Skocz do zawartości

Modelka Veronique ;)


Pabami

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza sesja w plenerze ;) mam 4 giga zdjęć w rawie ;p powrzucam jeszcze kilka jak przetrawię.

Czekam na konstruktywna krytykę: odnośnie techniki bo modelka piękna jest ;P

 

Sony Alpha300 z kitem 18-70.

 

 

Chase_the_sun_1_by_paulnovy.jpg

 

 

Chase_the_sun_2_by_paulnovy.jpg

 

 

Chase_the_sun_3_by_paulnovy.jpg

 

 

For_your_eyes_only_1_by_paulnovy.jpg

 

 

Idyllic_Wind_by_paulnovy.jpg

 

 

Waiting_for____by_paulnovy.jpg

 

 

Pleasureness_by_paulnovy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko ostatnie jest ok.

 

Pierwsze trzy - o co chodzi? co jest tematem? Modelka jako jedna wielka ciemna plama :(

 

Czwarte - jakby ostrość poszła na oczy, a nie na włosy byłoby perfect, a tak hmm niedosyt.

 

Piąte - szkoda, że twarz nieostra.

 

Szóste - hmm oklepane ;)

 

 

To tak na szybko ;)

 

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy - o co chodzi? co jest tematem? Modelka jako jedna wielka ciemna plama :(

 

Jaki masz monitor? Wywoływałem z RAWa na dosyć dobrym LCD i przeoczyłem szczegół, że na CRT może być g.ówno widać :Boink: Lubię takie ciemne sylwetki na tle nieba ;)

 

Czwarte - jakby ostrość poszła na oczy, a nie na włosy byłoby perfect, a tak hmm niedosyt.

 

Mój błąd w miniaturze nie widać tego było, na większym obrazie jednak wyraźnie widać, że ostrość poszła sobie nie tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wszystkie są PRZERYSOWANE!

 

Za mała odległość! Dłuższa ogniskowa wymusi większą odległość, ale to nie ogniskowa lecz odległość od modelki powoduje przerysowanie.

 

Przykładowo - zdjęcie piąte - tematem jest brzuch? Czy to reklama dżinsów?

 

Pierwsze dwa zdjęcia - sylwetka ciężka i martwa (ciemna plama), no i te FAŁDKI od odzieży - dobrze nie wyglądają. Nie mam nic przeciwko odzieży ale na sylwetce fałdki są nieuzasadnione.

 

Zdjęcie drugie - typowy landszaft fotograficzny, tylko modelka niepotrzebna. :)

 

"Buty na torach" - może i tak, może to reklama obuwia. Ale wtedy bym jeszcze bardziej przerysował.

Perspektywę żabią czasem stosuje się, w celu optycznego wydłużenia nóg, ale w tym ujęciu to nie do końca zagrało. No i te przerysowane kamienie na I planie. Może tutaj głębia ostrości jest ZA DUŻA? Może przyciąć u dołu?

 

Ostatnie zdjęcie - o co tu chodzi? Domyślam się, że głebia ostrości, nieostre plany miały być artystyczne <_< . Ale kompozycja?

Widziałem w jakiejś (dość drogiej) cyfrówce program tematyczny ARTYSTYCZNE. Polega na ustawieniu największego otworu przysłony w celu zminimalizowania głębi ostrości. :ha:

 

Zdjęcie dłoni - za mała głębia ostrości. Wszak dłoń i tak niezupełnie ostra, zaś palec wskazujący już całkiem nieostry.

 

Moja rada - oglądać albumy fotograficzne, wystawy, czasopisma fotograficzne, ale skupiać się na FOTOGRAFIACH a nie na sprzęcie (obowiązkowo-cyfrowym :Boink: ).

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze uwagi są bardziej ESTETYCZNE niż techniczne. Technika to tylko sposób uzyskania pożądanego rezultatu estetycznego.

 

Czasem lepiej jest zrobić 4 zdjęcia niż 4 giga zdjęć, zwłaszcza w warunkach atelierowych, a tak to, sensu stricto, wyglądała sesja w plenerze.

Lustrzanka ma tę przewagę nad malutkimi kompaktami, że lepiej widać cały kadr na matówce, możesz komponować, możesz kontrolować światło (nie myślę o ekspozycji tylko o rozłożeniu świateł i cieni, plastyce itp). To wymaga skupienia na OBRAZIE a nie na technice.

 

Co innego, jak fotografujesz przyrodę, albo zawody sportowe. Wtedy robisz maksimum fotek, bo nie masz kontroli nad bardzo szybko poruszającymi się obiektami i z góry zakładasz, że wyrzucisz większość zdjęć nieostrych, nietrafionych ekspozycji, źle skadrowanych. Nie masz też możliwości powtórzenia ujęć.

Zupełnie co innego w sesji z modelką.

 

Proszę przekazać ciepłe słowa Modelce!

 

Miłek

 

P.S.

Czy pytałeś ją o zgodę na publikację zdjęć w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Czy jest jakis pomysl na ta sesje, czy tylko chciales sprawdzic ile sie miesci na karcie?

Dluga droga, a oczy bola.

A czy jest jakiś pomysł na cel tego komentarza, czy tylko chciałeś sprawdzić, ile mieści się w Twojej głowie?

Długa droga, a ręce bolą.

 

Takie zachowanie nie ukrywa problemów emocjonalnych, tylko je uzewnętrznia. To taka darmowa rada na przyszłość. To naprawdę widać.

 

I jakbyś chciał dyskutować, to uprzedzam, że na tym forum każdy ma prawo publikować, co chce. Także każdy ma prawo komentować. Jednak poziom, który zaprezentowałeś nie mieści się w przyjętych tu normach.

 

PS. Hipokryta... sam buc, a innym żałuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz monitor? Wywoływałem z RAWa na dosyć dobrym LCD i przeoczyłem szczegół, że na CRT może być g.ówno widać

Szkoda, że dopierio teraz zobaczyłem temat. Ja oglądam na LCD laptopa i pierwsze zdjęcie i myśl - ale tłusta dziewczyna, same fałdki, natomiast dłoń z kolejnego postu wydawała się za jasna. Wydaje mi się, że zdjęcia oglądane na ekranach, szczególnie LCD - to nieporozumienie, właśnie dobry CRT wydaje mi się lepszy w odworowaniu kolorów i kontrastu. Przy LCD 20 cm głowa w lewo czy w prawo i widać nieco inaczej. Może jak już, (jak chodzi ci o ocenę zdjęć) to pod zdjęciem skala szarości . Bo jak chodzio plener, to trochę zazdrości wzbudziłeś :D

 

Przegub damskiej dłoni fotografować lepiej z boku (wyjdzie cieńszy - kobiecy - bo tu przegub fest łapy). Jak modelka chętna do pozowania, a zdjęcia w cyfrze a nie kliszy - rób nie 2 a 20 zdjęć w 1 ustawieniu, ale ruszaj się cały czas. Któreś cię zaskoczy fajnością. Nie zgodze się z opinią, że "reklama dżinsów" jest do kitu. Te guziczki cieszą oczy. Słońce ładnie złote. Gorsze te podświetlone kamienie na torach - i takie mocno ostre. Ale artysta powie - kontrast skały z mięką kobiecością i w galerii powiesi. Szkoda, że niebo za torami takie szare.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Ja dokupiłem w tym roku dużą blendę, żeby lepiej doświetlać w plenerze cienie. I też trzaskam dużo zdjęć, bo czasem poza dobra, ale mina do niczego lub odwrotnie. Z 200 - 300 łatwiej coś wybrac niż 5-6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.