Skocz do zawartości

NGC7331 w towarzystwie kwintetu


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam jak rok temu zobaczylem NGC 7331 chyba z pierwszego w Polsce duzego RC ( Bogdana :)). Zachwycilem sie nia a co wiecej nawet sam "strzelilem" z EQ3-2 do niej aby zobaczyc ta przepasc w uzyskanych rezultatach

W tym roku mam plan na nia zapolowac. Probe podjalem ale nie do konca udana bo kotliny gorskie maja to do siebie ze zalewa je mgla biala jak mleko w nocy i mozna isc spac

Stad tylko 8 klatek z czego 3 wyraznie oslabione jak sie na nie patrzy. Nastepne 8 poszlo do kosza bo... guiding w mleku nie bedzie guidowal oczywiscie :D

 

Co do kwintetu to taka slabosc wielu - kazdy chcialby zobaczyc chodz slad na "kliszy" :rolleyes:

 

Nawiasem mowiac udalo mi sie zobaczyc kwintecik w tym roku po raz pierwszy w wizualu przez 27 cm.

 

SW6"N, NJP, Canon 350D mod, guiding

8x8min

 

ngc7331_200808_AF_r50prc1280.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, podaj choć jeden powód dlaczego nie focisz kamerą. Takie obiekty dla Canona to wyzwanie. Co do fotki, to można powiedzieć, że udało Ci się zarejestrować kwintecik. Trochę za mocno odszumiane znów, ale rozumiem, że mała ilość klatek. Z kamerą nie byłoby takiego kłopotu, więc tym bardziej nie rozumiem.... :mellow:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, podaj choć jeden powód dlaczego nie focisz kamerą.

3 powody:

- wstepne testy SW6" z sbigiem poakazaly problemy z mocowaniem go w wyciagu

- brak czasu na dalsze testy

- potrzebna przedluzka dla MPCC zeby zachowac wymagana odleglosc

 

Przepraszam 4 powod:

- lubie canona i mam ten setup w "paluszku"

 

Takie obiekty dla Canona to wyzwanie. Co do fotki, to można powiedzieć, że udało Ci się zarejestrować kwintecik. Trochę za mocno odszumiane znów, ale rozumiem, że mała ilość klatek.

 

Zaprosze Cie na moj drugi LCD i zobaczysz TAAAAKIE szumy. Dlatego jak tylko moge to obrabiam na nim bo monitor w laptopie nie pokazuje mi tych szumow. Pewnie masz podobna matryce i w twoim wypadku byloby to bez roznicy natowmiast w tym wypadku uwidacznia sie to jako "za bardzo odszumione"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 powody:

- wstepne testy SW6" z sbigiem poakazaly problemy z mocowaniem go w wyciagu

- brak czasu na dalsze testy

- potrzebna przedluzka dla MPCC zeby zachowac wymagana odleglosc

 

Przepraszam 4 powod:

- lubie canona i mam ten setup w "paluszku"

Zaprosze Cie na moj drugi LCD i zobaczysz TAAAAKIE szumy. Dlatego jak tylko moge to obrabiam na nim bo monitor w laptopie nie pokazuje mi tych szumow. Pewnie masz podobna matryce i w twoim wypadku byloby to bez roznicy natowmiast w tym wypadku uwidacznia sie to jako "za bardzo odszumione"

 

Jak na taką ilość materiału byszło baaardzo ładnie :Beer:

GRATULKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ta twoja to jakoś teraz wypalona? Czy to coś starszego ?

 

Pozdrawiam.

To materiał jeszcze z wakacji. Teraz tylko zrobiłem drugie podejście do materiału. Pierwsze było raczej mało udane :angry: , ale i tak w przyszłym roku postaram się dozbierać więcej materiału.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To materiał jeszcze z wakacji. Teraz tylko zrobiłem drugie podejście do materiału. Pierwsze było raczej mało udane :angry: , ale i tak w przyszłym roku postaram się dozbierać więcej materiału.

To chyba najlepsze Twoje zdjęcie, przynajmniej z tych, które widziałem. Naprawdę bardzo ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepsze Twoje zdjęcie, przynajmniej z tych, które widziałem. Naprawdę bardzo ciekawe.

Dziękuję, fakt że galaktyka taka znowu łatwa nie jest. Liczę, że przy następnym podejściu będzie jeszcze lepiej, bo mam jeszcze pewien niedosyt.

Tutaj jeszcze wersja z nieprzepalonym centrum:

 

7331anacorteswu0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaktyka fajna, ale coś się dzieje ze spajkami. Wyglądają sztucznie, czy tez takie są ? :) Nie wiem, mi się takie kwiatki totalnie nie podobają, co innego naturalne krzyże dyfrakcyjne.

Spiki to rzecz gustu, ja prawie zawsze te naturalne powiększam o sztuczne co zresztą widać. Mnie natomiast w moich zdjęciach drażnią inne szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.