Skocz do zawartości

badzieWYCIAG okularowy


dobsonme

Rekomendowane odpowiedzi

Przy moim Newtonie samorobce podczepiony mam wyciag 2" Astrokraka.

Co do jakosci wykonania tego wyciagu jest wiele opini.

Osobiscie uwazam, ze po upgradeach dalo sie z niego korzystac, choc do kolimacji za pomoca lasera jest za luzny.

Pare tygodni temu kupilem moj pierwszy 2" okularek co by w pelni wykorzystac mozliwosci teleskopu i ...

...dupa blada.

 

Okazalo sie, ze wyciag ma srednice ponizej 50mm i nawet gdybym ostro sie nagimnastykowal to za ch... okularka do niego nie wcisne.

Od razu napisalem do pana Janusz zadajac jakiegos sensownego wyjasnienia dlaczego sprzedaje wyciag 2", ktory tak naprawde 2" nie jest. Poczatkowo zostalem potraktowany uprzejmie ale potem odpowiedzi na maile przestaly przychodzic.

 

Pamietam jak sie cieszylem kiedy ta firma wchodzila na rynek, ze ktos wreszcie przytrze nosa krnabrnym braciom U.

a tu sie okazuje, ze to takie samo chamstwo.

 

Normalnie mnie cholera strzela jak patrze jakie dziadostwo w tym kraju sie szerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy da się coś z tym zrobić tylko o to, że wyciąg AK 2" to nie jest to samo co normalny wyciąg 2". Chodzi o to, że na stronach AK jest masa towaru którego tak naprawdę nie ma. Przy zakupie zamiast dostać jasną odpowiedź kiedy będzie przesyłka dostajesz zabawę w kotka i myszkę z kolejnymi terminami. Chodzi o to, że gdy na forum Astrokraka założysz taki wątek jak ten, to albo zostanie on śmigiem zdjęty albo usłyszysz klasyczną śpiewkę o karawanie i szczekających psach. Chodzi o to, ze Janusz ma ogromną wiedzę i potrafi zrobić niesamowita usługę której nie uświadczysz gdzie indziej. Potrafi wyszukać ci sprzęt doradzić i obsłużyć tak profesjonalnie jak to tylko możliwe. Ale potrafi też sprzedać lustro główne jako LG 11" a po zmierzeniu średnicy wychodzi 10,5" I nie mówcie mi, że fazka i tak dalej, bo to ściema jest. Kurde, bardzo, naprawdę bardzo mi szkoda, ze AK obrało taką drogę. Strasznie brakuje mi Janusza ze zlotów, na których zawsze z sensem doradzi i wyczarowuje niedostępny sprzęt. Strasznie mi przeszkadza, gdy kolejna enta osoba pisze do mnie na PW co ma zrobić bo zamówiony w AK okular nie dotarł, a minęło od zamówienia ponad miesiąc. Gdy kolejna osoba na obserwacjach chwali się okularem z AK kupionym do synty jako master masakrator, po czym wyciąga W70... Boję się, ze tym e-mailem zrobie AK krzywdę. Bardziej się boję, ze kolejni klienci AK zamówią tam sprzęt i będą czekać na realizację ruski rok.

 

Czuję sie podle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż - na astro specjalnie się nie znam.... wiem jednak jedno - rynek ZAWSZE doprowadza takie firmy do 'pionu'...

'olewanie' klienta za każdym razem prowadzi do porażki... nie ważne czy to korporacja, czy malutka manufaktura....

znam to z doświadczeń w mojej branży...

wiele czytałem o panu Januszu i jestem wręcz zszokowany opiniami, które było mi dane ostatnio przeczytać... :(

ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYCIAG :szczerbaty::Beer:

 

Zgadza się jak było napisane 2" to powinno mieć 2"

 

Tak jak pisałem jeśli niewiele wymiar jest różny od nominału jaki powinien być to papierek i bez proszenia się...

 

:szczerbaty:

no, ale co ze specjalnym "specjalnym głębokim matem" wnętrza?

 

albowiem jest napisane w instrukcji, żeby już tak zacytować Twórcę:

"W instrukcj inaszych wyciągów jest napisane aby nie dotykać ich wnętrza bo specjalny głęboki mat może zostać uszkodzony i mogą powstać szkodliwe odblaski tak niepożądane w wyciągach okularowych"

 

a w całości do przeczytania tu: http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=8680.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwmiarka potrafie sie jeszcze poslugiwac.

