Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzę, że nikt nie zareagował... ;)

 

no to źle myślisz, bo ja wraz z "familiadą" odwiedziłem Moutain of Klimont.Fajne widoczki.Ale jedno mnie zraziło, że tam gdzie środek Beskidu, tam sobie rasną brzuski, o zgrozo!Poza tym troszkę uszczuplony widok na Śląsk(nie ma porównania z np. hałdą na Kostuchnie).Wiadomo, dzisiaj nie było szans na Wierchy.Ale zawsze to nowe miejsce.

 

P.S.

Jakieś mam problemy z przesłaniem fotek na serwer!!

Kurza twarz!!

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie hałda w kostuchnie jest moim celem w czwartek, mam nadzieje, ze pogoda bedzie choć podobna do tej dzisiejszej. Ktos byłby chętny na obserwacje?

Jak najbardziej jestem chętny. Zaproponuj godzinę, to podjade.

 

Przy okazji zachęcam innych do dołączenia - jak nie będzie pogody, to się przynajmniej poznamy inaczej niż przez avatar na forum :)

 

 

Pozdro,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia jakie sa takie sa, nie mam lepsiejszego aparatu, do tego dochodzi jeszcze slaby kontrast gor. Ale ogolnie widok na Sudety z Lublinca przezentuje sie tak:

 

70789c9fa7746a4am.jpg

Jedyne, czego jestem tam pewien to Anaberg na pierwszym planie. Reszta to luzna iterpretacja. Za Anabergiem powinny byc Czeska czesc Sudetow z Pradziadem. Dalej na prawo to chyba G. Zlote + Snieznik, nastepnie luka to Kotlina Klodzka(?), i calkiem z prawej ledwo wystajace ponad horyzont to G. Sowie z Wielka Sowa. Jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

 

I jeszcze jedna fotka:

 

63b2aced1961d62am.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rewelacja! :D Prawde mowiac godzina to najlepiej od 15 a im pozniej tym lepiej, przy zachodzie najlepiej widac. Opcje są też dwie. Mozna na kostuchnie, można na hałdzie w Józefowcu :D wiec trzeba sie zdecydowac. Ja pamietam rok 2005 kiedy to po maturze poszlismy z kolegami wieczorem (ok 16) na piwo na wspomniana Józefowską hałdę i zobaczylismy góry.

 

Kwestia ugadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja dzisiaj podjechałem rowerem na hałdę w łaziskach. Podrzucam fotki z kierunku południowo-zachodniego. Na pierwszym zdjęciu dla orientacji po lewej stronie hałda w Rybniku-Rydułtowach.

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bdcd37abd973ed04

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f483ff59952e6769

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=24f84eefe17df0a6

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=55b1addc54b1c893

 

Chyba to zachodnie pasmo beskidów (beskid morawsko-śląski) , bo sudety to raczej nie są.

 

Pozdrawiam. Może w kolejnych dniach pogoda również dopisze.

Edytowane przez mazzispirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja dzisiaj podjechałem rowerem na hałdę w łaziskach. Podrzucam fotki z kierunku południowo-zachodniego. Na pierwszym zdjęciu dla orientacji po lewej stronie hałda w Rybniku-Rydułtowach.

 

Chyba to zachodnie pasmo beskidów (beskid morawsko-śląski) , bo sudety to raczej nie są.

Witaj mazzi w naszych szeregach. I od razu duży plus za fotki. To są Jesionki z widocznym Pradziadem na każdym zdjęciu i pewnie EL Rybnik. :banan:

Tak dzisiaj kilka razy jechalem z S na N Katowic i spowrotem i powiem Wam, że aż żal d*** ściskał, że nie było czasu zajechać na hałdę. Widoczność w środu dnia szacuję na 7.5 z przebyłyskami 8 zaraz przed zachodem. Nie wierzę, że nikt nie zareagował... ;)

Mateo, nie obraź się, ale jeździsz jak na sra..., a efektów nie widać, choć byś jakieś lewe foty z komóry przez bino zapodał tu. <_<

