Skocz do zawartości

Spotkania w Czarnkowie


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz, spokojnie! ja ważę sporo więcej niż Synta ;)

 

Oj, nie bądź taka pewna bo akurat ta na Twoim avatarze jest specjalnie tunignowana :D

a'propos chcesz fotkę full rozmiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam wtórne skutki zlotu... dziś trzasnąłem sobie od ręki kilkadziesiąt emek, wiele z nich pierwszy raz. Wessało mnie na dobre :D Ale, no właśnie, ja chcę co najmniej takiego nieba jak w drugi dzień zlotu w dolinie Noteci. Czas chyba zbierać na samotnie w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zlotu złapałem kilka samolotów przez refraktor El_Capitana i Canona 350D. Tutaj wybrane:

 

http://astro.mpi.int.pl/files/planes/IMG_2681d.jpg

 

http://astro.mpi.int.pl/files/planes/IMG_2728d.jpg

 

http://astro.mpi.int.pl/files/planes/IMG_2750d.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się że nikt nie wspomniał o zorganizowaniu odpowiednich warunków obserwacyjnych :banan: w pierwszą noc B) a dokładnie o zgaszenie lamp, dwie zostały pozbawione korków jeszcze za dnia a trzy następne późnym wieczorem na nowej miejscówce koło internatu.

Dodam że było to konieczne- czego nie robi się dla astro braci. :szczerbaty:

2007_04_14_006.jpg

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre szybko się kończy. Ale pozostaną niesamowite wspomnienia i nowe doświadczenia.

Zlot upłynął w miłej atmosferze. W nocy piękno nieba, mnogość emek, ngców, Saturn przy powerze 400X w Syni powalił mnie na kolana (przez chwilę mieliśmy cudowny seeing, Saturn ani drgnął)

W dzień Słońce i Wenus. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie nasza gwiazda dzienna przez Coronado.

To były bardzo intensywne 2 noce, zobaczyłem tak wiele że wciąż to szumi w mojej głowie.

Wielkie dzięki za ten zlot Wiechu, z zniecierpliwieniem czekam na kolejny ;) Warto było przejechać te paręset kilometrów by wspólnie tak miło spędzić czas.

 

Pozdrowienia

Matusz

 

Witajcie.

Szczerze ubolewam ,że nie było mnie wsród Was ,ale jak niektorzy wiedza mam bardzo daleoooooo :unsure:

Zaciekawiła mnie mnie wypowiedz Mateusz_S ,że widział Saturna przy powiększeniu 400x w Syci.

Może ktoś zdradzi mi czyja byla ta syncia,w jakich warunkach i jakim zestawem okularków zmasakrowal Was Saturn :D

P.S Ale Mogę sie domyslac ,ze tylko 1 Synta ma taka optyke :)

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synta Grzybkowa, a okular... szczerze mówiąc nie pamiętam po prostu widok był tak powalający że o niczym innym nie myślałem :D

 

barlow 2" Soligor + OR 6mm 400x a także LV 5mm co dało 480x tyle że to powiększenie zostawiłem dla siebie, trzeba mieć troszkę doświadczenia żeby poradzić sobie z dobsem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff.. odsapnąłem już więc moge napisać co o tym wszystkim myślę...

 

Zlot rozpoczęłem inaczej niż reszta zlotowiczów, ponieważ zjawiłem się jeszcze przed organizatorami :szczerbaty: Gdy już przyjechali, Pojechałem z panią Renatą na małą wycieczkę po Czarnkowie. zwiedziłem od środka browar i urząd miejski :szczerbaty: Dziękuję :)

 

Było niesamowicie. jedynie niebo było średnio-dobre, co nie przeszkodziło mi dojżeć 69 Messierow i sporej garści NGCów. Bardzo duże wrażenie zrobiło na mnie pst kanarkusa i fotografujący Heniek, próbujący zabić przy okazji mnie i Grzybka :szczerbaty: jak tam było zimno to to jest bajka... ale nie ma lekko na 10 min ekspozycje Hantli poczekać było trzeba :notworthy:

 

Wiesiek i Renata gratuluje organizacji.. to był super zlot.

 

Bardzo przyjemnie było mi Was wszystkich poznać, lub zobaczyć znowu :)

 

do teraz mam w głowie hasło "to są jeszcze kotlety?!?!"

 

Kanarkus dzięki serdeczne za podwiezienie. wysiadłem w idealnym miejscu :)

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnych zlotach :)

 

p.s. ktoś (Anva o ile dobrze kojarze nick) zrobił mi zdjecie na ławce... moge o nie poprosić :szczerbaty:

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do teraz mam w głowie hasło "to są jeszcze kotlety?!?!"

A ja minę Heńka kiedy podszedł podekscytowany z widelcem i zobaczył że.... już nie ma :szczerbaty:

I tylko ja się z nim podzieliłem swoją zdobyczą. Wy egiości, samoluby! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także chciałem się podzielić ale mój był już nadżarty z każdej strony :szczerbaty:

Kuba nie bądź taki kulturalny, po prostu znalazłeś się w sytuacji bez wyjścia- wziąłeś ostatniego przed Heńkiem :szczerbaty::Beer:

 

ps. jak w ogóle mogłeś wziąć ostatniego kotleta przed mistrzem fotografii astroooo !!! :ha:

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja minę Heńka kiedy podszedł podekscytowany z widelcem i zobaczył że.... już nie ma :szczerbaty:

I tylko ja się z nim podzieliłem swoją zdobyczą. Wy egiości, samoluby! :szczerbaty:

 

No przeciez powiedziałem, że ty Kuba jesteś tym, co 'sobie odjął kotleta z ust'! Ja bym tak nie potrafił!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja minę Heńka kiedy podszedł podekscytowany z widelcem i zobaczył że.... już nie ma :szczerbaty:

I tylko ja się z nim podzieliłem swoją zdobyczą. Wy egiości, samoluby! :szczerbaty:

 

Byłeś jedynym sprawiedliwym wśród żarłoków. Będzie Ci to policzone. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się że nikt nie wspomniał o zorganizowaniu odpowiednich warunków obserwacyjnych :banan: w pierwszą noc B) a dokładnie o zgaszenie lamp, dwie zostały pozbawione korków jeszcze za dnia a trzy następne późnym wieczorem na nowej miejscówce koło internatu.

Dodam że było to konieczne- czego nie robi się dla astro braci. :szczerbaty:

 

 

 

Kilka dowodów w postaci fotografii :Boink:

for1.JPG

for_2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.