Skocz do zawartości

Spotkania w Czarnkowie


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Plan Czarnkowa z zaznaczonymi drogami dojazdowymi i bazą zlotową:

post-2472-1175800320_thumb.jpg

Wsio jasne? ;)

 

Jeśli ktoś chce wyraźniejszy plan- jest tutaj:

http://www.czarnkow.pl/plan_miasta_small.php3

 

P.S. Doszły wplaty od Anvy i Rammsteina5. Ori 2711 zapewnia przez telefon, że na 200% przyjedzie ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do osób wybierających się na zlot.

Jeżeli ktoś posiada jakieś szerokokątne lub długoogniskowe obiektywy na bagnet Canona lub gwint M42 to bardzo prosiłbym o zabranie ich na zlot jeżeli nie stanowi to problemu. Ja niestety mam tylko Sigmę 70-300 i KIT'a które nie są najwyższych lotów. Może wspólnymi siłami udałoby się zmajstrować jakąś ciekawą fotkę :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na zlocie bedzie ktos z doswiadczeniem w kolimacji lornetek?

Potrzebowalbym porady i ewentualnie pomocy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejazd przez Czarnków jest w sumie prosty. To małe miasteczko, nie ma żadnych obwodnic, głównych ulic jest raptem kilka. Kierujcie się po prostu na Piłę- oznakowanie jest OK, więc nie trzeba w sumie chyba dodatkowych wskazówek. Natomiast ci, którzy pojadą od strony Piły - nie wjeżdżają do miasta, zjazd do internatu macie niedaleko za tablicą z nazwą miejscowości.

Na drzewie, na wysokości zjazdu, założę tablice ze strzałkami i napisem "ASTRO". Napisy i strzałki są z folii odblaskowej, więc w ciemności nie będzie problemu z trafieniem. Pamiętajcie, że jadący od strony Piły będą mieli strzałkę po prawej stronie jezdni, a jadący z innych kierunków- po lewej. Tablice są białe, napisy czerwone.

Zrobiłem dwie dodatkowe tablice z zielonymi literami, na wypadek gdyby zainteresowała się nimi jakaś miejscowa młodzież ;)

 

Kontakt do mnie: 0 665 589 117, lub 0 609 097 663 (do Renaty).

 

Życzę wszystkim miłej podróży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postscriptum do poprzedniego postu.

Jak zapowiadały nam prognozy, rozpogodziło się i zdecydowanie ociepliło :)

 

Jeśli w ostatniej chwili ktoś chciałby się zdecydować- jest jeszcze taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jutro!!! Ja jak taki mały dzieciak przed wyjazdem na wakacje - już jestem spakowany i czekam :)

Pod względem pogody zapowiadają sie dwie cudowne noce :glodny::D A i w dzień główną atrakcją bedą chyba kąpiele słoneczne B) No oprócz obserwacji Słońca oczywiście. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda idealna, oby tak do niedzieli!

Część sprzętu już zawiozlem do internatu, bo to razem troszkę więcej, niż te 40 kg ;)

Będę miał 4 teleskopy:

- Syntę na Dobsie

- Maka- Newtona na Super Polaris

- Celestronka C5N na Astro-3 z napędem w 1 osi

- Tała 100 RS na LXD-500 z gołtu, które jeszcze nie zostalo włączone- JUTRO podobno dostanę zasilacz ;)

do tego kolimator, wszystkie moje okulary i takie tam duperelki.

 

Tak jak pisałem wyżej- od dziewiątej czekam w internacie. A teraz- zmykam kończyć robotę przy wyciągu Synty.

 

DO ZOBACZENIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go- miałem też dwa inne (Leszkowy i Cheshire), ale je sprzedałem. Natomiast gotów byłem głodować przez dwa miesiące, ale Lasermaxa MUSIAŁEM mieć :D

Cheshire zresztą będzie na zlocie- kupił go Grzybek80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dobre szybko się kończy. Ale pozostaną niesamowite wspomnienia i nowe doświadczenia.

Zlot upłynął w miłej atmosferze. W nocy piękno nieba, mnogość emek, ngców, Saturn przy powerze 400X w Syni powalił mnie na kolana (przez chwilę mieliśmy cudowny seeing, Saturn ani drgnął)

W dzień Słońce i Wenus. Szczególne wrażenie zrobiła na mnie nasza gwiazda dzienna przez Coronado.

To były bardzo intensywne 2 noce, zobaczyłem tak wiele że wciąż to szumi w mojej głowie.

Wielkie dzięki za ten zlot Wiechu, z zniecierpliwieniem czekam na kolejny ;) Warto było przejechać te paręset kilometrów by wspólnie tak miło spędzić czas.

