Skocz do zawartości

Spotkania w Czarnkowie


Gość saywiehu

Rekomendowane odpowiedzi

Moj także był to pierwszy zlot i napewno nie ostatni!! Takie spotkanie to super sprawa :D . Mozna poznac wielu fajnych ludzi, jak i pobawic sie fajnym sprzetem. Ja się najbardziej ucieszylem gdy moglem zobaczyc jak Heniek robi te swoje istotnie kosmiczne fotki :banan::banan: . Szkoda tylko ze juz w sobote wracalem do domu <_< ale niestety szkoła i nauka :unsure: . Wiesiu dzieki za organizacje tej imprezy i czekam na nastepną :Beer: .

Kilka fotek

dscn4448nz0.jpg

dscn4460hs4.jpg

dscn4476gv3.jpg

dscn4490wf7.jpg

dscn4495eo4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja porcja fotek, narazie tych nie-astro: :)

 

Heniek gotujący się do boju:

IMG_2554.jpg

 

 

To jeszcze nie wszystkie Synty jakie nawiedziły Czarnków w tych dniach:

IMG_2611.jpg

 

 

Reszta sprzętu:

IMG_2612.jpg

 

 

Dwa Byki (270 i 380):

IMG_2615.jpg

 

 

Tał 100 i ETX:

IMG_2616.jpg

 

 

Słynny Mak-Newton, w tle Taurus 380 i nieśmiertelne białe tubusy:

IMG_2617.jpg

 

 

Uczestnicy i uczestniczki zlotu:

IMG_2619.jpgIMG_2628.jpg

 

 

Były gratisy z pudła...

IMG_2621.jpgIMG_2629.jpg

 

 

...i zażarte dyskusje:

IMG_2630.jpg

 

 

A to wszystko w pieknej Dolinie Noteci:

IMG_2640.jpg

 

 

pozdrawiam,

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zlot był :Beer: . Fajnie, że można było was wszystkich poznać. :Beer: Wielkie podziękowania i gratulacje dla Saywieha za zorganizowanie tego zlotu :notworthy::Beer: . Podziekowania również należą się sponsorowi - Browarowi Czarnków. No i udało się nam nawet troszeczkę skosztować produktu naszego sponsora :pijacy: .

No i jeszcze mam w pamięci te piękne obrazy Słońca przez Coronado, miażdżące obrazy Saturna, gromad kulistych, mgławic planetarnych i galaktyk przez Taurusy, Synty i refraktory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napiszę nic nowego ;)

BYŁO SUPER!!!!

 

wielkie podziękowania dla Saywieha!!!!

:notworthy::notworthy::notworthy:

dobrze, że są ludzie którym chce się organizować TAKIE IMPREZY....

 

a jeśli chodzi o obserwacje....

no cóż.... jak to się mówi: "czego oczy nie widzą..."

gorzej jak już widziały....bo teraz póki co pozostał żal, że mój Mini-mini "sprzęt" tak niewiele może....

(a po zlocie dylemat dotyczący zakupu sprzętu jest jeszcze większy)....

 

pozdrawiam Was wszystkich serdecznie

:Salut:

 

i niecierpliwie czekam na Heńkowe fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było doskonale. Przesympatyczni ludzie. Świetna pogoda. Ciemne niebo. 12 Synt. 3 Taurusy. Browarek, I jedzonko dobre :)

Najbardziej zadowolony jestem z obserwacji :) W obydwie noce ustawialiśmy się z Polarisem "Synta w Syntę". Efekt? - 45 obiektów pierwszej nocy przed internatem i 59 drugiej, w plenerze. Odliczając zdublowane to 88 osobnych obiektów, w głownej mierze galaktyk. Było na prawdę wspaniale. Synciara pod takim niebem potrafi pokazac pazury!

No i udało mi się wreszcie zaliczyc NGC5053!!! :helo:

Ja i Ania dziękujemy wszystkim za wyśmienite towarzystwo i do zobaczenia następnym razem!!! :Beer::D

Edytowane przez Jules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

To i Ja dodam swoje trzy grosze -BYłO SUPER ,

ukłony dla organizatora za umożliwienie spędzenia 2 dni w tak świetnym towarzystwie :notworthy:

pozdrowienia również dla wszystkich zlotowiczów :Salut:

Specjalne podziękowania dla Kanarkusam......... za pokazanie co można wycisnąć z tuby 200/1000 :Beer:

 

Pozdrawiam ANVA :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polarisy dziękują za niezwykle udany weekend.

