Skocz do zawartości

Nowe galaktyki z Hyperstarem


JarekP2

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dopiero teraz zdołałem przeprocesować moje ostatnie dwie sesje. Trochę fotek nałapałem ze zwykłym 1-godzinnym czasem (30x2min):

 

M59/M6082.jpg M81/M8283.jpg

 

M84/M86/M8784.jpg M98/M9985.jpg

 

Spróbowałem też pójść głębiej z M101 - 4 godziny (61x4min):

 

86.jpg 87.jpg

 

Zrobiłem też M106 z czasem 1 godziny, ale używając 15x4min, i chyba wygląda trochę lepiej niż 30x2min:

 

88.jpg

 

Procesowanie 4 godzinnego M101 to była czysta przyjemność - "rozciągam" w Photoshopie, "rozciągam", i nic, ciągle żadnych szumów w tle :) :) Będę musiał jeszcze troche nad nim popracować - powinno się dać wyciągnąć trochę wiecej ...

 

Pytanie czy ta 4 godzinna fotka jest rzeczywiście dużo lepsza od 1-godzinnych :) :)

 

Pozdrawiam,

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia. :notworthy:

Szczególnie przypadła mi do gustu maleńka galaktyka z poprzeczką NGC4440.

A i NGC3077 w jednym kadrze z M81 i M82 też robi wrażenie pełnego spojrzenia na okolice.

Bardzo mi się podoba Twoja filozofia kadrowania. Inna sprawa, że przy takim astrografie jest czym wypełniać kadry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie godzien jestem, żeby w tym wątku zabierać głos, ale powiem, że jak widzę co potrafią zrobić ludzie, którzy znają się na astrofotografii to jestem w szoku... :notworthy:

Mi do szczęścia wystarczyłoby wyciśnięcie kiedyś choć 10% tego co pokazujecie...

 

szacuneczek

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję za wszystkie komentarze i sugestie! Jeszcze mi daleko do pełnego wykorzystania możliwości sprzętu, muszę sporo popracować na obróbką i bardziej uważać na kolimację. Na szczęście jest to dużo tańsze od kupowania nowego sprzętu :). Od jutrzejszego popołudnia bedę w podróży aż do końca przyszłego tygodnia, ale jak tylko wrócę to się przyłoże do obróbki, szczególnie że i tak będzie pełnia :).

 

Jarek

 

Hej

Rzeczywiście olbrzymi potencjał drzemie w tym astrografie. Pozostaje tylko doskonalić umiejętności w obrabianiu fotek.

Szczerze gratuluję.

Dzięki!

 

Niesamowite, jaki tam jest detal :blink:

101-nka w drugiej wersji trochę przeprocesowana, ale te maleństwa (np. M99) :notworthy:

Gratulki!

Mniejsze objekty wychodzą lepiej i zaczynam podejrzewać że może to być związane z programem NeatImage który używam do usuwania szumów.

 

Wciąż uważam że potencjał w tym sprzęcie jest. Jedne zdjęcia wyglądają lepiej inne gorzej. 101 raczej zdrowo przedobrzona a i gwiazdy wiele pozostawiają do życzenia.

Niestety tak, 101 powinna wyjść dużo lepiej (szczególnie zbliżenie), i chyba jest dość sygnału, tylko się jakoś pogubił w obróbce. Spróbuje bez NeatImage, i może spróbuję wyostrzyć z dekonwolucją.

 

Piękne zdjęcia. :notworthy:

Szczególnie przypadła mi do gustu maleńka galaktyka z poprzeczką NGC4440.

A i NGC3077 w jednym kadrze z M81 i M82 też robi wrażenie pełnego spojrzenia na okolice.

Bardzo mi się podoba Twoja filozofia kadrowania. Inna sprawa, że przy takim astrografie jest czym wypełniać kadry.

Dzięki! Szerokie pole widzenia pozostawia sporą swobodę w kadrowaniu, zawsze sobie najpierw wypróbowywuje rożne sposoby kadrowania w The Sky.

 

Canon pracuje jak dedykowane ccd! Brawo!.

Dzięki!

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego w lewym dolnym rogu z gwiazd sie robią krechy, w innych miejscach kadru nie jest to aż tak widoczne.

To jest problem z kolimacją, z M101 i M106 i tak jest już lepiej bo spędziłem troszkę więcej czasu korygując ustawienie.

 

Nie godzien jestem, żeby w tym wątku zabierać głos, ale powiem, że jak widzę co potrafią zrobić ludzie, którzy znają się na astrofotografii to jestem w szoku... :notworthy:

Mi do szczęścia wystarczyłoby wyciśnięcie kiedyś choć 10% tego co pokazujecie...

 

szacuneczek

 

Grzegorz

Dzięki! Niestety większa część kredytu należy się sprzętowi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, chciałem przyłączyć się do spóźnionych, ale najszczerszych gratulacji.

Robisz bardzo fajne zdjęcia, o czym nie muszę Ci pisać bo sam widzisz:)

Czekamy na następne!

 

Pozdrowienia z Krakowa

Michał Żołnowski- Tiamat

 

PS Możesz napisać kilka zdań o sobie?

My tu w Polsce mniej więcej się znamy ze wspólnych spotkań. Itaka do tej pory kojarzyła mi się przede wszystkim z Grecją:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.