i pewniejszy dojazd niż w Jesioniki, to atuty. Global Mapper pokazał mi, że szczyt Scheebergu powinien być widoczny szczególnie z okolic Radhostu, tylko, że sama góra to taka nasza Równica, dużo ludzi, na pobliski Pustevny można wjechać autem, więc traci się przez to górski klimat. Ale widok jest ładny, niby wciąż beskidzki ale czuć już inny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mateusz, ja bym proponował wypad w Śląsko-Morawski. Ładne to pasmo, zimą szczególnie. Szybszy i pewniejszy dojazd niż w Jesioniki, to atuty. Global Mapper pokazał mi, że szczyt Scheebergu powinien być widoczny szczególnie z okolic Radhostu, tylko, że sama góra to taka nasza Równica, dużo ludzi, na pobliski Pustevny można wjechać autem, więc traci się przez to górski klimat. Ale widok jest ładny, niby wciąż beskidzki ale czuć już inny klimat.

Ale w przypadku wyjazdu obserwacyjnego klimat górski ma tak na prawde drugorzędne znaczenie ;) - ważne żeby być odpowiednio wysoko nad ziemią, żeby przewyższyć pułap inwersyjny. Jeżeli na Radhost można się łatwo dostać, tzn. dojazd i wjazd na góre nie potrwa więcej niż 3h, to można potraktować to jako "szybką" wycieczke. Zaczekamy do zachodu i można wracać. Kto poza Elcupą jeszcze chętny na wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacOS+GIS
Voytasosuch-witaj na forum!

Pozdrawiam i zapraszam do czytania i pisania w wątku!

 

 

Bardzo dziekuje za wskazowki i powitanie.

Juz wiem jak szukac :D Jest soft pod MacOS X. Musze jeszcze rozgryzc co z niego moge wyciagnac jesli chodzi o nasze okolice.

Mieszkam w Rudzie Slaskiej, w dzielnicy Bykowina. Mamy tu kilka swietnych miejsc do obserwacji (ok. 300mnpm) i przy dobrej widocznosci piekna panorame Beskidow. Nie jestem pewny, ale wg. kompasu mozna upolowac Tatry. Dlatego potrzebuje wizualizacji, zeby sie upewnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze zanim opanuje oprogramowanie i bede samodzielnie przygotowywac wizualizacje, usmiechne sie do kogos z SzanowgegoGronaEkspertow o sprawdzenie, czy z podanego ponizej miejsca jest szansa zobaczyc Tatry :) A moze nawet jakas wizualizacja...? :)

 

50°16'22.80"N

18°52'39.56"E

 

Namiary sciagniete z Google Earth

 

Czekam na lepsze warunki, zeby zrobic zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za wskazowki i powitanie.

Juz wiem jak szukac :D Jest soft pod MacOS X. Musze jeszcze rozgryzc co z niego moge wyciagnac jesli chodzi o nasze okolice.

Mieszkam w Rudzie Slaskiej, w dzielnicy Bykowina. Mamy tu kilka swietnych miejsc do obserwacji (ok. 300mnpm) i przy dobrej widocznosci piekna panorame Beskidow. Nie jestem pewny, ale wg. kompasu mozna upolowac Tatry. Dlatego potrzebuje wizualizacji, zeby sie upewnic :)

 

Czesc,

Ja też jestem z Bykowiny, ale z naszej dzielnicy Tatr jeszcze nie widzialem (choc sam nie jestem przekonany czy kiedys z okna nie widziałem Tatr Zachodnich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch naszych forumowych Kolegów - którzy myślę, że sami się zgłoszą i dokładniej opowiedzą ;) - udało się wczoraj z misją obserwacyjną na Radhosta. Pierwsze wyniki wyjazdu pojawią się dzisiaj na DO, a póki co - Panowie - chętnie posłuchamy, jakie macie wrażenia z Morawskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w przypadku wyjazdu obserwacyjnego klimat górski ma tak na prawde drugorzędne znaczenie ;) - ważne żeby być odpowiednio wysoko nad ziemią, żeby przewyższyć pułap inwersyjny. Jeżeli na Radhost można się łatwo dostać, tzn. dojazd i wjazd na góre nie potrwa więcej niż 3h, to można potraktować to jako "szybką" wycieczke. Zaczekamy do zachodu i można wracać. Kto poza Elcupą jeszcze chętny na wyjazd?