Z pomiarow wynika, ze roznica to cale 1.2 mm czyli nie ma mozliwosci sobie podszlifowac.

A, ze tokarke mam za mala nie widze mozliwosci, zeby to powiekszyc.

 

Wielu z was ma Synty albo inne chinczyki z stedniej klasy wyciagami.

Moze ktos z was wymienil wyciag na jakis lepszy i by sie chcial pozbyc badziestwa za jakies nieduze pieniadze. :Beer:

Wiadomo tonact brzytwy sie chwyta. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na serio - faktycznie wygląda jak pożegnanie "w zasługach". Mnie AK dawno, dawno temu przywitał "najeżdżaniem" na "partaczy" z Żywca. 99% rozmowy to było marudzenie, jacy oni są okropni.

 

Widzę, czasy się zmieniły i AK stał się tym, czym kiedyś był U. Faktycznie irytujące jest to ciągłe narzekanie na Maniaka. Jak komuś nie pasuje, to nie powinien kupować w tej firmie - proste.

 

Mnie tam ona ani ziębi, ani grzeje - choć z oczywistych względów nie polecam. Po co się stresować? Są inne firmy, jest UE (jak komuś nie pasują zakupy w PL). Żyć nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Hansie przesadzasz, wystarczy przecież poczytać tu: http://www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.php?t=2821

ileż to wiernych i oddanych wyznawców, (nie bójmy się tego słowa), posiada ten pan :)

 

lol az sam mam ochote sie zapisac

Jakis niezly towar musza ci ludzie dostawac :flower::pijacy:

moze to jest sposob na zalatwienie wymiarowego wyciagu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie posmialismy, fajnie sie tak nad ludzmi popastwic ale generalnie zalozylem ten watek bo szkukalem porady.

Mam kurcze problem, zfrezowanie wyciagu bedzie prawdopodobnie tak glebokie, ze dokopalbym sie do rowka czyli ewidentnie zakonczyl jego zywot.

Jakos brakuje mi wiary w to, zeby mozna bylo cos wskurac w Astrokraku a po sadach raczej o pare glupich groszy nie bede nikogo ciagal.

 

W tym momencie jestm totalnie wkurzony, zalamany i nie bardzo mam pomysl co z tym fantem zrobic :lame:

Moze macie jakies sugestie co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem w calosci bardzo smutny watek http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=4413.0

i z przykroscia musze stwierdzic, ze sie wiele od tej pory w firmie nie zmienilo.

Czy naprawde polska produkcja teleskopow upadla a jesli ktos chce miec dobry sprzet to albo z zagranicy albo ATM?

Czy ten rynk jest tak toksyczny, ze wszyscy solidni producenci sie z niego wycofuja?

No przeciez w UE jestesmy a nawet przedstawicielstwa wielu istotnych dla branzy producentow u nas nie ma.

Normalnie rece opadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim Newtonie samorobce podczepiony mam wyciag 2" Astrokraka.

Co do jakosci wykonania tego wyciagu jest wiele opini.

Osobiscie uwazam, ze po upgradeach dalo sie z niego korzystac, choc do kolimacji za pomoca lasera jest za luzny.

Pare tygodni temu kupilem moj pierwszy 2" okularek co by w pelni wykorzystac mozliwosci teleskopu i ...

...dupa blada.

 

Okazalo sie, ze wyciag ma srednice ponizej 50mm i nawet gdybym ostro sie nagimnastykowal to za ch... okularka do niego nie wcisne.

...

 

Witam

Jeśli Twój wyciąg jest zakończony gwintem M55x1 to potrzebujesz specjalnej złączki do okularów 2". W moim rerfraktorze Pronto produkcji Astrokrak tak to jest właśnie rozwiązane. Sam wyciąg ma faktycznie mniej jak 50mm. W jaki sposób mocowałes w tym wyciągu okulary 1,25" ?

pzdr. Zbyszek

Edytowane przez Boopsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli Twój wyciąg jest zakończony gwintem M55x1 to potrzebujesz specjalnej złączki do okularów 2". W moim rerfraktorze Pronto produkcji Astrokrak tak to jest właśnie rozwiązane. Sam wyciąg ma faktycznie mniej jak 50mm. W jaki sposób mocowałes w tym wyciągu okulary 1,25" ?

pzdr. Zbyszek

 