Cóż tu wiele mówić - było super.

 

Wycięliśmy z Julesem tyle NGCek, że do teraz we łbie mi się kręci.

Tragedią jest to, że w Poznaniu mogę jedynie pomarzyć o takim niebie i teraz zawsze będzie gorzej :(

 

Natomiast można by mieć żal do Organizatora, że gwiazdozbiory letnie wschodziły dopiero po 3-4 w nocy, ale nie mam żalu, bo nie do końca jestem pewien czy to wina Organizatora :szczerbaty:

Musowo umawiamy się na sierpień na gromady i mgławice letnie, a nie tylko na galaktyki.

 

Renata - jesteś niezastąpiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

W pokoju 30 lub 31 ktoś zostawił pasek ze skóry, brązowy, męski. Odeślę jak dostanę adres na PW.

 

A jeśli ktoś stwierdzi u siebie nadmiar zaślepek do szukaczyków- ja stwierdziłem ich niedobór. Brakują mi oba przy Syncie i przy 6x30 od C5N. W razie czego to nie jest wielki problem- cuś siem wymyśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he mi również brakuje jednej zaślepki :D do okularu. Właśnie też się miałem zapytać o zdjęcie grupowe, że też nikt nie pomyślał ;/

Pasek jest mój, służył do przytroczenia trójnogu do plecaka. W pośpiechu (miałem tylko 30 minut by się zebrać) zapomniałem o nim, ale nie szkodzi nie trzeba go wysyłać aż tak za nim nie tęsknie. Następnym razem jak przyjadę będzie jak ulał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za prze mile spędzony czas ( szkoda żę tylko 3dni), organizatorowi za świetne zorganizowanie zlotu. Było wszystko co byc powinno, wspaniali ludzie, dużo sprzętu, ciemne niebo, i :Beer::Beer: . Długo będę pamiętał spędzoną prawie całą noc w dolinie noteći, gdzie niebo było piękne i udało mi się odnaleść wiele wspaniałych obiektów, których niestety u mnie nie mogę zobaczyć z powodu zbyt zaświetlonego nieba. Zdarzały sie też wpadki, gdy saturna pomyliłem z Syriuszem :Boink::Boink:

 

Pragnę wszystkim serdecznie podziękować i do zobaczenia na kolejnym zlocie :Beer::Beer::Beer:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywiozłam z Czarnkowa jakieś dziwne choróbsko....

 

wg mojej wiedzy (zdobytej w pocie czoła przez 6 lat studiów) muszę nazwać ją syncicą zakaźną....

rozprzestrzenia się ona drogą kropelkową w wyjatkowo sprzyjających warunkach środowiska (czytaj: astrozloty)...

 

zastanawiam się czy nie przydałaby się jeszcze jedna biała "kolumienka" w tym zestawie pod ścianą ;)

 

to straszne..... ;)

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywiozłam z Czarnkowa jakieś dziwne choróbsko....

 

wg mojej wiedzy (zdobytej w pocie czoła przez 6 lat studiów) muszę nazwać ją syncicą zakaźną....

rozprzestrzenia się ona drogą kropelkową w wyjatkowo sprzyjających warunkach środowiska (czytaj: astrozloty)...

 

zastanawiam się czy nie przydałaby się jeszcze jedna biała "kolumienka" w tym zestawie pod ścianą ;)

 

to straszne..... ;)

 

Na następnym zlocie to pewnie ze 2 kolumny będą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następnym zlocie to pewnie ze 2 kolumny będą :D

dwie nowe ma się rozumieć ;) dodaj te 9 na zdjęciu....

choć sądząc po emocjach jakie wzbudził Saturn w Syncie, to może nawet wiecej ;)

 

Ja moge nosic Alizar po calonocnych obserwach ;)

Mariusz, spokojnie! ja ważę sporo więcej niż Synta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.