 

Witam. Mateusz, ja bym z wami chętnie pojechał, ale niestety przez najbliższy czas będę uziemiony przez świeżo złapaną grypę, więc odpadam.

Zaskoczyła mnie szybkość decyzji dwóch tajemniczych Kolegów. Jestem bardzo ciekawy wyników, w końcu wczoraj z kamerki wyglądały bardzo zachęcająco.

 

P.S. Właśnie zajrzałem na dalekieobserwacje - genialna sprawa!

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry ze Środulskiej Górki, niestety musiałem znacznie zmniejszyć rozdzielczość zdjęcia oraz użyć dość mocnej kompresji aby można było zamieścić na forum. Kolory lekko zmienione aby uwidocznić Tatry

świetne ! to tylko potwierdza że z naszych okolic Diablak nie zasłania wszystkiego jedynie Tatry Zachodnie i część polskiej część T.Wysokich.

Ponawiam gorącą prośbę o wizualkę widoku z Czeladzi. Obawiam się że właśnie górka na Środuli oraz wzgórze osiedla Syberka w Będzinie może mi większość zasłonić. Z Dorotki z tego co mi szanowni koledzy pokazali nic nie może przeszkodzić chyba tylko pogoda i okres grzewczy :P

 

dokładne namiary na moją lokalizację:

19° 5' 34,27" E

50° 19' 23,06" N

 

Będe bardzo wdzięczny za pomoc bo niespecjalnie udaje mi sie samemu ogarnąć to oprogramowanie.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojsa

Doskonałe zdjęcie! Kiedy było robione?

Mam wrażenie, że gdyby nie bloki na Kisielewskiego, to byłoby jeszcze widać Tatry Bialskie - tutaj przewagę ma Lenartowicza - tyle tylko, że tam Beskidy kończą się mniej więcej na Skrzycznem, a tutaj właściwie nic nie ogranicza horyzontu - nie przypuszczałem, że aż tak dobrze je widać.

A tak z innej - czy ktoś rano wychodził dzisiaj z aparatem? Widoków wprawdzie nie było, ale za to słońca poboczne aż palce lizać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne ! to tylko potwierdza że z naszych okolic Diablak nie zasłania wszystkiego jedynie Tatry Zachodnie i część polskiej część T.Wysokich.

Ponawiam gorącą prośbę o wizualkę widoku z Czeladzi. Obawiam się że właśnie górka na Środuli oraz wzgórze osiedla Syberka w Będzinie może mi większość zasłonić. Z Dorotki z tego co mi szanowni koledzy pokazali nic nie może przeszkodzić chyba tylko pogoda i okres grzewczy :P

 

dokładne namiary na moją lokalizację:

19° 5' 34,27" E

50° 19' 23,06" N

 

Będe bardzo wdzięczny za pomoc bo niespecjalnie udaje mi sie samemu ogarnąć to oprogramowanie.

 

http://img118.imageshack.us/img118/2390/sym1rj8.jpg Jak tam nie ma zadnych zabudowan, to widoki niezłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To mój pierwszy post na forum i pomyślałem że przyda się jakieś wpisowe, mam nadzieje że się nada ;)

 

Wczorajsze 'Dalekie Obserwacje'

Praded (145,5km) i Vysoke Hole (143,9km) z Wielkiej Raczy

 

Było coś jeszcze widac w kierunku południowo zachodnim w kierunku alp (one to napewno nie były), w każdym razie obiekt wydawał się być bardzo daleko narazie ustalam co to mogło być ;).

 

Pzdr. :Salut:

 

3bb5ded14e34843am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.