Ja bym nie inwestował w próby usprawniania wyciągu ciernego. Przez moje ręce przewinęły się trzy tego typu wyciagi z AK i tylko jeden z nich pracował naprawdę poprawnie, nawet pod spora masą. Reszta była w kiepskim stanie. Prawdopodobnie tu winę ponosili sami userzy nie dbając o ten fokuser, ale i sama konstrukcja oparta na ciernym mechaniźmie nie sprzyja osiaganiu dobrych parametrów za to bardzo często cierpi na takie przypadłości jak niekontrolowany wysów pod sporą masą i luzy w osi tulei. Po mojemu zainwestuj w jakigoś crayforda. Szkoda kasy na rozwiązania połowiczne, które i tak sa skazane na niepowodzenie po jakimś czasie. A tego odpuść.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli Twój wyciąg jest zakończony gwintem M55x1 to potrzebujesz specjalnej złączki do okularów 2". W moim rerfraktorze Pronto produkcji Astrokrak tak to jest właśnie rozwiązane. Sam wyciąg ma faktycznie mniej jak 50mm. W jaki sposób mocowałes w tym wyciągu okulary 1,25" ?

pzdr. Zbyszek

 

Nie jestem pewien czy nadajemy na tych samych falach ale jest tam zlaczka na 2" dodatkowo ze strasznie badziewnym ograniczeniem 1.25". Jesli sugerujesz, ze mam dolozyc kawal rurki to nie bardzo jest jak. Jak cos doloze to mi sie obnizy ognisko a nie mam zamiaru przerabiac tubusa co by wyciag AK laskawie zlapal obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobsonme, sorry za szczerość, ale moim zdniem, jedynym sensownym i najtańszym (w ostatecznym rozrachunku) rozwiązaniem jest zakup normalnego wyciągu. Zapomnij o półśrodkch bo to sie na tobie zemści w najmniej oczekiwanym momencie. Crayforda nowego da się wyłuskać za 100- 150$ za wypaśnego baadera zapłacisz tu na miejscu niewiele więcej. Tu nie ma co płakać nad stratą kasy za wyciąg z AK tylko zacisnąć zęby i kupic normalny, sprawny fokuser.

 

Tu masz recenzję do refraktorowego Baadera: http://www.astronoce.pl/testy_an.php?id=22 ale ten do newtonów jest wykonany w tej samej klasie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiele lat zamawiałem w U i AK i byłem zadowolony :D .

 

Mam dla ciebie dwie propozycje :

 

- odeślij swój wyciąg do AK celem poprawy/naprawy

 

-kup ten http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...12dcae0a53a4348

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobsonme, sorry za szczerość, ale moim zdniem, jedynym sensownym i najtańszym (w ostatecznym rozrachunku) rozwiązaniem jest zakup normalnego wyciągu. Zapomnij o półśrodkch bo to sie na tobie zemści w najmniej oczekiwanym momencie. Crayforda nowego da się wyłuskać za 100- 150$ za wypaśnego baadera zapłacisz tu na miejscu niewiele więcej. Tu nie ma co płakać nad stratą kasy za wyciąg z AK tylko zacisnąć zęby i kupic normalny, sprawny fokuser.

 

Tu masz recenzję do refraktorowego Baadera: http://www.astronoce.pl/testy_an.php?id=22 ale ten do newtonów jest wykonany w tej samej klasie.

 

Balem sie, ze ktos predzej czy pozniej dojdzie do takiego wniosku.

Prawde mowiac, to calkowicie sie z toba zgadzam i to jeszcze od czasu kiedy wyciag nie wisial na telepie tylko lezal na polce. Juz wtedy jego luzy mnie rozwalaly i plulem sobie w brode dlaczego postanowilem oszczedzic na wyciagu. Podobne odczucia mam takze co do szukacza. Kiedy okazalo sie, ze tubus jest za krotki i okular nie lapie ogniska soczewka zostala odwrucona lapiac ostrosc na okularze i jednoczesnie zamaiast aberracje sferyczna niwelowac to ja powieksza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobsonme, jeżeli chcesz wyciąg econo, to DO ma w cenniku wyciąg skywatchera za 99zł, ale ja na twoim miejscu dozbierałbym na baadera - naprawdę się opłaca.

 

A jeśli chodzi o astrokrak, to kupiłem tam RKE i kątówkę. Po rozpakowaniu okazało się, że nie da się okularu w tę kątówkę wcisnąć żadnym sposobem :szczerbaty: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.