Skocz do zawartości

Które oko


Popcio

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie... nie spotkałem się na razie z tematem tego jak to jest z okiem przez które obserwujemy. Czy jest to zawsze jedno i to samo w waszym wypadku (w moim przypadku jest to lewe, bo prawe wydaje się nieco zbyt jaskrawe :szczerbaty: ) Może macie jakieś ciekawe wnioski w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w teorii mówi się, że w trakcie obserwacji powinno się zmieniać co jakiś czas oko, którym obserwujemy, głównie z powodu zmęczenia. Kilka minut jednym później drugim itd. Ma to sens. Ja jakoś tak się przyzwyczaiłem, że zawsze lewe mam przyklejone do okularu, a prawe do szukacza. Powiem szczerze, że po jakimś już czasie to nawet jak chce zmienić to nie mogę bo lewe widzi więcej szczegółów :blink:.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie każdy z nas zerka domyślnie tzw. okiem prowadzącym. To jest to oko, którego używamy np. przy strzelaniu z karabinu (jak ktoś był w wojsku albo na strzelnicy) albo to, którego zamknięcie powoduje, że obraz wyciągniętego na wyprostowanej ręce kciuka przesunie się w bok.

U większości osób jest to oko prawe i dla nich robione są aparaty fotograficzne z wizjerem w lewej górnej części. Niestety Ci co mają prowadzące lewe (jak ja) muszą wciskać nos w obudowę albo LCD. Na szczęście teleskopy nie mają wbudowanej dyskryminacji lewoocznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zwykle prawym, mam jakos lepiej skordynowane :D jak oglądam prawym to lewe automatycznie mi sie domyka samo :D ale jak patrze lewym to nie otworze juz tak szeroko a prawe jakos tam sie otwiera :D

 

niestety teraz cierpie na poparzenie siatkowki :angry::angry: lewe oko mam juz w 95% sprawne wiec jak juz cos to patrze lewym ale generalnie te 5% i tak degraduje obraz i zniecheca :angry: prawe to jeszcze musze leczyc ale lewe juz pusci niedlugo to bede szalał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety teraz cierpie na poparzenie siatkowki :angry::angry: lewe oko mam juz w 95% sprawne wiec jak juz cos to patrze lewym ale generalnie te 5% i tak degraduje obraz i zniecheca :angry: prawe to jeszcze musze leczyc ale lewe juz pusci niedlugo to bede szalał ;)

 

Ostrzeż nas proszę, czego nie robić, abyśmy nie mieli podobnych problemów :rolleyes:

 

 

A co do tematu, to ja zawsze patrzę prawym okiem - próbuję czasem lewym, ale jakoś tak dziwnie wygląda niebo przez, jest jakieś takie jakby "mocniej zaszumione" :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeż nas proszę, czego nie robić, abyśmy nie mieli podobnych problemów :rolleyes:

 

chodzic w ciemnych okularach i to nie takich z bazaru B) tylko takich kupionych u okluisty (cena powyzej 100zl)

 

a jak uniknac? jak np lezysz na plazy to nakryj sobie glowe albo cos, wystarczy ze raz spojrzysz na slonce przez mocno zmruzone oczy i siatkowka pali sie jak papierek pod lupa, naszczescie u mnie bylo to nieznaczne, generalnie w przypadku konkretnego poparzenia wzrok sie juz nie regeneruje

Edytowane przez Mathef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem "lewoczny" tzn. moje lewe jest prowadzące, ktoś kiedyś żartobliwie powiedział, "może dlatego, że jesteś leworęczny".

 

Czytałem kiedyś w WiŻ, że między ocznością, ręcznością a nożnością istnieje związek. Jak dobrze pamiętam, osoby leworęczne są najczęściej lewooczne i lewonożne.

Ja jestem jednak lewooczny, lewonożny, ale praworęczny :)

Przez teleskop patrzę wyłącznie lewym okiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś w WiŻ, że między ocznością, ręcznością a nożnością istnieje związek. Jak dobrze pamiętam, osoby leworęczne są najczęściej lewooczne i lewonożne.

Ja jestem jednak lewooczny, lewonożny, ale praworęczny :)

Przez teleskop patrzę wyłącznie lewym okiem :)

 

 

 

Ha, a Ja jestem oburęczna (przewaga lewej), lewooczna i prawonożna... na boisku do kosza, dezorientacja przeciwnika stuprocentowa :szczerbaty:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem prawonożny, praworęczny i prowooczny i przez wiele lat patrzyłem przez teleskop prawym okiem ale od 6 lat patrzę lewym. Nic mi się nie przestawiło ale wtedy właśnie dowiedziałem się, że w lewym oku mam mniejszy astygmatyzm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     

A ja jestem dwunożny, prawomyślny i oczajduszny.

 

No właśnie... nie spotkałem się na razie z tematem tego jak to jest z okiem przez które obserwujemy. Czy jest to zawsze jedno i to samo...
Sprawdzałem w Polskich Normach ale nic na ten temat nie było. Sprawdzę jeszcze w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Dam znać jak coś znajdę B)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     

A ja jestem dwunożny, prawomyślny i oczajduszny.

 

Sprawdzałem w Polskich Normach ale nic na ten temat nie było. Sprawdzę jeszcze w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Dam znać jak coś znajdę B)

 

Uśmiałam się :lol: Dobre!

 

A może by tak zliczyć wszystkich Forumowiczów i statystycznie zestawić prawo i lewookich, prawo

i leworęcznych, prawo i lewonożnych i sprawdzić średnią. Wtedy dowiemy się, co uznać za normę.

 

Do słówka Meraka: "oczajduszny" dopisuję swoje: prawomocny i lewoprzysięgły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, oprócz tego, że patrzę prawym okiem, to jestem też praworęczny i prawonożny :)

 

Pozdrawiam

Też tak mam - bo pisać lewą ręką nie za bardzo, kopać lewą nogą (oczywiście piłkę) też, no i patrzeć lewym okiem - jakoś niewygodnie

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.