Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem chętny na obserwacyjny wypad - ze szczytu Kościuszki znowu Lysa jak na dłoni. Gdyby ktoś planował wyjazd do Kostuchny lub Murcek, to jestem pod nr telefonu 603-798-617.

M.

hej,

 

mateusz, proszę odbierz telefon bo dzwoni i dzwoni......haaaaalooo

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie już spi :D

 

:D:D:D kto to wie??Czyli sprawę uważam bez odpowiedzi.Tak czy tak z rana zdam relację(bynajmniej postaram się).Jakby coś wypaliło, to proszę o info.Skoro mateusz dał swój nr komóry, to nie będę gorszy i podam swój: 600-094-659.(ERA)

 

Pozdrawiam.

MT

 

MMatusiak - wysłałem Tobie pytanie...na skrzynie Emila.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateusz, proszę odbierz telefon bo dzwoni i dzwoni......haaaaalooo

Wiem, wiem, ale za późno się o tym dowiedziałem ;)

 

Ten wypad z rana miał być oczywiście fakultatywny dla tych, co mogą o tej porze, choć nie wiem jak było rano, ale teraz widoczność do dobrych nie należy. Co do wyprawy popołudniowej, to jestem otwarty na wszelkie propozycje po godzinie 15stej, może być Kostuchna, Łaziska, Klimont... whatever. Kontakt jak zwykle przez forum lub telefon.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południowym horyzoncie sine chmury i raczej bez szans na rozchmurzenie. Widać, że przejrzystość jest dobra, bo pomimo gęstej ściany chmur "coś" tam widać, ale tylko wtedy, gdy wie czego się szuka. Za to Rogoźnicka na północy pięknie się prezentuje, nie wiem jak z kierunkiem zachodnim.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, ale za późno się o tym dowiedziałem ;)

 

Co do wyprawy popołudniowej, to jestem otwarty na wszelkie propozycje po godzinie 15stej, może być Kostuchna, Łaziska, Klimont... whatever. Kontakt jak zwykle przez forum lub telefon.

 

M.

 

no ja bym się pisał ewentualnie, tylko żeby ktoś potwierdził teraz przejrzystość, ponieważ ja z okna nic nie doglądne.Mateusz, Łazicha są ze trzy dychy ode mnie a powiem szczerze mam na nie "chrapkę" jadąc tam nie chciałbym jechać po darmo, wiadomo. Są wogóle chętni w tej kwestii?? Zegar tyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Teraz dopiero wróciłem do domu i na połdniu widzę jest pełna kaszanka - na dobrą sprawę spotkanie przy tej pogodzie ograniczyłoby się do aspektów towarzyskich... Chyba lepiej wyczekać do weekendu i wtedy liczyć na pogodę - przynajmniej wtedy wszyscy będą (nie?) mogli. Mi pasuje sobota, bo w niedziele będę daleko stąd.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Teraz dopiero wróciłem do domu i na połdniu widzę jest pełna kaszanka - na dobrą sprawę spotkanie przy tej pogodzie ograniczyłoby się do aspektów towarzyskich... Chyba lepiej wyczekać do weekendu i wtedy liczyć na pogodę - przynajmniej wtedy wszyscy będą (nie?) mogli. Mi pasuje sobota, bo w niedziele będę daleko stąd.

 

M.

a moim zdaniem właśnie się poprawiło pod koneic dnia <_< . Zobaczymy w weekend co pogoda przyniesie.

Jeżeli wieżyć ICM-ce, to powinno być w miarę dobrze :D , chociaż pogoda zmienną jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybrałem się wczoraj na Pilsko i nie ukrywam, liczyłem na kontynuacje świetnej widoczności z środy. Prognozy nie były już takie dobre, ale też nie tak złe jak zastana rzeczywistość. Śnieg na szlaku powyżej 1300 m n.p.m, przepadający, mokry, zdarzało się, że zapadałem się po uda. Wokół krążyły burze, spadł grad, deszcz ze śniegiem, krupa śnieżna, na szczycie bez śniegu, ale za to błoto, ulewa połączona z silnym wiatrem. Żółty szlak na Halę Miziową zniszczony, niebezpieczny trawers po kamieniach, zapadającym śniegu, osuwającej się ziemi. Na ten moment wymaga on naprawy, można zrobić sobie krzywdę na wiele sposobów. Później jeszcze pomyliłem szlak czerwony ze stokiem narciarskim i leśnymi drogami drwalów (?) w pobliżu szczytu Solisko zszedłem ku przełęczy Glinne. Widoczność była dobra, jeśli tylko trafiła się przerwa w opadach. Strona z prognozą, która była najbliżej prawdy to http://www.yr.no/ i na ten moment mam do niej najwięcej zaufania. Zdjęcia zamieszczę na dniach.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D ,

na początek chciałem mianować Marcina za odkrywcę Diablaka "z gruntu" z moich okolic Sosnowca, czyli Jęzora!Brawo panie Marcinie, nigdybym nie przypuszczał, że znad wiaduktu kolejowego wyłoni się face of Babia :blink: .

 

Na początek gorące foty z Lenartki:

Diablak całkiem całkiem(a wieża na Skrzycznem - palce lizać):

720592e7c36ca02am.jpg

i...

cb1ecf4625f23136m.jpg

 

 

Ponieważ ORJ już napisał co i jak było w terenach Będzina, ja się ograniczę do zamieszczenia materiału:

tutaj na Pradziada z górki Buczyna w Rogożniku:

b47c57264db4c792m.jpg

tutaj na Śląsk:

6e93455c6db3bb82m.jpg

 

tutaj jeszcze z Buczyny:

9f22c47475fe48a1m.jpg

 

b62c7ef5d47aaae6m.jpg.