 

Co do mnie to dziś niestety druga zmiana mnie zastała i kibicowanie wam. Michał się trochę opierał przed Klimontem, choć sam mi o niej wspomniał, ale go przekabaciłem i poszedł jak burza, z fotkami też. B):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może to kwestia innej perspektywy, ale ta górka z wieżą na ostatniej focie mi na Lysą nie wygląda. Szybciej na Pradziada, choć tu z kolei sąsiedztwo nie pasuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo, nie obraź się, ale jeździsz jak na sra..., a efektów nie widać, choć byś jakieś lewe foty z komóry przez bino zapodał tu. <_<

Jak to mawiają astromaniacy z tego forum - ja wolę wizuala niż focenie...

 

Ale OK, wszedłeś na ambicje, w czwartek wytaczam ciężkie działa na Kostuchne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia jakie sa takie sa, nie mam lepsiejszego aparatu, do tego dochodzi jeszcze slaby kontrast gor. Ale ogolnie widok na Sudety z Lublinca przezentuje sie tak:

 

70789c9fa7746a4am.jpg

Jedyne, czego jestem tam pewien to Anaberg na pierwszym planie. Reszta to luzna iterpretacja. Za Anabergiem powinny byc Czeska czesc Sudetow z Pradziadem. Dalej na prawo to chyba G. Zlote + Snieznik, nastepnie luka to Kotlina Klodzka(?), i calkiem z prawej ledwo wystajace ponad horyzont to G. Sowie z Wielka Sowa. Jesli sie myle to prosze mnie poprawic.

 

I jeszcze jedna fotka:

 

63b2aced1961d62am.jpg

 

Pozdrawiam

:Salut: Jak mieszkałem w Lublińcu ( obecnie w Gliwicach) to kilka razy widziałem Sudety z Górki Lubeckiej, ale raz to był taki widok że mi szczęka opadła. Zrobiłem kilka ujęć na slajdach, jak będę miał dostęp do porządnego skanera to je zamieszczę. Do dzisiaj nie jestem pewien jakie pasma były widoczne, ale moje przypuszczenia były zgodne z Twoimi.Warto polować na takie widoki, szczególnie po dłuższych opadach deszczu i wietrznej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czwartek czwartkiem a może ktoś dzisiaj miałby sposobność i ochotę się wyrwać na dalekie obserwacje?

Śmiem stwierdzić, że widoczność w Sosnowcu teraz lepsza od wczorajszej a kamerki pokazują klarowne "wierchy".Później powinno być jeszcze lepiej.Chętni??

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W Jastrzębiu dzisiaj zdecydowanie lepiej niż wczoraj, tak na 8. Przez Turista 20x50 widziałem szybujących paralotniarzy na Jaworowym Wierchu. Wiedziałem na co patrzeć dzięki kamerce http://www.javorovy-vrch.cz/index-z.php?p=webkamera. Kamera na Szyndzielni znów działa i ładnie pokazuje zbliżenie na Babią Górę. Jest na tyle dobrze, że są chyba szanse na wierchy z waszych punktów obserwacyjnych. Tak mniej więcej wygląda ode mnie dziś Skrzyczne:

 

7c90d4d6a423252dm.jpg

 

Swoją drogą, ciekawe czy to, że paralotniarze na dzisiaj kończą już latanie nie oznacza osłabienia prądów wstępujących. Ogrzane powietrze nie unosi się już do góry i nie zasysa już ze sobą wilgoci co może doprowadzić do osłabienia przejrzystości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przed 19 na wysypisku - Babia zamglona, ale dzięki śniegowi miejscami widok 3D. Bez szans na Tatry :(

Miał ktos więcej szczęścia ?

 

 

Mateusz - z którego miejsac na Kościuszki widac Łysą ?

 

OT - do kolegów z Sosnowca - jak dojechać do Decathlonu autobusem (oprócz pospiesznych 8XX, które jeżdza tylko w dni robocze) ?

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Jakieś mam problemy z przesłaniem fotek na serwer!!

Kurza twarz!!

