Skocz do zawartości

Czy może być lepsza pogoda na obserwacje ?


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nie wszędzie jest tak źle.

Zapraszam w Beskidy na wysokość ok 500m.n.p.m , lub większą .

Takie mgliste wyże to najlepsza pora do obserwacji planet , Księżyca i Słońca .

Mgła pozostaje w dolinach a my mamy do dyspozyji niebo z rewelacyjnym seeingiem.

Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku było biblijnych 40 dni bez obserwacji z pełnym zachmurzeniem!!! Jeszcze nie jest źle... :)

 

Jodłowskich warunków!

 

Ciężko było w zeszłym roku. Łatwo doła było złapać. Kiedy wyszło Słońce po raz pierwszy od kilkudziesięciu dni to był dość spory szok :szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wszędzie jest tak źle.

Zapraszam w Beskidy na wysokość ok 500m.n.p.m , lub większą .

Takie mgliste wyże to najlepsza pora do obserwacji planet , Księżyca i Słońca .

Mgła pozostaje w dolinach a my mamy do dyspozyji niebo z rewelacyjnym seeingiem.

Pozdrawiam

Dominik

 

Żartujesz?! :o:):Boink:

Gdzie dokładnie obserwujesz?

 

Jodłowskich warunków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na tytułowe pytanie, stwierdzę nieśmiało, że całkiem prawdopodobne, że MOŻE :)

Od rańca delektuję się tym widokiem, mając nadzieję, że choć 2-3 noce będą choćby przyzwoite ;)

post-2472-1164805808_thumb.jpg

Poprzednio "odbębniłem" dokładnie to samo, co pokazał Krzysztof Z. Może warto było? :szczerbaty:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toruń lubiem baaardzo, a Sumasa od teraz to nieeee !!! :Boink::pistols::piaskownica:

 

 

:Beer:

 

P.S. A ten Domino32, w postach powyżej i poniżej tego, to już mi w ogóle działa na nerwy :szczerbaty:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było całkiem nieźle.Do południa można było podziwiać 2 dość spore grupy plam, jak na minimum a przed dosłownie chwilą wróciłem z obserwy M 42 moją 150- tką,Choć "plaper" świecił to widok był niesamowity.Pozdrawiam wszystkich a szczególnie Wiecha i Ignisdei niedalekich ziomali.Głowa do góry pany idzie pogoda. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
Dzisiaj było całkiem nieźle.Do południa można było podziwiać 2 dość spore grupy plam, jak na minimum a przed dosłownie chwilą wróciłem z obserwy M 42 moją 150- tką,Choć "plaper" świecił to widok był niesamowity.Pozdrawiam wszystkich a szczególnie Wiecha i Ignisdei niedalekich ziomali.Głowa do góry pany idzie pogoda. :banan:

Tafig ty za dużo tu nie pozdrawiaj, ino siem pakuj :szczerbaty:

Przyjeżdżaj z telepem - popatrzymy co to "umie".

 

Wczoraj wieczorem byla spora mgła nad tym moim jeziorkiem, ale po północy ustąpiła. O dziwo, wtedy tez zaczęła pojawiać się na całej reszcie terenu. O szóstej rano mialem przy warsztacie idealną widoczność, podczas gdy miasto i okolice spowijał bały tuman. Niestety nie mialem czasu ani głowy do obserwacji. Syntę wyniosłem dosłownie na 10 minut. No ale widziałem coś, co MUSICIE zobaczyć. Nie napiszę co :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sobotę i piątkową noc mam elegancką, nawet seing się poprawi :banan:

Lecz wysyłka mojego nowiuśkiego teleskopu z Astrokraka się opóźnia :Cry:

 

No to teleskopik dziś przysłali mi, a nocka zapowiada się piękniutka :banan:

zapowiada się bezsenna piękniutka noc, a żonka niech swą piczką sama się zabawia :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.