Skocz do zawartości

KONIUNKCJA KSIĘŻYCA Z WENUS!


Grodlife

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy obserwatorzy!

 

Dnia 07.10.2007, będziemy mieli istny spektakl na niebie! ISTNA, JESIENNA PEREŁKA!

 

KONIUNKCJA KSIĘŻYCA Z WENUS!

 

Normalnie nic bym sobie z tego nie robił gdyby nie Saturn który będzie towarzyszył temu niebiańskiemu orszakowi :helo:

Poza tym o 5:47 UT (Zakopane), nastąpi zakrycie Regulusa, widoczne w południowej Polsce! niektórzy szczęściarze będą obserwowali zakrycie brzegowe :banan: ...

 

...Mam nadzieje że nim będe! :szczerbaty:

 

Goraco zachęcam do nastawienia budzika! Tego nie można przegapić!

 

Pozdrawiam, Niech ASTROMOC będzie z wami...

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie nastawiam.

Prognozy są paskudne. :angry:

 

No cóż, ja żyję nadzieją :szczerbaty: ...

 

Nastawiłem budzik na 4:00... oto plan:

 

1). Wstaję (budzę przy tym brata)

2). Jak zwykle zastanawiam się ,,co ja do cholery robię?'' :ha:

3). Ubieram ekstra-ciepłe ubranko (3 swetry, czapeczka, rękawiczki i kalesony :ha: )

4). Wychodzę na ogród i patrzę na sytuację pogodową. Jeśli jest OK to wystawiam Synte.

5). Herbatka z termosika :rolleyes:

6). Biorę torbe z okularkami, suszarke i.... RESZTA TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH :ha::D

 

AHA! Nie wierzcie w prognozy!!!

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po chwili czekania, w końcu się pojawiła, dziura w chmurach na jakieś 25 minut ! :szczerbaty: niestety dopiero ok 6.00. Pomimo nabawienia się choroby morskiej, koniunkcja Wenus z Księżycem prezentowała się wyśmienicie - okiem nieuzbrojonym, uzbrojonym w lornetkę i 8" beczkę :lol: .

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był w stanie uwiecznić tą cudowną koniunkcje na zdjęciu?

 

Strasznie smutno jest tak przyglądać się tym chmurwom wiedząc że tam gdzieś czai się Wenus, Saturn i Regulus które teraz moża znaleźć po paru minutach uważnych obserwacji :unsure: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh spróbowałem

ale niestety za dużo chmur:

 

_MG_0296a.jpg

resize 350D z 40mm FOV ok. 30°x20°

 

_MG_0296b.jpg

crop 350D z 40mm

 

 

_MG_0308ac.jpg

resize 350D z 200mm FOV ok. 6°x4°

 

_MG_0308c.jpg

crop 350D z 200mm

 

odległość pomiędzy Saturnem a Wenus ok. 6,6°

Księżyc mniej więcej po środku

 

 

Radku świetne zdjęcie :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dopiero teraz tu zajrzalem. Wychodzi na to, ze jestem jednym z niewielu szczesciazy, ktorym sie udalo to zobaczyc i sfotografowac. Bylo to 10-XI-2007, 4:30, W-wa. Osmielam sie wiec zamiescic swoje zdjecie (idiotenkamera Canon PowerShot 540, 3.2s, F5.5). Ksiezyc i Wenus przeswietlone, bo chcialem (moze za bardzo) zlapac Saturna.

A wlasciwie to dzisiejszej nocy wg CdC bedzie najblizej od Wenus do Saturna (ponizej 3*). Bez Ksiezyca wprawdzie, ale nie mozna miec wszystkiego... Na razie niebo dosc czyste, moze sie uda...

Zaznaczam, ze jestem poczatkujacy (i astro, i na forum), wiec z gory przepraszam za ew. niezamierzony zamet.

post-5349-1192402235_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Straszny szum na tym Twoim zdjęciu, jakbyś go usunął byłoby ok. Wiesz jak to się robi? Robisz drugie zdjęcie, ale obiektyw przesłaniasz czymś, może być ręka. Wtedy jest sam szum. Jest taki programik, ale nie pamietam nazwy, poszukaj na forum, który odejmuje szum od zdjęcia. Nie znam się na astrofoto więc jak źle powiedziałem to mnie poprawcie :D

Pozdro,

Krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.