 

I na koniec opowieści - FOTA z g. Św. Doroty:

5a2486cc04a70f2dm.jpg

(uwaga, może się długo otwierać).

 

@ORJ, jak Ty to masz zamiar wziąć w Swoje ręce i opisać ten materiał(który w sumie dziś przeglądnąłem i zamieściłem...), to nie mam do Ciebie pytań...mistrzu :D

 

Cześć :Salut:

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie: czy ktoś z forumowiczów jutro ma chęć jechać na obserwację???

Bo się zapowiada ciekawy weekend :D .

Za punkt docelowy uważam Łazicha G. tak na koniec zapolować na Pradziada hmm(bo dzisiaj nie wiem, czy widzieliście niebo na zachód było number one, nareszcie coś się dzieje :D ) a wcześniej jakby się zanosiło na "wierchy" to jeszcze zahaczyć o inny punkt.Ja osobiście mam sobotę wolną.

ICM-ka wróży ciekawie aurę na jutro.

No Panowie piszcie......konkrety.Infolinia czynna.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu macie jeszcze gorący widok.... z pracy :helo: , którego się nie spodziewałem :banan:

Pano_102_7832_102_7836.jpg

A zapowiada się na weekend ładnie....

wiesz, tak teraz sobię siedzę, patrzę i rozmyślam nad tym twym utrwaleniem, przecież Babią równie jest dobrze dostrzec z pylonu z I piętra (jakieś 15 metrów a może mniej)!.A ten wiadukt poziomem na tyle samo wskazuje.Tylko ktoby pomyślał, że tam... właśnie ONA będzie!Ja bym to nazwał brakiem orientacji w terenie.Do tej pory.Ale tak czy owak punkt dla Ciebie :Beer: .

 

P.S. Marcinie, te zęby to nie Tatry, to zęby... ale chmur.Tatry są w innym miejscu przecież!Rozumiem pomyłka :-) Nie, no jakbym jeszcze zobaczył Tatry z Jęzora "z gruntu" to bym padł na kolana przecież.Bez mi tu proszę przesadyzmu...

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność dzisiaj była bardzo dobra. Ustrzelilem Babią z mojego okna:)

a można wiedzieć jak wyretuszowałeś? (na PW)

Bo jeśli uzywałeś zoom cyfrowy to postaraj się już o nim zapomnieć :Boink:B)

 

Na początek gorące foty z Lenartki

cb1ecf4625f23136m.jpg

Fantastyczna ta panorama. Beskid taki wielki, Diablak ogromny, Pilsko mu wtóruje, Romanka na równi. To nie to samo co ja zrobiłem z poziomu gruntu.

Ten tydzień owocuje wręcz niesamowitymi widokami na Beskid :helo: , co mnie bardzo zadowala, ale żal serce ściska, że trzeba popołudniówki odwalać. Przejrzystość powietrza była jak nigdy dotąd, aż można by się spytać, czy to tu jest ten zadymiony Śląsk....?! :ha::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczność dzisiaj była bardzo dobra. Ustrzelilem Babią z mojego okna:)

 

Po małym retuszu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03cf4a69858c671b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cc55cc59b6385bc.html

 

witam, oto przedstawiam część Diablaka przez Ciebie uchwyconego.Porównanie wykonane wraz z moim dzisiejszym.

7a72d3028335960em.jpg

 

Czy to był długi zoom??Wygląda na (?)poruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę byłem w Wielkiej Wsi. Leży ona na trasie Olkusz-Kraków i z przystanku autobusowego jest tam fajna panorama Krakowa i gór. Słabo widać było Tatry. Polecam uwadze. Warto pojechać z Białego Kościoła (4 km bliżej Olkusza niż W. Wieś) do Zelkowa - fajne widoki na Zabierzów i góry.

W piątek byłem m.in. w Mogilanach i tak było widać Babią :

babia.jpg

Tatr nie było widać.

Edytowane przez adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem Mertiemu odpisać, że Babia jak marzenie, to Michał wyjechał z takimi panoramkami Beskidu, że głowa boli... :blink::blink::blink:

 

Chłopaki, wy coś chyba ściemniacie i mieszkacie gdzieś w Suchej lub Zawoji, bo szczególy struktury stoku widoczne są jak na dłoni. Należą się wyrazy uznania!

 

A ja dzisiaj jak zwykle w podróży po Katowicach, kilka razy zerkałerm w stronę Beskidu Śląsko-Morawskiego, ale tam nic tylko chmury. Uznałem, że dzień nie jest wart uwagi pod względem obserwacyjnym, a tu taka wtopa...

 

Jestem rzecz jasna chętny na obserwacje, wszystko zależy od zajęć alternatywnych. Gdyby pogoda była tip top, to jestem z Wami i służę czterema wolnymi miejscami w samochodzie, gdyby zaszła potrzeba jechania np. na Łaziska. A nie powiem, ten Pradziad kusi....

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, oto przedstawiam część Diablaka przez Ciebie uchwyconego.Porównanie wykonane wraz z moim dzisiejszym.

 

Czy to był długi zoom??Wygląda na (?)poruszone.

 

 

Zdjecie robione przez lornetke i aparat kompaktowy, oba przedmioty musialem wystawic przez okno wiec wybaczcie jakosc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.