Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj mała próba focenia, lecz warunki były bardzo słabe, bardzo mocno falowało powietrze.

 

Sprzęt niezmienny, czyli Synta 10" i EOS 400D. Wszystkie fotki na ISO 100, a czasy różne.

Gratuluję sukcesów.Osobiście uważam że czas 1/80 zbyt długi dla fot bez prowadzenia. 1/250 czy 1/400 powinny być ok. Stąd konieczność wyostrzania i masa artefaktów... Mam nadzięję że wywołujesz spust migawki przez wężyk albo z timer'a no i oczywiście z opcją wstępnego podnoszenia lustra :) (przpraszam za lopatologię, może przesadzam). seeng to zawsze zmora -- fakt.

Życzę dalszych udanych fot :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę i swoją wersję łysego z wczoraj. Naprawdę warunki zrobiły się śliczne, troszkę wymarzłem, bo ostrość obrazu przy 200x powalała i nie mogłem się oderwać od okularu... szkoda, ze nie miałem barlowa... bo pewnie można było spokojnie wejść na 240x lub wyżej... dawno nie widziałem takich szczegółów na powierzchni...

 

Łysy z Synty SKDOB8" i Nikona D40 1/160s ISO200

 

 

DSC_9895_xxx.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

Iro

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taki trochę przesłonięty księżyc z 10-go listopada B)

 

Dałeś popalić. :notworthy: Mógłbyś to zdjęcie wrzucić też bezpośrednio na forum, byłby lepszy efekt.

PS. Widzę, że tam są jeszcze inne Twoje zdjęcia z tranzytami:

http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=16986

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzisiaj pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu gdzie walczę z przebudową Gucia i w ramach próby wyniosłem go przed firmę. Kilkanaście osób przepychało się żeby zobaczyć co widać w okularze :szczerbaty:

a widać było Księżyc

oto fotka z tej pamiętnej sesji

ATM 180/1124 + Plossl 25 mm + komórka SE C702 (sajber szot :Boink: ) godzina 15:20 (jeszcze jasno)

 

MoonGucio1.JPG

 

po powrocie do domu wystawiłem Maka żeby się wystudził i oto efekt

SW Mak 127 + Nagler 13 mm + sajber szot C702 godzina 18:05

 

MoonMAK1.JPG

 

pozdrawiam

 

PS

zdjęcia oczywiście robione "z łapki" telefonem przyłożonym do okularu bo w plaskaczu padły baterie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jakoś wczorajsze, i też pokusiłem się o ciepły kolor :)

1/60 ISO200 (albo 100, nie pamiętam)

KILLER nie wiem, czy szum u Ciebie powstał z powodu wysokiego ISO, czy przy obróbce. Ja ostanio staram się robić przy mozliwie najmniejszej czułości, właśnie żeby tego uniknąc. Masz dooobry sprzęt do Księzyca :)

caly.jpg

___8225_wiara.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.