Skocz do zawartości

Pierwsze fotki


Conroe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie... poprostu przlozylem aparat do okularu 25mm z zestawu od synty i pstryknąłem... nic wiecej nie bylo.

Dzieki :D

 

PS. Da sie to jakos obrobic by bylo lepiej? Jakies programy?

 

Masz to tylko w jpg?

 

Coś mozna powalczyc ale niewiele, jeszcze mniej jeżeli nie dasz jakiegoś rozsadnego formatu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jak dobrze sie przyjzec, to ostrosc tez poprawiona... moze to przez te zielen tak nie ostro bylo widac. Dzieki Hans.

A tak przyokazji to jakim programem to robisz?

 

Mogl bym zrobic jeszcze jedno zdjecie w innym formacie (o ile aparat ma taka opcje )

 

A tak wogle to ten aparat sie do tego nadaje? http://www.e-cyfrowe.pl/aparaty/nikon-coolpix-s3-p-2743.html

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jak dobrze sie przyjzec, to ostrosc tez poprawiona... moze to przez te zielen tak nie ostro bylo widac. Dzieki Hans.

A tak przyokazji to jakim programem to robisz?

 

Darmowym IRISem.

 

Faktycznie, chyba pacnałem delikatnie w sharpness odruchowo, ale swoje wniósł też cropp.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 sekund obróbki w Corelu Photopaint. Straszny szum generuje ten aparat- ale się Patryk nie przejmuj, bo mój też tak ma ;)

W każdym razie szczegóły troszkę bardziej widoczne. A obróbkę podciągnąłem na tyle mocno, żeby było widać niedomagania aparatu. No i formatu jpg tysz :)

post-2472-1164358610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 sekund obróbki w Corelu Photopaint. Straszny szum generuje ten aparat- ale się Patryk nie przejmuj, bo mój też tak ma ;)

W każdym razie szczegóły troszkę bardziej widoczne. A obróbkę podciągnąłem na tyle mocno, żeby było widać niedomagania aparatu. No i formatu jpg tysz :)

1.jpg

 

Jak dla mie za ostro sprocesowane, aż morka pikselozy wyszła, to zupełnie nie mój styl :) Mimo poprawy kontrastu, morka wszystko psuje. Mozesz zrobić w tym aparacie fotkę w formacie .PIC ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście może troszkę Słoneczka. To jest moje pierwsze podejście, więc każda krytyczna uwaga będzie mile widziana.

 

 

post-1105-1164896914_thumb.jpg

Sky-Watcher 80ED OTA PRO, Filtr słoneczny do MTO - fotograficzny,

Hyperion 21, Canon G5

 

 

post-1105-1164896896_thumb.jpg

Sky-Watcher 80ED OTA PRO, Filtr słoneczny do MTO - fotograficzny,

Toucam 840K, barlow 2x, Registax

 

Wykonano 17.11.2006

Edytowane przez Adastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bardziej naturalna. Terminator ładny ale druga krawędź nieostra, musiałeś krzywo trzymac aparat w stosunku do okularu. Ja kiedyś tylko z reki robiłem, także Saturna. :Beer:

 

http://img235.imageshack.us/img235/3045/moon7oq.jpg

 

http://img11.imageshack.us/img11/6993/moonl2xz.jpg

 

http://astro4u.net/yabbse/gallery/822_13_11_06_6_36_08.jpg

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rammstein5 :Beer: qbanos, świetne fotki, ja właśnie siedzę w sklepie i wybieram oprzyrządowanie :D

 

jakiegoś "barlowa" i dobre okulary do DS! Jak się patrzy z 2 calówek, lepiej?

 

"qbanos" wklej jeszcze raz ta 3-cia fotkę :)

Edytowane przez ridd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.