Wrzucaj na forum ,problemu nie będzie ,chyba że za duże. :D

Właśnie pakuję się na obserwacje ,widoczność w górach REWELACYJNA. :helo:

 

Wstawajcie rano łapać Tatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - z którego miejsac na Kościuszki widac Łysą ?

Na samym szczycie koło drewnianego Kościółka. Patrzysz w 'kanał' między parkiem i ptasim osiedlem i wtedy majaczy ona z lewej strony tego kanału. Z prawej widoczna jest górka o kapeluszowatym kształcie, zaraz przy Lysej. Nie znam jej nazwy.

 

Ad Darek_B: Dzięki za informacje! Rzeczywiście w Katowicach też teraz widać, że jest dobrze z widocznością. O tyle to dziwne, że ani nie wieje, ani na deszcz się nie zanosi a chmur nie ma w ogóle.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Miałem dzisiaj przyjemność udać się z Michałem na wycieczkę na Dorotkę oraz Górkę Rogoźnicką.

 

Z Dorotki ok 18/30 -słabo ale można było rozpoznać od wschodu Kotonia w B.Makowskim, Lubonia Wielkiego należącego do B.Wyspowego,pozostały B.Makowski.Widoczne Tatry konkretnie tylko śnieg,jednak bez możliwości rozróżnienia szczytów.

Ładnie Babia Góra,jak i Pilsko,Skrzyczne z wieżą,i pozostałe pasma B.Śląskiego do Czantori.

Mętny Beskid Morawskośląski,jednakże można było rozróżnić szczyty.

 

Następnie pojechalismy na Górkę Rogoźnicką,tutaj podobnie jak na Dorotce z tym że krótko widoczne Tatry(śnieg),lepiej już Morawskosląski aż do Radhostu.

jednak dodatkowo widoczny na początku mętnie główny grzbiet Jesioników,z tendencją do szybkiej poprawy wraz z zachodzącym słońcem.Tak że o godz.20/00 można było ładnie rozróżnić,najważniejsze szczyty -Vysokie Hole,Pradziad z wieżą i budynkiem u jej stóp-(przez lornetkę),Medvedi Vrch,Orlik,Keprnik i Serak.

Wtedy zaś w zapadającej już na wschodzie ciemności pogrążały się Babia i stopniowo w kierunku na zachód Beskidy.

Z budowli widoczne bardzo dobrze El.Rybnik,radiostacja Gliwicka.

Chciałem tak ogólnie tylko opisać.

Całą ogromną dokumentację fotograficzną wykonał Michał,ktorą zapewne po uporządkowaniu zamieści nam obszernie na forum.

Pozdrawiam:)

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis z centrum katowic (aleja korfantego) z mieszkanka widzialem ladne pasmo beskidu ślaskiego :D szkoda, ze aparat zostawiłem u rodziców. ale mysle ze niebawem sie znow taka okazja pojawi.

 

Co do jutra to jak to robimy? jakies propozycje? miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

moment moment, ustalmy czy jedziemy rano, czy po południu i nie na Murcki tylko bym sugerował Kostuchnę.To co że dalej, ale o niebo lepsze widoki.Mam 3 miejsca wolne w aucie..., to raz.Dwa, rano mam problem bo do pracy na ósmą.A jak sie uprzecie, to wschód słońca spędzam na "tarasie" i tyle.A tam "wierchy" widać, oj widać...No chyba, że...

 

@MMatusiak - droga jest banalnie prosta.Nie przejmuj się tym.

@Darek-B - ale mnie teraz rozochociłeś, wieżę na słowo pisane.A skąd taka pewność Twoja??Zdradź rąbek tajemnicy, że rano będą "wierchy" widoczne.Czy jest sens wstawać o tak wczenej jak dla mnie porze?

 

P.S. mateusz:

jeśli się chcesz spotkać z ludźmi forumowiczami, to proponuję nie rano (bo kto) a bardziej godziny popołudniowe.Przecież (tak sądzę), że większość o tej porze jest w pracy.

Odbiór.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.