Skocz do zawartości

Newton 150>Warto?


kusza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazaje kupić Newtona 150. Ten teleskop ma teraz 10 lat. Koszt wynosi 350 zł. Czy warto??

Chciał bym przez ten teleskop ogladc planety, galaktyki, mglawice. Czy ten telep sie do tego nadaje?

Prosze o rady!

Z góry dziex!

 

Przesyłam tez jego zjdecia.

post-4667-1179650444_thumb.jpg

post-4667-1179650484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kupienia jest też na tym forum 6 calowa rura na Dobsonie :)

Trochę "młodsza", może warto się zagadać z sprzedającym?

Niewiele droższa, ale cena może jeszcze spadnie?

 

Sprzedający miał dać fotki, jeszcze nie ma <_<

 

Ps. co to za optyka co tam widzę na zdjęciu? Czy to 0,965 :unsure:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie temat na takie pytania, ale czytam i czytam i wciąż nie rozumiem i nie znam przyczyn tego "antyuniwersalizmu" i to nie to, że ich bronię, tylko nie wiem o co dokładnie chodzi ;)

 

O jakość. O kit wciskany kupujacym. O praktyki oblepiania chińszczezny niskich lotów żółtą tapetą i sprzedawanie jako swoje. O przekłamywanie parametrów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za optyka to ja nie wiem bo sie na tym jeszcze nie znam. Ale sprzedający napisał mi na meilu : "Okulary to produkcja Uniwersał umożliwiają powiększenie 40, 70 i zdaje się 120"

 

Te okularki to może coś takiego jak tu: :szczerbaty:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4045.0

 

To przy nich Kellner będzie jak Nagler :szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, chyba nie. Ja tam widzę jeden mikroskopowy, pewno x12 lub x15 i jakieś przedłużki, pewnikiem też jakiś barlow. Czyli kolejne pow. to tylko dodatkowe soczewki do tego jednego okularka. Takie odnoszę wrażenie. Tylko dlaczego sprzedający napisał, że to trzy okulary made by U ?

 

Kusza, mam nadzieję żeś zrezygnował z tego teleskopu?

No i jaka tam w ogóle jest ogniskowa, chyba 900.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba wielkie Dzięx ze mnie powiadomiłes o syncie dobsonie 6!! Kupiłem go i jak narazie nie załuje ale mam tylko soczewke 25 mn. co daje mi przyblizenie 40x. Wczoraj probowałem wylukac M51, M81 i M 101 ale zadnej z nich nie udało mi sie znalezc. Za małe przyblizenie? czy ksiezyc? czy co? czego to była wina? Ja mieszkam pod poznaniem, moze dla tego nie potrafilem ujzec M-ek.

 

pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba wielkie Dzięx ze mnie powiadomiłes o syncie dobsonie 6!! Kupiłem go i jak narazie nie załuje ale mam tylko soczewke 25 mn. co daje mi przyblizenie 40x. Wczoraj probowałem wylukac M51, M81 i M 101 ale zadnej z nich nie udało mi sie znalezc. Za małe przyblizenie? czy ksiezyc? czy co? czego to była wina? Ja mieszkam pod poznaniem, moze dla tego nie potrafilem ujzec M-ek.

 

pozdro!!

 

Przy pełni to się nie uda.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustra w tych teleskopach mają przeważnie w granicach 142 mm a nie 150 mm. Sprawność optyczna pewnie będzie w granicach 30% z powodu starych i marnych powłok. To już lepiej trochę dołożyć i kupić 130/900 Sky-Watcher http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...1506488a3b62cba

Sprawność tego powinna wynosić ok. 70% i pewnie więcej się zobaczy, no i zaoszczędzi się nerwów z montażem sprężynkowym. Zdecydowanie odradzam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.