Skocz do zawartości

M106


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Przydługawo trwała obróbka ale chciałem dobrze wykorzystać materiał. Dzisiaj myślę że dojrzał aby go opublikować cool.gif Został zebrany w dwóch sesjach i ciesze się, że udało mi się je połączyć co nie zawsze jest proste bez stacjonarnego zestawu.
W tle cała masa mniejszych lub większych galaktyczek, które starałem się "nie gasić", które też bardzo lubię przy pouczających analizach zdjęć.

M106 SW6", CG5GT, Canon 350mod, 35x8min, iso800 guiding

m106_200804_r1400t.jpg

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa. Całość nie jest jeszcze może perfekcyjna ale nie przeskoczę niedokładności montaży z serii 5.

 

:blink: wogóle.... kurna.... no nie wiem, po prostu nie wiem.... ja .......jakby to powiedzieć..... no nie wiem, kurna .....

Chciałeś powiedzieć: "może być, postaraj się lepiej następnym razem" ale w środku nocy trudno dobrać słowa :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa. Całość nie jest jeszcze może perfekcyjna ale nie przeskoczę niedokładności montaży z serii 5.

Chciałeś powiedzieć: "może być, postaraj się lepiej następnym razem" ale w środku nocy trudno dobrać słowa :Beer:

Ja nie Qbanos.... hihi.... :Beer:

 

PS. Pozdrawiam Qbanosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szac! :notworthy:

Świetny detal, no i ta kupa farfocli w tle... :helo:

Osobiście lubię przeanalizować zdjęcia z duża ilością paproszków. To zdjęcie ze względu na ilość materiału jak i wysokość nad horyzontem w czasie wykonania spojrzało "najdalej" w kosmos z tych które dotychczas wykonałem.

Wynik przedstawiam dla przyjemności wszystkich którzy lubią farfocle (ze specjalna dedykacja dla Zbyszka :Beer: )

 

m106_200804_v1.0sky_v2c_bg_5r1400b1td.jpg

 

Praktycznie wszystkie PGC które są w CdC widać na tym zdjęciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite jest to, że dzisiaj, wydając na sprzęt mniej więcej jedna europejską wypłatę, przy odrobinie samozaparcia oraz sporej ilości wiedzy, można zrobić zdjęcie, które jeszcze pewnie ze 30-40 lat temu mogłoby wprawić w zachwyt wielu zawodowych astronomów. Na pewno nie wszystkich, bo już były wtedy wielkie teleskopy i niezłe możliwości analogowej fotografii, ale mimo wszystko, ilość obiektów DS na tym zdjęciu jest imponująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.