Skocz do zawartości

dzisiejszy Księżyc


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. A tak poza tym to Księżyc spoko :). Spróbuj jeszcze walnąć na iso 100 :Beer:

 

Księżyc był za wysokimi chmurami a mgła była taka, że na 50 m nic nie było widać. Na ISO 100 musiałbym dać czas 1/125 co na nieruchomym statywie może już nie wyjść za dobrze. Nie są to najlepsze dni na fotografię. Testuję tylko poprawioną tubę przed DS-ami, które może wiosną się będzie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry :D

 

Przepraszam, że się tak podepnę... ale mój Księżyc będzie zaszczycony możliwością przebywania z Twoim :helo: Zrobiony chyba we wtorek :rolleyes:

 

Kompakciak HP PhotoSmart 750 + Synta 8'' + złączka baader = projekcja okularowa :)

 

ISO 100

 

 

http://galeria.astro-forum.org/details.php...amp;mode=search

 

Projekcja Cp 4500+ 114\900+PL25mm

 

PS. Dlaczego nie można ściągać własnych zdjęć z galerii AF? :szczerbaty:

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://galeria.astro-forum.org/details.php...amp;mode=search

 

Projekcja Cp 4500+ 114\900+PL25mm

 

PS. Dlaczego nie można ściągać własnych zdjęć z galerii AF? :szczerbaty:

ładne. :D

ps.

Bo chronimy Twoje prawa autorskie.

Ale....

Pogrzeb w cache`u przeglądarki lub ... zapisz stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie duplikować tematów. Mam nadzieje że Astrodziadek mi wybaczy :)

ZDJĘCIE 8MB

Zdjęcie robione 21 listopada przy warunkach "gotującej sie wody" z obrzeży krakowa. Sprzęt widoczny jest w stopce. Szczegóły nie to co na Astrodziadka piękności ale jeszcze widać :D Jak widać zdjęcie dość ostro poddane obróbce, wszak jestem tej materi kompletnym żółto dziobem :/

Ko_cowyW.jpg

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie duplikować tematów. Mam nadzieje że Astrodziadek mi wybaczy :)

ZDJĘCIE 8MB

Zdjęcie robione 21 listopada przy warunkach "gotującej sie wody" z obrzeży krakowa. Sprzęt widoczny jest w stopce. Szczegóły nie to co na Astrodziadka piękności ale jeszcze widać :D Jak widać zdjęcie dość ostro poddane obróbce, wszak jestem tej materi kompletnym żółto dziobem :/

 

Księżyc prawie taki sam. Chyba robiłeś w projekcji okularowej ? Twoja witryna chyba na razie ma tylko stronę tytułową ? Nic mi się nie otwiera

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc prawie taki sam. Chyba robiłeś w projekcji okularowej ? Twoja witryna chyba na razie ma tylko stronę tytułową ? Nic mi się nie otwiera

pozdrawiam

 

Shit!! Soryy nie usunołem jej. Wszystko się na razie buduje i dopieszcza. Ale gratuluje za ciekawość i dociekliwość :P

 

Tak księżyc w projekcji ale najprawdopodobnie źle wyregulowałem ostrość przy ekraniku 2.5" nie da się nic zobaczyć :/ trzeba podpiąć jakiś mały TV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit!! Soryy nie usunołem jej. Wszystko się na razie buduje i dopieszcza. Ale gratuluje za ciekawość i dociekliwość :P

 

Tak księżyc w projekcji ale najprawdopodobnie źle wyregulowałem ostrość przy ekraniku 2.5" nie da się nic zobaczyć :/ trzeba podpiąć jakiś mały TV :D

 

Na takim ekraniku nic nie zobaczysz, nawet w pełnym powiększeniu w Canonie 400D nie można na 100% ustawić ostrości. Najlepszy sposób to zrobienie 10 zdjęć i wybranie najlepszego. Znajdujesz najlepszą ostrość według ekraniku i jedziesz + 5 i - 5. Wyciąg wte i wewte co 0.05 mm. Taka dokładność musi być. Tylko jak to zrobić jak nie ma mikrofokusera tylko wyciąg Astrokraka ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim ekraniku nic nie zobaczysz, nawet w pełnym powiększeniu w Canonie 400D nie można na 100% ustawić ostrości. Najlepszy sposób to zrobienie 10 zdjęć i wybranie najlepszego. Znajdujesz najlepszą ostrość według ekraniku i jedziesz + 5 i - 5. Wyciąg wte i wewte co 0.05 mm. Taka dokładność musi być.

 

Wymagana dokładność zależy od światłosiły, przy f/10 jest znacznie łatwiej ustawić ostrość niż przy f/5, nie jest to koniecznie 0,05mm. Najlepiej ustawić za pomocą komputera, albo na gwiazdach (jeśli się nie mylę?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamileX,pokazales zdjecie Ksiezyca z jak twierdzisz 22.11 a 22.11 faza ksiezyca byla juz bardziej zaawansowana niz na pierwszym zdjeciu Astrodziadka na tej stronie(z 21.11).Czy cos Ci przeslonilo zachodnia czesc tarczy,czy tez sciemniales obraz tak mocno,ze faza wyglada na niedaleka po pierwszej kwadrze??

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamileX,pokazales zdjecie Ksiezyca z jak twierdzisz 22.11 a 22.11 faza ksiezyca byla juz bardziej zaawansowana niz na pierwszym zdjeciu Astrodziadka na tej stronie(z 21.11).Czy cos Ci przeslonilo zachodnia czesc tarczy,czy tez sciemniales obraz tak mocno,ze faza wyglada na niedaleka po pierwszej kwadrze??

Pzdr.

 

Ehh, no dobra niech ci będzie robiłem je 22 ale jest przyciemnione w I-View, także może wydawać się wcześniejsze, jak przyciemniam to lepiej wychodzi sory :szczerbaty:, daleko mi do zdjęć twoich i astrodziadka, tak więc mogłem sobie podarować tego posta z moją fotką :szczerbaty:

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no dobra niech ci będzie robiłem je 22 ale jest przyciemnione w I-View, także może wydawać się wcześniejsze, jak przyciemniam to lepiej wychodzi sory :szczerbaty:, daleko mi do zdjęć twoich i astrodziadka, tak więc mogłem sobie podarować tego posta z moją fotką :szczerbaty:

Pozdro

 

A czemu masz nie pokazywać ? Jak tylko Ci sami będą pokazywać, powiedzmy 10-15 osób to w końcu stanie się to nudne. :szczerbaty:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.