Skocz do zawartości

Zmiany w dziale astromarket.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani.

 

Dział astromarket coraz bardziej jest okupowany przez komercyjne ogłoszenia nie mające nic wspólnego z obiegiem wtórnym używanego sprzętu optycznego wsród astroamatorów społeczności AF. Kolejni userzy zakładają konta i logują się na forum tylko po to, aby wstawić na markecie czysto handlowe ogłoszenie. Aby temu zaradzić, rozważamy wprowadzenie od poniedziałku kilku ograniczeń.

 

1. Brak dostępu do działu astromarket dla userów z ilością postów <5 i stażem krótszym niż 30 dni.

2. Darmowy dostęp do astromarketu dla obecnych userów forum z ograniczeniem kwoty sprzedaży do 100$

3. Roczna opłata za "pakiet marketowy" w wysokości 50pln dla rozszerzonego dostępu do astromarketu.

 

Pakiet rozszerzony obejmuje:

- możliwośc ustawiania parametrów oferty a'la "allegro" (kwota minimalna, czas życia oferty itp)

- system feedbacku dla sprzedających i kupujących

- skrzynka e-mail w domenie astroforum (10MB)

 

Cały dochód zostanie przeznaczony na zakupy engine umożliwiające powyższe usprawnienia.

Kupujacy na markecie nie będą ponocsić żadnych kosztów.

 

Temat oczywiście jest propozycją/informacją pod dyskusje. Czarnym scenariuszem jest całkowita rezygnacja z działu astromarket. Ruch generowany na tym dziale to większość transferu generowanego przez AF, za który płacona jest ciężka gotówka.

 

Pozdrawiam.

 

 

==edit==

żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, co do prawdziwości słów, które padły w tym wątku, to naturalnie był żart primaaprilisowy :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest głównym problemem? To:

Dział astromarket coraz bardziej jest okupowany przez komercyjne ogłoszenia nie mające nic wspólnego z obiegiem wtórnym używanego sprzętu optycznego wsród astroamatorów społeczności AF. Kolejni userzy zakładają konta i logują się na forum tylko po to, aby wstawić na markecie czysto handlowe ogłoszenie.

czy to:

Ruch generowany na tym dziale to większość transferu generowanego przez AF, za który płacona jest ciężka gotówka.
?

Jeśli to pierwsze, to ograniczenie nr 1 (może nawet bardziej restrykcyjne) powinno załatwić sprawę. Jeżeli natomiast mimo wyeliminowania "handlowców" pozostanie problem transferu to, hmmm... o dobre wyjście będzie trudno, nie obejdzie się bez ofiar :rolleyes: .

Znowu wychodzi na to, że im forum bardziej popularne, tym gorzej dla jego użytkowników :icon_confused:

Edytowane przez M*C+H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że to żałt PłimaApłiłisowy :ha:

jakoś nie widzę znaku równości między mną - wykupującym pakiet na rok żeby sprzedać używanego choćby PST a kimś kto handluje na co dzień

tak że czekam do jutra :Beer:

 

No kurde, o tym nie pomyślałem. Też mam taką nadzieję :-)

 

Pozdro wszystkim i Tobie Tadeo, szczególne pozdro, Wrogu Straszliwy :-) :Beer:

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dał się skorumpować? Jeszcze by brał "prowizję" i zarobiłby kto inny - nie my. Fuiii...

 

Jak by co to ja się zgłaszam... chętnie dam się skorumpować ale będę się dzielił, żeby Sumas i Adam tez coś dla siebie mięli:

 

Poniżej mój cennik korupcyjny:

 

sprzedaż: prowizja:

do 100 zł 10 zł

100-200 20 zł

200-300 30 zł

300-400 40 zł

400-500 50 zł

itd.

 

pow. 1000 zł - 150 zł

pow. 2000 zł - 175 zł

pow. 10000 zł - 700 zł

pow. 20000 zł - 150 zł

 

Dla zainteresowanych pełen cennik na maila.

W ofercie też obniżanie ceny poprzez pisanie postów w stylu: "a rok temu w sklepie xyz to to kosztowało 700 zł mniej" jeśli to nic nie da to jest też w mojej ofercie cała gama usług dodatkowych takich jak groźby na PW itp.

 

Zapraszam i adminom się polecam...

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście...

Zwrócono mi uwagę, że w cenniku jest błąd oczywiście przy sprzedaży za 20 000 prowizja to 1500 zł a nie 150 zł.

 

Odpowiadając na dalsze zapytania informuję, że wymuszenie sprzedania towaru osobie innej niż tej, która go zarezerwowała to koszta w granicach 200 - 1000 zł zależnie od towaru i użytych środków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ktoś taki na tym forum? :szczerbaty:

 

 

 

Ja sie zgłaszam na ochotnika, spełniam wszystkie warunki :szczerbaty: , jeśli ktoś ma inne zdanie prosze pisać do mnie na PW, rozwieję wątpliwości niewiernych... (mój szwagier z Ukrainy jest świeżo po kursie negocjacji niewerbalnej... )

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no punkt pierwszy jak najbardziej ale nastepne pozostale to juz tak troche nie tak.

 

Przykladowo

Nie mam zamiau nic sprzedawac ale trafilem na okazje i kupilem fajne lusterko wtorne.

W tym momencie automatycznie mam do sprzedania stare warte troche ponad 100$.

 

Teraz mam 2 wyjscia albo je opchne <100$ i wtedy trace bo przeciez jest warte wicej, wiec strzela mnie cholera i bluzgam ostro na Jesiona :D .

Dwa sprzedaje za 110$ i oczywiscie dodaje 50PLN do ceny zakupu bo musze pokryc koszty wystawienia w markecie. Sprzedaje wiec drozej niz w sklepie calkiem nowe i kto mi to kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.