Skocz do zawartości

Nasze sny Astronomiczne...


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

często śnią mi się ukochane eMki czy inne NGCe

tak tuż obok na wyciągnięcie ręki, full kolor,

wlatuje w te mrowia gwiazd, pyłów i inne materie

przesiąkam nimi

wręcz pachnę nimi

 

czasem bywa to Słońce

ale tak jakbym miał wmrożone linie pól magnetycznych połączonych z plazmą słoneczną

wyginam takie protuberancje

dowolnie je modeluję

to jest odlot

 

ale

zawsze ten cholerny budzik wyrywa mnie z tego odlotu

i trzeba iśc do pracy

:Boink:

 

p.s. nie dzielę się moim stuffem :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to były raczej ATM-owe koszmary. Np śniło mi się, że zbiłem lustro, potem, że mi się lustro roztopiło, bo zostawiłem blank na kuchence. No i po tym jak wysłałem do aluminizacji miałem sen, że przyszło z powrotem całe matowe :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu śniło mi się że byłem na misji wojskowej na Marsie z jakimś specjalnym oddziałem :szczerbaty:

Okolica niczego sobie powiem wam :szczerbaty::szczerbaty:

 

No z misjami na Marsa to tez miałem sny ale to było w okresie ciupania w Red Faction :D

 

 

U mnie to były raczej ATM-owe koszmary. Np śniło mi się, że zbiłem lustro, potem, że mi się lustro roztopiło, bo zostawiłem blank na kuchence. No i po tym jak wysłałem do aluminizacji miałem sen, że przyszło z powrotem całe matowe :blink:

Dzizas ale koszmary!! :lol:

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa astronomiczne sny (przynajmniej tyle pamiętam). Oby dwa takie same: piękna pogodna noc i galaktyki, mgławice, gromady wielkości kilku Księżyców, oczywiście w kolorach. Wszystko to widoczne gołym okiem. Najlepsze jest to, że od ciągłego patrzenia w niebo zaczął boleć mnie kark i jak się później okazało dlatego bo leżałem na skraju łózka :szczerbaty:

Ciekawe jest to, że zawsze budzę się w tym śnie gdy idę po lunetę :blink:

Długo zastanawiałem się z kąd mam taką inwencję twórczą aż w końcu znalazłem odpowiedź. Wszystkiemu winny jest dział "Astrofotografia" :D Kto by pomyślał, że astro-forum może tak wejść na psychę :blink:

 

Pozdrówko

Sebek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kiedyś śniła moja Synta(jak sobie ją wymarzyłem- sen się spełnił B) ) a dzisiaj śniło mi się że z Wenus przyleciała do mnie taka fajna pani( :banan: )zabrała mnie na swoją planete i nie było tam aż tak strasznie. Podłoże matowe w żółtym kolorze, równina, jeden domek w którym mieszkała a w nim jakieś towarzystwo :ha: Jeszcze mi się niedawno śniło takie super niebo a na nim gołym okiem mgławice gromady galaktyki wszystko super detal i kolor xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi kilka dni temu śniło sie że nabyłem nowy teleskop ( był to jakiś duży dobson większy od 10 :szczerbaty: I przy pierwszych obserwacjach zostawiłem go na dworze a sam poszedłem do domu ( nie wiem czemu, ale w snach to tak już jest ) Potem wróciłem i widziałem jak banda dzieciaków niszczy mój nowy teleskop :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi sie czasem śni suczka Łajka. ( ta co była pierwszą istotą w kosmosie)

 

No to gratuluję niezwykłego snu. Można się jeszcze nim pochwalić na jakimś forum kynologicznym :D .

 

Sorry za offtopic ale mi się kiedyś śniło że pies spadł mi z nieba :ha: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic ale mi się kiedyś śniło że pies spadł mi z nieba :ha: ...

 

A potem zrobiłeś z niego HOT-DOGI :banan: , nie no żarcik

Mi się czasami śni jak mam nowy sprzęcik, raz mi się śniło to że byłem sobie na zlocie :D

Zasnąłem przy oglądaniu wenus i jakimś cudem oberwałem moją tubą skajluksera od Sumasa żebym się obudził, za przeprosiny dostałem od niego Synte 8 na HEQ5 :banan: (to nie było obraźliwe tylko śmieszne :lol: )

A kiedyś indziej mi się śniło jak latałem w kosmosie aż mnie mdliło (nie lubię takich snów :szczerbaty: jak się leci) walnąłem w jakąś skałe gdzieś tam we wszechświecie i sobie kark skręciłem :blink:

Cuda cudostwa w tych moich snach

Edytowane przez KamileX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś śniło, że wleciałem do 6 wymiarowego wszechświata i pomału byłem rozrywany przez to, że panowały inne warunki fizyczne... Mmm... To z koszmarów.

 

Natomiast przyjemne to to, że byłem w realiach gry FreeSpace 2 i patrolowałem mgławicę M42 w Orionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to dowiedziałem się z jakiegoś pochodzącego z lat 70-tych atlasu geograficznego że Jowisz ma 15 księżyców. Później śniło mi się 15 księżyców na ziemskim niebie, jednakowych, takich jak nasz, ustawionych w jednym szeregu :)) Sen który zapamiętam do grobowej deski jak widać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się śniło nie dawno, że z ojcem obserwowaliśmy pod tak ciemnym niebem, że było widać gołym okiem sczegóły M31. :szczerbaty: Ja mu tłumaczę, że tak zwykle nie jest, a on na to, że on zawsze widział takie niebo :D Potem patrzy się w wyciąg telepa, a ja mu mówię, że najpierw trzeba włożyć okular. On na to, że tak też świetnie widać. Ja zaglądam w wyciąg, a tam w całym polu widzenia Merkury ze wszystkimi szczegółami - kraterami etc. :szczerbaty: Czy to ma jakieś znaczenie symboliczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.