 

Pozdrowienia

Matusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bydzia juz w domku :), na szybkiego napisze wielkie podziekowania dla organizatora, Wiehu - zrobiles cos wspanialego !!, nie zapomnijmy pominac pani Renaty :). Dziekuje wszystkim za przemila atmosferke :). Wrzuce pare fotek, a na poczatek :

 

czarnkow056b.jpg

 

Kanaruskowe Coronado + Lejcynowe Canoniatko A400 + Skyluxowy K20 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój trzeci zlot i najlepszy, wiele się dowiedziałem i wiele zobaczyłem pogoda była świetna, szczególnie drugi dzień przypadł mi do gustu Rammstein z Radkiem znaleźli świetną miejscówkę za Czarnkowem gdzie jak pisała Ori na sąsiednim forum można było dostrzec M13 właśnie tam Synta pokazała pazurki Saturn przy 400x po prostu masakra :szczerbaty: która niestety nie trwała długo.

No i oczywiście słynne Taurusy strzelające w NGC nagler Rammsteina i widoki gromad to po prostu och i ach.

Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas, poznałem kolejnych wspaniałych ludzi i to chyba jest najważniejsze. B)

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kopiował tego samego co napisałem na astro4u a nie chce mi się pisać drugi raz ;). Napiszę więc krótko: było wspaniale!

 

Pogoda genialna, ludzie i atmosfera przez nich stworzona też. Wielkie podziękowania dla wszystkich za wspólnie spędzony czas. Wiesiu - dzięki, dzięki!. Czekam na następne spotkanie. Przyjadę na pewno.

Pozdrawiam wszystkich których poznałem i tych, których poznać nie zdążyłem. Do zobaczenia!

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było. Zwłaszcza wczorajsze obserwacjie w dolinie Noteci na długo zapadną mi w pamięć. Ciemne niebo i całkowita cisza urozmaicana tylko krzykami żurawi, no może jeszcze śmiechami, ochami, achami i odgłosami otwieranych puszek... w sumie było gwarno i wesoło :) Wreszcie określiłem DS-owy zasięg swojego taurusa na 15.1 mag /chociaż Rammstein twierdził, że sobie wkręcam ;) / Pewnie da się jeszcze więcej wyciągnąć z tego telepa, zwłaszcza po tym jak wysiłekiem Grzybka i innych gwiazdy zaczęły przybierać w końcu kształt przypominający punkty... Dzięki wszystkim za miłą atmosferę, a zwłaszcza Saywiechowi, któremu zechciało się to wszystko zorganizować.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie był to pierwszy zlot. Co tu dużo mówić - było świetnie! Ogromnie się cieszę, że miałem możliwość bycia w Czarnkowie; jako że stawiam w astro dopiero pierwsze kroki, byłem szczęśliwy mogąc poznać i posłuchać tyle ciekawych osób! Fajnie było móc przetestować i dotknąć różnej maści sprzętu, no i nareszcie zobaczyłem, na co stać moją świeżą jeszcze Syntę ;). Upolowałem też trochę M-ek, więc także i pod tym względem impreza była dla mnie udana :). Wiechu - ogromne brawa za zorganizowanie tego zlotu! Pozdrawiam Wszystkich uczestników! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z Renatą serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i stworzenie przecudnej atmosfery. Zlot był dzięki wam naprawdę fantastyczny i utwierdził mnie w przekonaniu o celowości organizowania takich imprez. Mamy nadzieję, że było stosunkowo mało niezadowolonych, staraliśmy się żeby nikomu niczego nie brakowało. Oczywiście zdarzyły się wpadki, jak choćby ulokowanie Magdy i jej rodziny w ... dwuosobowym pokoju, ale czuliśmy się cały czas tak, jak przystało w towarzystwie prawdziwych przyjaciół.

Zlot był za krótki, żeby zrobić WSZYSTKO- ognisko, maraton Messiera z prawdziwego zdarzenia, wyjazdy w całkiem ciemne miejsce okazały się niemożliwe. Mi nawet zdarzyło się nieuprzejme potraktowanie kogoś z was wczoraj w nocy- wybacz, po prostu padłem :)

Na szczęście dopisała pogoda, więc mogliscie zobaczyć nasze niebo.

 

W każdym razie to, co się działo w internacie i na polu obserwacyjnym (hmmm... wiecie, że bywałem tam gościem) było dowodem na to, że wspólna pasja łamie wszelkie bariery i wyzwala fantastycznego ducha. I ci, których znaliśmy od dłuższego czasu, i ci nowo poznani zapisali się najmilej w naszych sercach :)

Do zobaczenia!

 

A teraz czekamy na fotki i wasze relacje.

Pokażcie światu naszą "białą kolumnadę" przy wejściu do internatu :D Ciekaw jestem co wyjdzie z sesji Heńka. Takiej galerii sprzętu i uśmiechniętych twarzy nie wolno pozostawić dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażcie światu naszą "białą kolumnadę" przy wejściu do internatu :D

 

Wiesiek prosi, Wiesiek ma :)

 

kolumna1.jpg

 

kolumna2.jpg

(Fot. Anka_U)

 

-------------------------------------

 

------------------------------

Prosze bardzo, foteczki by Anka_U:)

 

1 11MB

2 10MB

3 11MB

4 13MB

 

------------------------

 

Jesli sciagnales 4x ten sam katalog - przepraszam ;) , zle podalem odnosniki. Teraz juz jest wszystko ok.

Edytowane przez Lejcyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.